Värske veri – Leila ja Margus Malva

Veebruaris 2021 liitusid meie toimeka rattaklubiga kaks uut liiget – Leila ja Margus Malva. Küsisin neilt paar küsimust elu-olu ja spordiga seotud plaanide kohta.

– Margus, sul oli laual mitu pakkumist erineva tasemega amatöör- ja profiklubidelt. Miks ikkagi valisid Rota Mobilise?
Eelkõige jäi CC Rota Mobilis sõelale oma meeldiva seltskonna ja sportlike eesmärkide poolest. Täpselt selline punt, kellega saab olema mõnus koos treenida ja võistelda. Kindlasti on seal ka väike sisemine konkurents, mis lisab motivatsiooni ennast heas vormis hoida. Loomulikult ei saa vähem tähtsaks pidada ka palganumbrit, mis oleks teistes klubides jäänud Rota Mobilise poolt pakutavale selgelt alla.

– Margus, sa said Rota Mobilise sisseastumiskatsetel nimega “Sõida-ja-ära-mölise” väga kõrge lõppskoori. Kuidas valmistusid nendeks katseteks?
Võib öelda, et kerge ärevus oli ikka sees, nagu võistlus,- või eksamieelne pinge või midagi sarnast. Proovisin sellele mitte liiga palju mõelda ja eelneval ööl sain õnneks ka normaalselt magada. Olin muidugi suhteliselt kindel, et midagi valesti minna ei saa ja katsete tulemused peavad näitama minu oskusi ja taset just sellistena nagu nad on. Vastavalt ootustele nii läkski.

– Olete mõlemad oma kodukohaks valinud Jõelähtme. Kas sealtkandist leiab ka mõne avastamata šedöövri, mida tahaksite ükspäev rattaentusiastidele tutvustada?
Kindlasti tegeleme sellega. Midagi rohkemat ei ole kahjuks võimalik hetkel avaldada.

– Kui trenni juhtute koos, siis kas vastutuulelõigud veab Leila või Margus?
Koos juhtume trenni suhteliselt harva, sest mul hakkab Leilaga koos treenides kiiresti külm. Kui siiski läheme koos sõitma siis panen ennast hästi paksult riidesse ja varjun külma tuule eest Leila selja taha, et trenni lõpuni vastu pidada.

– Leila, kas sul on plaanis kandideerida CCRM meeste B-koondisesse, sest naiste A-koondist meil hetkel välja panna pole?
Hetkel treenin kõvasti ja liigun kindla sihiga saada pääse meeste koondisesse. Loodan, et minu tõttu koondisest välja jääjatele ei tekita see pahameelt, vaid vastupidi, kannustab rohkem treenima ja pingutama.

– Millistel võidusõitudel näeme teid aastal 2021?
Mõlemad osaleme Bosch-i sarjas ja Kolmapäevakutel. Margus kindlasti XCM ja XCO Eestikatel, XCO karikasarjas ja lisaks erinevatel väiksematel ja suurematel MTB võistlustel. Koos peatreeneriga otsustame jooksvalt, millised sõidud kõige paremini võistluskalendrisse sobituvad.

– Millise soovituse annaksite rattaspordiga alustavale pühapäevasportlasele, kes ei soovi oma läikiva fulliga vaid mööda kergliiklusteid uhada?
Tehnikat tasub kindlasti sihtotstarbeliselt kasutada. Kergliiklusteel võib ka sõita, aga näo saab naerule ikkagi metsaradadele keerates (see on järgi proovitud ja suhteliselt kiiresti märkate, et kasutate kergliiklusteed vaid metsani jõudmiseks).
Kui lisaks niisama sõitmisele tekib tahtmine ka enda sportlikku vormi ja taset teistega võrrelda ja võistlusrajal proovile panna, siis Tallinnas ja selle ümbruses on heaks võimaluseks www.kolmapaev.ee. Pärast ei jõua järgmist kolmapäeva ära oodata!

Küsimusi küsis Alvar

PS Oma rattamargid jms info on nad avaldanud meie Liikmed sektoris!