Vaude Bike Xdream 2015

Traditsiooniks saanud vürtsikas hilissügisene (ratturite jaoks) rattaorienteerumise mõõduvõtt Vaude Bike Xdream toimus see aasta Keila ümbruses. Traditsioon on ka meie klubiliste osavõtt, erandiks ei olnud ka see aasta. Gaasi hoiavad peal: Alvar, Raino, Janek ning Madise ja Ergo tiimid.

 

Alvar:

Bike xDream (mitte segamini ajada BMW xDrive’iga!) toimus sel aastal Keila rajoonis. Aasta aastalt läheb korraldajatel selle ürituse läbiviimine raskemaks, sest alati peab koht olema uus ja palju neid tiheda teedevõrgustikuga looduskauneid kohti enam alles on. Varsti kolime kardetavasti Läti pinnale!

3_xdream15

CC Rota Mobilis esindusmeeskond oli kohal oma tavapärases koosseisus – Alvar ”Milleks-Kaart-Panna-On-Vaja” Suisalu, Janek “Navigaator-Priks” Leer ja Raino ”Specialized” Einroos.

Kui kuulsime sõna Keila, siis lõid kellad kohe helisema. Meil ju kodukandi eelis, kuna Anti on seal oma pool elu mööda saatnud. Plaan oli lihtne – niikui kaardi kätte saame, teeme pildi, saadame Antile, logime ennast endumundusse sisse ja mees hakkab meile online kaardi peal stiilis parem-vasak juhiseid jagama. Anna ainult gaasi – esikolmiku koht peaks meie olema!

2_xdream15

Kõik tehnika oli valmis, pilt sai tehtud ja teele saadetud, kuid oh häda – teisel pool liini oli vaikus. Või nagu pärast siis selgus – kõva norskamine hoopis. Anti oli ennast eelmisel õhtul toimunud Golfitriatlonil sodiks sõitnud ja siis otsa ennast veel sodimaks kamminud. 2 aastane laps vildikaga oleks tol päeval ka temast paremad jooned kaardile vedanud.

1_xdream15

Seega läks kõik tagasi Janeki taktikepi alla. Eelmise aasta 20. kohaga olime saanud ka hea stardipossa teises reas. Nagu ikka, valisime alguseks trajektoori, mille võtsid kõik kimavillemid. Võitjad nagu ikka, võtsid selle teise trassi….. Algus oli hea ja püsisime liidrite (Arctic, X-Sport) grupis. Ühe punktiga tegid esimesed alatu triki – võtsid märkeseadeldise endaga kaasa! Sabas tulles jäid vaid tühja posti katsuda…. Paar päeva hiljem tuli kohtu ja gps joone abiga see võetud punkt protokollis taastada. Sellest manöövrist raevu sattunud Janek võttis siis asja enda peale ja läks ette rada näitama ning tempot tegema. Liidrid!

4_xdream15

Kuna kimavillemid otsustasid kõik 30 punkti kaardil läbi kammida, siis juba viiendast punktist alates algas meie sooloteekond. Jätsime kaks punkti metsa, et kindlalt aega mahtuda. Legendaarsele planguületusele kaardi keskel, kus oli suurepärane võimalus 5m kõrguselt jõkke kukkuda, jõudsime esimestena. Vaikselt tilkusid vastu teises suunas läinud Õllepealinna vennasklubi tiimid ja teised teravamad orienteerumispliiatsid. Alates sellest hetkest hakkasid asjad pöördumatult viltu kiskuma. Musta värvi jõed 46. punkti võttes jms jaburdused keerasid orienteerumise sassi mis sassi. Õnneks saab GPS jäljest vaadata, et ka võitjad langesid samasse lõksu, nii et päris üksi me need lambad ei olnud. Kontrollaega jõudmisele tõmbas viimase kriipsu peale kummipurunemine tagasiteel ning oligi aeg tõdeda, et seekord jäi maksimaalsest 30 punktist üsna pikalt puudu! Nippa-nappa saime veloclubbersi sellidest ette.

 

Madis:

Kui Ergo mulle septembris paar nädalat enne Vaude Xdreami pakkus rattaorienteerumist, olin päris optimistlik. Ilmad olid ju täitsa ilusad ja soojad. Siis tuli aga mingi Põhja-Jäämere külm hoovus ja tuju hakkas kaduma. Vaatasin iga päev paar korda ilmateadet, et kas sel laupäeval sajab või mitte. Õnneks ei sadanud. Aga jahe oli tõesti.

madis_ergo2_xdream15

Jäin turvaliselt termotagi juurde. Lisaks soojustasin külma tuule vastu põlved ära. Ergo oli kodus MacGyverit teinud ja lenksule kaardilugemis-antitiiva meisterdanud. Stardis saime kokku Jaana Jõgisuuga. Plaan oli segameeskonnana poodiumile tõusta. Seekord nii hästi ei läinud, kuid väga meeleolukas päev oli sellegipoolest.

Vahepeal sai tervitatud sinistes kostüümides tuttavaid nägusid. Jaana oli küll veidi tõbisena välja tulnud, aga pidas ilusti lõpuni vastu (vedama me teda ei sundinud). Kalkuleerisime koguaeg, et jõuaks kontrollaja sees lõpuni, see ka õnnestus 5min varuga. Kuigi mitu punkti oli Keila terviseradade juures, siis jäi seal paar punkti võtmata. Kaardi peal tundus see kõik seal lihtsalt nagu üks suur Chicago liiklussõlm (kange tahtmine oli Antile helistada, mehele kes terviseradade kõrval elab, aga samas ei tahtnud segada ka teist nagu laupäevasel päeval).

madis_ergo_xdream15

Finišis sai ratta ilusti enne talve ära pesta ning lisaks pakuti sooja hernesuppi. Tänud kaasvõitlejatele!

 

Tulemused:

1.Soomlased

22. CC Rota Mobilis (Alvar, Raino, Janek)

 

97. CC Rota Mobilis matkajad (Madis, Ergo, Jaana) (Sega 21.koht)

 

PILDID (Aldis Toome)

PILDID (Meelis Toom)