Valdade Suvemängud 2014

Toimumispaik: Kose 28. kuni 29. juuni, 2014
Peaesinejad: Maastikuratturid

Andre pajatab:
Kuskilt olin midagi kuulnud, et selline vahva, arhailine, kõike hõlmava nimega organisatsioon „Jõud“ korraldab valdade vahelisi mõõduvõtte mälumängus, köieveos, lõuatõmbamises, takistuskandejooksus ja ka rattakrossis. Mingi hetk helistas Kaido ja ütles, et ma olen nüüd kirjas. Lootsin salamisi esindada alati minu südames olnud Kanepi valda, aga haldusreformi ja AutoRollo pankroti mahhinatsioonide segastes tõmbetuultes pidin siiski ootamatult tulle asuma Saue valla eest. Saan sirge seljaga öelda, et ma ei ole mingi sisse ostetud amatöörsportlane, kes pidi Ambla ja Nissi (kuna nad olid köieveos ootamatult hästi esinenud) eest punkte varastama, vaid ausalt ka Saue vallaga otsest kontakti omav rattasõber, kelle ema just Saue vallas ka elab.

Ühesõnaga soojendusring lubas seiklusrikast võistlust – erinevate asjaolude kokkusattumise tulemusena pidin ma ootamatult pidurdama. Taikki minu tuules pidurdada ei jõudnud. Küll aga jõudis ta mulle selle peale tagant sisse panna ja üle lenksu lennata. Lenks ja Taikki jäid õnneks terveks.

Stardist sain minema neljandana. Ees võtsid hoo üles mehed nagu Margus Sirvel, Mehis Leigri,  Anti Arumägi, minu tuules Priit Grünberg. Algatuseks panin ühes süütus kohas külili. Priit arvas, et tasub siiski edasi sõita ja nii sai ka tehtud. Vaikselt imesime esikolmikule järgi. Arumägi oli vist rohkem maantee mees ja umbes kolmandal ringil kustutasid põrutavad mättad noore mehe võitlustuhina. Mingi hetk kadus tagant ka Priit ja jäime Mehisega kahekese kulgema. Sirvel oli juba kaugustes ja teda püüda polnud reaalne.

2014_Kose_Andre
Rahuliku tempoga kulgemine Andre jaoks – kogu mets on pildi peal
üks udukogu, kui fotograaf seda rahulikkust jäädvustas….

Leppisime Mehisega kokku, et sõidame nii, et keegi tagant järgi ei tuleks ja siis lõpus vaatame, mis saab. Rahuliku tempoga liikudes ja kordamööda vedades jõudsime viimase ringini. Olin juba pikalt jõudnud erinevaid taktikaid läbi mõelda, et kuidas seda vahvat Mehist finiši jooneks enda seljataha jätta.Päris finishi peale ei tahtnud jätta, kuna siis oli oht ploomid saada. Rajameister oli raja üheks elemendiks valinud umbes 500 m asfaldilõigu. Enne seda tõmbasin väikese vahe sisse, et ta mul päris tuuleks ei oleks ja läksin viiesajaks meetriks treki jälitussõidu režiimile. Vahe kärises ja õnnestus asi Saue valla ja klubi nimel ära vormistada.

Auhinnaks sain metssea põrsa ja 400 kg „Jõud“ logoga jõusööta.

Tulemused (M Põhiklass):
1. Margus Sirvel
2. Andre Kull
12. Taikki Tillemann