Tour de Rõuge 2017

Samal ajal kui toimub suurim tuur- Tour de France, toimub Eesti lõuna äärealal üks teine tuur- Tour de Rõuge. Sellel aastal paigutati tuur kalendris mõistlikusse nädalavahetusse ning tulemuseks suur osalejate kogus, kes kõik soovisid nautida lõputuid tõusumeetreid Lõuna-Eesti kuppelmaastikul.

Raino võtab Tuuri kokku:

Sai nädalavahetusel maiustamas käidud ja tuur Rõuges edukalt lõpuni tehtud, mulle seitsmes.

R õhtu, vol.1 – 18.7 km ja 315 m tõusu, Paganamaalt.

Ootamatult palju Venemaalt tulnud rattureid, kümneid, kõik leidsid koha esimeses-teises stardireas. Osad selgelt kuulusidki sinna! Ise punnitasin suure osa sõidust Daniil-uphill-Fedjuniniga (RUS). Mäest üles jäin ette, ainult go-go tuli tagant, mäest alla aga riske ei võetud. Enne lõppu ta küll väsis ja peale sõitu pakkus, et järgmistel päevadel võikski koos sõita. Lõbus oli tema üldistus kaasmaalaste auto juurde jõudes – Oni tut v goru voobtše ne lezut!

L vol.2 – 65.6 km ja 1010 m tõusu, Kütiorust.

Ivar polnud meile suusatõstukeid käima pannud. Pidime seega ise ka oru põhjast üles saama, seda rohkem kui üks kord. Poriseid teid ja väiksemaid mülkaid piisas, märjad varbad hakkasid lausa külmetama. Juulis??

Mingil hetkel hüüdsid tüdrukud raja ääres lõbusalt – “Tubli, 47!“. Mõtlesin, et seekord olen päris maha jäänud…Vähe hiljem hakkasin ennast lohutama – äkki nad ikka mõtlesid numbrit ratta küljes. Või pakkusid vanust?

29-30. km kandis oleks võinud mõni lint või nool rohkem olla. Esimene valik sai erinevalt Tarmo Reist küll tehtud õige, aga üsna pea tuli ikkagi korralik lisakilomeeter laskumist ja siis tagasi tõusu sisse. Sealkandis eksinud rahvast oli päris hulga.

Kokkuvõttes läks sõit kahtlaselt sujuvalt. Jalad ühtlaselt kruttisid, polnud ikaldumise ega ülepingutamise tunnet. Sisemine hääl lubas, et pühapäevaks on veel püssirohtu küll.

P vol.3 – 64.7 km ja 1140 m tõusu, Rõugest.

CCRM Tarmo ja Janek said teele saadetud. Siis ise järele. Kuuendal kilomeetril kiire kruusakas ja paremale kurvi tabasin ära liiga hilja. 30+ kiiruselt korralikult okstesse, tüvi õnneks jäi vähe kaugemale. Pidurdusjälgi vaadates polnud ma ka esimene külastaja. Ja minul polnud see ka kahjuks viimane nippel sellel sõidul. Õnneks tehnika korras ja ise ka enam-vähem.

Vahepealseid Rõuge/Haanja mägesid ei jõua kokku arvata. Tavapärane tagasituleku kruus tundus seekord kuidagi lühem olevat ja lõpukilomeetritel ei paistnud ees- ega tagapool kedagi, päris soolo.

Seega kokku peaaegu 150 km päris MTB sõitu ja GC 11 positsiooniga väga rahul.

Tugev tulemus päris tuuriks valmistuvalt Janekilt ja Tarmolt. Tublid! Sry, et ähkimise järgi veel omasid ära ei tunne 🙂

TULEMUSED:

M soolo:

1.Vladimir Gnedovski

11. Raino Einroos

 

M paar:

1.Randma/Lepik

5. Janek Maidla/ Tarmo Ennok

7. Raul Talumma/Lemloch

 

FOTOD (Võrumaa Spordiliit)