Vätternrundan 2013

Kõiges peab keegi alati süüdi olema! Seekord on selleks patuoinaks ei keegi muu, kui Rain “Gröönimaa-mees” Lond, kes 2012. aasta septembrikuu sumedal suvepäeval Anti saunas käratas “Mehed, nüüd on minek!” Sellest sai alguse meie 2013. aasta välisvõistluse projekt “Vätternrundan 2013“.  Mis loom see selline on? Maailma suurim, seda võime teile kinnitada! Sõidetakse 300km ümber Rootsi ühe suurima järve Vätterni (üllatus üllatus) ja tegemist on puhtalt maanteevõistlusega. Osalejaid tagasihoidlikud ~23 000.

Kust me selleks lisainspiratsiooni saime? Siin on kunagi rajad sisse tallanud HE turundusguuru Priit Salumäe oma Hawaii tiimiga, kui nad võtsid ette ühe veel tõsisema litaka. Müts maha nende sadomasohhistide ees! Vätternrundani enda  protokollidest leiab eestlasi küllaga. Kahjuks on otsing natuke kipakas ega võimalda riigi järgi otsida. Ju on rohkem mõeldud iseenda tulemuse leidmise peale.

Milline näeb välja meiesuguste karvajalgade programm?
13. juuni
Kell 18 Laevaga Rootsi
14. juuni
Kell 10 Start Stockholmist Motala poole. Ilusa ilma korral mõned kõrvalepõiked.
Kell 18 on stardinumbrid välja võetud
Kell 20 õrnema soo esindajad lükkavad endale hoo sisse
Kell 22-23 Rota Rong paiskub trassile
15. juuni
Kell 8 Rota Rong finisheerub
Kell 11 Kogu mansaft asub liikvele Stockholmi poole
Kell 12-17 Kõik magavad autos, kaasa arvatud autojuht. Aeg-ajalt peatused, et Bepantheni juurde doseerida.
Kell 17 Start Tallinna suunas
16. juuni
Kell 4 Üritad kajutis tõusta, et WC-sse minna, aga ei jaksa.  Vajud tagasi voodisse ja lööd käega. Soe hakkab….

Kuum on teema aga sellepärast, et registreerumine läheb lahti juba 1. oktoobril kell 10.00 Eesti aja järgi. Need 23 000 piletit müüakse kindlasti kiiremini läbi, kui Lady Gaga kontserdi omad! Küsivad nad selle eest küll natuke rohkem, kui me harjunud oleme (130 kulli), aga on hullemadki ette tulnud.

Nagu lugeda võib, on VCE foorumis saag just käima tõmmatud ning tundub, et enesepiitsutajaid leidub meil hulga. Seega polegi vaja vaest Mihklit selle teemaga piinata, vaid astuda juba valmis ehitatud rongile!