CCRM Hooaeg 2012

Rattahooaeg 2012 on olnud vastuoluline.  Nõelade ning tomatimahlakotikeste najal toimetavad sportlased on meie armastatud spordiala maine viinud järjekordsesse pöörisesse. Et mitte musta masendusse langeda, siis turgutame halli ja märga sügist omalt poolt parimate paladega aastast 2012.

Alustuseks üks väike nali hetkel kõige põletavamal teemal….
Paadunud rattafänn sõidab mägisel teel õnnetult kuristikku ning peab oma eluga hüvasti jätma. Jõuab siis taevaväravateni, kus teda on vastu võtmas Peetrus.
“Kas taevas ikka jalgrattaid on?” küsib fänn õhinal.
“Ja veel missuguseid! Saad endale oma mõõtude järgi ehitatud püssi, alla 500 gr süsinikraam ning ulmeline aerodünaamika” vastab Peetrus.
Lähevad koos edasi, kuni jõuavad velodroomini. Siberi männist piltsiledad lauad, kiiskav lakk ning 100 000 inimest mahutav tribüün. Rattafänn on täiesti pöördes.
Järsku tuiskab neist 130 km/h kiirusega mööda üks kuldne udukogu kuldsel rattal.
“Vau! See ei saa olla keegi teine, kui Lance Armstrong” pakub rattafänn manades endale silme ette Livestrongi kollase-mustad logod.
“Kahjuks mitte. See oli tegelikult Jumal ise, kes ainult arvab, et ta on Lance Armstrong….”

Tulles aga tagasi maisemate teemade juurde. Siin väike kronoloogia aastal 2012 toimunust.

Radisson BLUE Trepijooks Rattatsainikute õudusunenägu – jooksuvõistlus. Näitasime jooksuhaidele, et meid on tehtud päris tummisest puust.
Alvaro pajatab: Tunne oli nagu sardiinidel Tallinna Kilu karbis, kuhu oli lisatud korralik annus kuivanud higiaroomi. Alla minnes olid ülemised 3 korrust kui vati sees. Jalad ei kuulanud sõna, värisesid ja kurgus oli selline vere maitse, mida pole kunagi varem kogenud.

Mulgi Rattamaraton Lauri Tamm alustas oma hiilgavat läbimurdeaastat Eesti suurimas rattamaratonide sarjas. Kaido seevastu ei saanud kuidagi sinasõbraks kaasvõistlejatega:
Olin enda jaoks juba soone valmis vaadanud ja käigud õigeks sättinud, et kraav probleemideta ületada, kui üks Venemaa suusakoondise määrdemees mulle täpselt ette astus ja seisma jäi. Mul ei jäänud muud üle, kui järsult pidurdada ja sinna kraavi käpuli visata – õnneks oli fotograaf ka kohal ja jäädvustas juhtunu.

Tallinna Rattamaraton Andre panustas valusa 54. kohaga, aga Bruno sai kätte oma uue ratta ja algasid lõpmatud raadiosaated lainepikkusel 29MHz:
No nii 29 tolliste papude hooaeg algas ka minu jaoks. Päev enne võistlust sain kätte ja ei jõudnud ära imetleda! Tahtsin esimeseks ööks voodi kõrvale ka võtta, aga naine keelas ära….

Laitse Rattakross Müstiline Marimetsa Kapp jõudis Harjumaale. Marion alustas oma 3×3 seeriat just sealt:
Kuni Laitse krossirajani kütsin üksinda ja seal tuli teine eelpoolnimetatud naisterahvas järele ning ma üritasin siis hambad ristis tema tagumendis kinni istuda. Nii kuni lõpuni välja, kus ma ta ära rottisin ja viimasel meetril enne finišit mööda vajutasin. Inetu lugu küll, aga kokkuvõttes kolmas koht ja päev kirjas. Loodetavasti ei pea Pajurid väga pikka viha!

Rõuge Maraton Klubi üks mitmeid ühiseid ettevõtmisi, mille sissejuhatus nägi välja umbes täpselt selline:
Töö toimus sektsioonides, kus Andre nokitses koos Antiga Ööbikuorus vutti vaadata ja suurem seltskond läks Madise juurde Käärikule rabarberikooki hävitama ning sääskedega võitlema. Toitumisspetsialist Alvaro tutvustas seltskonnale Eesti Pagari uudistoodet Sire Sai, mis õnnestus Bruno valvsast pilgust hoolimata  korvi sokutada. Autos järgnesid sellele traktaadid Kreeka eelarvepuudujäägist, kui Brunni silm tsekile pidama jäi. Igal juhul ei möödu meist keegi enam saiariiulist seda toodet märkamata!

MTB Siauliai Klubi välisvõistluse projekt. Unustamatud elamused kohati sovietlikes tingimustes. Paar nopet:
Õnneks sai öösel korralikult magada, kuna kohalikud Leedukad pidasin Sabonise sünnipäeva ja räuskasid kõrval boksis kuni varaste hommikutundeni. Kui nad väsisid, hakkas üks mees kell 5 hommikul oma Sierra signat remontima. Mõnusale unele andis hoogu juurde +32 kraadine palavus, higised linad ja sääsed. Nagu Brunn selle kohta ütleks – Toimis.
Huumoriklassikasse läks starteri kommentaar 10 minutilisele hilinemisele naiste eliidi lähtel – “Smool äksident on te träkk – breik leeg!”

Anti tuli tagasi väärt kolmanda kohaga

Fakto Auto Rattasõit Üks erilisemaid võistlusi kogu klubi jaoks. Esimene ühine maanteeprojekt, mille vormistasime kenasti ka medaliks.
Kolm päeva enne stardipauku käisime rada üle vaatamas. Programmis sisaldus peale rajaga tutvumisele ka õppetunnid karussellist. Mängisime läbi stsenaariume a’la “Sirli Viir pani litri. What do you do?” Sõitsime kolm korda läbi finishisirge, et ikka kolmesajapealises lahingus võitjana väljuda.

Estonian Masters trekil Meie üheks kaubamärgiks saanud betoonovaali lugu neljas vaatuses

Elva Maraton Kustumatu esitus Brunolt, kes aasta spordifoto kategoorias tiitlipretendentide sekka kerkis

Haanja 100 Legendaarse hooajalõpu ürituse staarid olid seekord Ethel “IhhahaaTrullallaa” ja Raul Talumaa oma kuuenda kohaga Eesti raskeimal maastikurattavõistlusel.
Kas ma oleks arvanud, et see on nii raske? EI!! Olen mitu aastat Sigvardi hooldetiimis sellel võistlusel olnud ja jälginud kuidas esiotsa vennad tip-top nägudega alla 5 tunniseid aegasid sõidavad. Mõtlesin, et lähen ka rajale, sõidan “ihahaa-ahahaa” 8 tunniga ära ja laekun õhtul rõõmsalt ema sünnipäevale.

Soovime kõigile rattahaiguse käes vaevlejatele ja kaaskannatajatele rõõmsaid juba alanud jõule ning sündmusterohket uut hooaega nimega 2013!