Värske veri 2016

CC Rota Mobilis on ka see hooaeg sõitjateturul aktiivne olnud ja paar suurepärast täiendust saanud. Klubil on hea meel teatada, et järgmisest hooajast kannavad Ahto Kruusmann, Janek Maidla ja Tarmo Ennok roosa-musta vormi. Aga mis meestega tegu on ja kui palju watte nad välja annavad, saab juba alt lugeda.

Ahto “Krusa” Kruusmann
Väljalase: august 1972 Tallinnas.
Keegi töökaaslane kirjutas kunagi ühele ankeedile anonüümselt, et kui lähed Krusa käest midagi küsima, siis saad vastu viis küsimust. Nii see on, aga kui seda veidi lahata, siis enamasti ei saagi üheselt vastata. Selleks, et minu vastus oleks täpne on vaja teada asjaolusid. Kui küsid milline on parim 1000€- ratas või milline on Tallinna parim ööklubi? Nendele küsimustele ei sa ju üheselt vatata!

Krusa

Tuleb tõdeda, et vähemalt korra elus olen üheselt vastanud ja seda perkonnaseisuametis 🙂
Rattataust. 2009 tegin elu esimese maratoni, Jõulumäe EC. Finisheerisin tagantpoolt kaheksandana. Laibakas tahtis korduvalt peale korjata kuna olin enamuse ajast kas küllili liiva sees või lonkisin ratas käekõrval mõnest põksust ülesse. Ütleme, siis nii, et selles kõiges oli süüdi hea sõber Tarmo Ennok kes mind mingi imenipiga sinna kaasa meelitas. Nii see rõõmsalt edasi keris…

Viimased paar aastat on MTB läbisõit jäänud 5-6 tuhande kanti.

2015 juulis sain lõpuks ka “päris ratturiks” kui Pirita metsas trenni tehes üle kuudi käisin ja õla peale kukkudes rangluu murdsin.

Eesmärgid. maagiline EC100 ja tulevikus M60 jne klassi poodium.

Nõrkused: pea alati on võimalik mind ära osta hea kohvi ja kaneelisaiakestega.

 

Janek “Jann” Maidla

Sünnikoht: Viljandi, koolis Türil aga suved veetsime ikka Viljandis

Maidla2

Rahulik ja ja ei lähe väga kergelt endast välja. Pingeid maandan vastavalt sellele millest need tulnud on, kui tööst siis rattaga, kui rattast siis tööga. Seda esimest varianti juhtub ikka tihedamini. Rattaga metsas sõites ju hea päeva mõtteid peast läbi lasta, samas käib ju töö ja trenn koos.

Rattataust. Rattasõidu avastasin vist 2005. a. kevadel, kui Rivo Pajurilt uurisin veidi rataste kohta millega võiks metsas kulgeda. Tema aga rääkis lausa mingist võistlus sarjast, kus sajad ratturid kihutavad. Saigi siis veidi uuritud ja ennast kah Mulgi maratonile kirja pandud, pikale distantsile. Kuna kilomeetreid oli kogutud vast 10-15 siis ei olnud sellest sõidust just kõige paremaid mälestusi. Mutta trambiti mind aga sellega, et ca 6 km enne lõppu mõõdus minust üks tuttav neiu reipalt vändates ja minu jõuvarude kohta uurides. Pärast seda sai hakatud uurima foorumitest treening mahtude jne kohta, muretsetud liibukad, kingad. Sai hakata ratast tuunima, oleks kuulanud Pajurit oleks kohe õige ratta valinud aga pidasin seda kalliks, nüüd laks aga veel kallimaks.

Eriti aga meeldib MTBga käia väljaspool kodumaad nagu Soome, Poola, Tsehhi, Saksamaa.

Kütus. Söön kõike, kuigi seeni väga ei soovi. Jookidest kohvi, mõne õluti kah võib ju vahest lubada.

 

Tarmo Ennok

Sündinud ja kasvanud Pärnus, viimased 22 aastat Tallinna elanik.

Ennok

Esimene rattavõistlus oli 2007 ja sealt edasi olen üritanud iga aasta veidi paremini sõita kui eelneval aastal ja tundub et on õnnestunud. Oma loomult olen paadunud MTB mees ja naljalt maanteele ei lähe, meeldivad üle keskmise tehnilised ja üle 2-3 tunni kestvad sõidud, kahe viimase aastaga aga on tekkinud eriline armastus väljaspool Eestit toimuvate mitmepäeva võistluste ehk tuuride vastu, hea seltskond, mõnusad rajad, mida sa hing veel tahta oskad.

Iseloomult olen sõbralik ja abivalmis, aga võin vahest endalegi üllatusena ägestuda, kuid samas rahunen kiiresti. Huumor aitab alati ja peaaegu igas olukorras.

Treenin rattaga kahel põhjusel, et kaal ei näitaks jälle kolmekohalisi numbreid ja mulle lihtsalt meeldib rattaga metsas sõita.

Rajal näema raisk!

 

Kui nüüd kellelgi on jätkuvalt küsimus, et kuidas meie klubi liikmeks saada, siis esimest korda avaldame ühe step-by-step õpetuse Tarmo Ennoki näitel.

Oletame, et Sa sõidad kuskil võistlusel, näiteks Varbola krossil. Esimesel sirgel on üks kaasvõistleja, oletame näiteks nimega Mihkel, julma risu pannud ja on üsna täbaras seisus. Siis Sa osutad asjatundliku abi ning järgmine päev tuled haiglasse kannatajat vaatama.

Teine stseen, oletame et on kevade esimene maraton. Ühe klubi, näiteks CC Rota Mobilis, võistlejal on halb päev ja jalad ei tööta. Siis Sina vead 95% võistlusest ning ei jäta oma konkurenti kuhugile maha vegeteerima ja finišeerite koos.

Kolmas vaatus. Kuskil Kuusalu maratonil üks võistleja nimega Mihkel kaotab oma ainsa joogipudeli alguses ära. Siis Sina mitte ei paku ühte lonksu, vaid tervet pudelit ning Mihkel teeb lõpuks hea võistluse selle joogi pealt.

Neljandaks, moodustate kuskil Euroopas toimuval Tuuril Janekiga paari ning hammustate Masters meeskondliku teise koha ära.

Viimane ja kõige tähtsam. Oled rattaringkonnas austatud tegelane ja meeldiv inimene kelle ampluaasse ei kuulu kahtlased liigutused, ülbitsemine, liigne sotsiaalmeedia ega kahtlased ratta eelistused. Näitad üles austust konkurentide suhtes, nii rajal kui ka raja kõrval arvestad teistega.

Oled täitnud need kriteeriumid? Esita meile avaldus sel juhul.