Uus koduleht

Tere kallis lugeja!

Alvaro / 26. November, 2011

Möödas on tervelt neli pikka aastat, mille jooksul meie koduleht on teeninud CC Rota Mobilise liikmeid ja teisi külastajaid. On viimane aeg ta väärikalt pensionile saata ja lansseerida uus ning uhkem. Kõik sai alguse sellest, et juhtusin ise sel suvel meie kodulehele hetkel, kui arvuti heli oli põhjas. Kõlaritest kostuv rokilärm oli kohutav shokk. Midagi pidi ette võtma!

Kuna ma ise ei osanud seda jubinat sealt ära koristada, siis tuli oskajamate poole pöörduda. Ja kui juba ette võtta, siis võtaks ikka korralikult. Nii sündiski otsus välja vahetada kogu praegune kodulehe disain. Mitte ei taha end tunnistada tavaliseks Eesti meheks, kes naise torina peale kohe moodsamat ja uuemat mudelit tormab pubidesse soetama, aga oli lihtsalt asju, mida vana tehnoloogia või piirangutega eelarve meil teha ei võimaldanud.

–  Artiklite kujundusmootor CMS oli väga kapriisne ega võimaldanud uputada endasse kõiki moodsaid vidinaid
–  Paljud tahtsid tulist huumorit täis artiklitele veel tuure juurde anda, aga kommentaare polnud kuhugi sisestada
–  Istud esmaspäeva õhtul kohvikus ja tahtsid oma moodsa telefoniga lugeda värskeimat ülevaadet nädalavahetusest? Kõik, mida sa nägid, oli vaid artikli esimene lehekülg, sest alla seda kerida ei saanud. Olgu, Symbianiga sai, aga see oli ka kõik.
–  See muusikajubin esilehel lihtsalt pidi ajalooprügikasti minema
–  Targemad inimesed rääkisid, et neli aastat on väga pikk aeg kodulehe jaoks. Äkki olid nad head müügimehed, mine nüüd võta kinni….

Mingil hetkel tuli mul vaim peale ja hoogsate pintslitõmmetega sai uue kodulehe disain sõna otseses mõttes paberile pandud. Kas tuleb tuttav ette, kui esilehe uuesti lahti lööd??!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proovisin seda ka mitmete moodsate vahenditega digitaliseerida, aga vanainimese jaoks oli see liig mis liig. Edasi algas üks pikk kolgata tee muudatusest muudatuseni, kuni jõudsime välja sellise tulemuseni, nagu praegu näha on.

–  Viimaste postituste eelvaade nii teksti, kui pildi kujul mugavalt interaktiivsel kerimisribal
–  On Sul korduvalt tekkinud tahtmine öelda oma sõna sekka? Nüüd on kommentaarideks avatud kõik artiklid. Esialgu lubame kommentaare lisada ilma registreerimata. Kui see väljub kontrolli alt, siis võtame tarvitusele täiendavad meetmed.
–  Mobiiltelefonid on saanud päris oma vaate, mis on mõeldud vaid postituste lugemiseks. Selle saab ka välja lülitada ning leht peaks avanema oma tavakujunduses.
–  Lisatud on Eesti rattavõistluste kalender. Omapäraseks teeb selle tõik, et üritame sinna lisada infot CCRM plaanidest iga kalendrivõistluse kohta. Niimoodi saab nt Lasse Nõlvik teada, millisele võistlusele ta julgeb minna, kus Raini osa võtmas pole.
–  Kodulehele tulles võtavad lugejat vastu neli vahetuvat pilti, mis on eriti hoolikalt valitud peegeldamaks meie tegemisi läbi selle nelja aasta
–  Klubi liikmetele on tehtud kena vaade, mida nad kõik ka väärivad
–  Kõik vanad postitused/artiklid on toodud üle nii hästi, kui võimalik
–  Ajalooprügikasti on kadunud rattaraamide tootjad jms kunagi põnevana tundunud informatsioon

Anna meile teada, mis Sina arvad, kas asjal on jumet. Rattaprofid.ee praegusele tasemele ei jõua me niipea, aga üritama peab!

PS soovitav on kasutada IE8 või uuemat või teisi moodsamaid brausereid