Värske Veri 2018

CC Rota Mobilise värbamisprogramm pole ka see aasta maganud ning endale on hammustatud kaks väärilist liiget. Raiko Kaldoja ja Imre Ojavere näol on tegemist maastikurattasõidust lugupidavate noorte meestega. Just “noorus” on omadus, mida klubi on tükk aega taga ajanud oma liikmete keskmise vanusega 56,8  aastat.

Nüüd aga anname sõna poistele endile (alfabeetilises järjekorras):

Raiko Kaldoja:

Sündinud ja karastunud Lasnamäe paneelikates ja nüüd Pirital resideeruv.

Minu klubisse tulekus võib kindlasti enim “süüdistada” Kaido Kriisat, kellega hooaja algul võistlustel pusitud sai ning kus ka tuttavaks saime. Tagantjärgi mõeldes tegi Kriisa juba tol hetkel taustauuringut, kuni ühel ilusal õhtupoolikul Harku Kolmapäevakul Härra Ennok ja Kriisa juurde veeresid ja järgmisest hooajast klubi esindama kutsusid. Sellele muidugi kaua mõtlema ei pidanud, sest siiamaani kõik klubiliikmed kellega eelnevalt kokku olin puutunud, tundusid väga toredad sellid. Lisaks klubi korraldatud võistlused olid sellised, mis minu menüüsse kuuluvad, aga oli see siis sellest tulenevast erutusest või lihtsalt heast päevast, aga tol Kolmapäevakul oli selle hooaja kindlasti üks paremaid minekuid ja tundub, et erutus oli ikkagi suur, sest 3 ringi asemel sai 2 ringi tehtud.

Rattasõidu juurde sattusin ma peale seda, kui 2012 mais krossivõistlustel sääreluu ära murdsin ja peale “sisurohket” suve isa jalgrattaga taastusravi tegema hakkasin. Kuna tsikli selga veel kannatada ei istunud ( ja kui aus olla siis ega väga ka ei kiskunud peale kukkumist), siis hakkasin rattaga Pirita metsas käima ja hakkas see meeldima. 2013 aastaks muretsesin omale esimese korraliku MTB ja kuna üksi sõitmine tüütas poole suve pealt ära, siis sai ka võistlusi otsima hakatud. Esimeseks osutus kohe tolajal ülimalt tehniline tundunud Kroodi Kolmapäevak, kus suutsin mõlemad rehvid ära lõhkuda ja korra korralikult üle kaela käia.

Aga pisik tuli sellest sisse ja 2014 oli minu esimene “päris”  hooaeg kuhu ma kiskusin ka sõbra Imre Ojavere. Võistlustest eelistan kindlasti võimalikult tehnilisi ja ajaliselt meeldivad pigem lühikesed sõidud kui “ultra” distantsid.

2018 hooaja plaanides on kindlasti alles alustav XCO karikasari, Kolmapäevakud, XCO EMV, XCM EMV ja sekka ka mõned “külavõistlused”, kus tavaliselt võistlused kõige pingelisemad ja auhinnalauad kõige rikkamad.

 

Imre Ojavere:


Olen Imre Ojavere,  sündinud ja elanud Tallinnas.  Iseloomult rahulik ning sõbralik. Terve elu on sportimine olnud südamelähedane ning tegeldud on mitmete erinevate spordialadega, kuid rattaspordi juurde sattusin alles paar aastat tagasi, kui sõber Raiko Kaldoja käis peale, et ostaksin maastikuratta ja käiksime koos võistlustel. Mis siis ikka, sai ostetud mingi vana MTB velo ning esimene võistlus oli Škoda Kolmapäevakul Saku etapil. Mäletan, et see sõit oli minujaoks jube raske ning olin seal võistlejate rivis tagapool. Peale sõitu sai otsemaid poodi kiirustatud ning erinevad suhkrutooted kokku ostetud, et oma energiavarud taastada. Aga siiski see emotsioon hiljem oli niivõrd võimas, et sealt alates see maastikurattasõit sai südamelähedaseks. Tänud Raiko!

Käesoleva hooaja keskel saime koos Raiko Kaldojaga kutse Kaido Kriisalt  liituda CC Rota Mobilise perega ning pikemalt mõtlemata haarasime härjal sarvist. Meeskonnas ikkagi lõbusam  ja huvitavam.  Edasised plaanid on saada ikka kiiremaks ja vastupidavamaks ning saada veelgi paremaid tulemusi aastal 2018, võttes osa võimalikult paljudest võistlustest maastikurattasõidus ja hoides CCRM lippu kõrgel.

Nael kummi ja kohtumiseni võistlusradadel!