Teatekrossi EMV 2010

EMV teatekrossis 2010-l aastal peeti juba ei-tea-mitmendat korda legendaarsetel Jõulumäe terviseradadel. Tervisest on siin küll natuke kaheldav rääkida, sest arstide hinnangul kapsas-ninast-väljas kühveldamine ei ole mitte see kõige kasulikum meie e-dest piinatud organismile:-)

Klubis leidus see aasta nii palju energiat, et panime seenioride arvestuses välja lausa kaks tiimi. Tiim1 eesmärk oli kindlasti tulla esimese kuue hulka ja Tiim2 kindel tahe mitte lõpetada võistlejaterivi lõpus. Meie kallid konkurendid Sinised Vellod olid suutnud selleks tähtsaks võistluseks organiseerida kohale täpselt ühe mehe ja seegi sõitis teistes lipuvärvides (küll mitte vikerkaarevärvides).

Väljavaated oma eesmärke saavutada kahanesid mõnevõrra, kui võistluspäeva hommikul tibusid üle lugema hakkasime. Eelmine päev kell 9 õhtul alanud hooajalõpetamine Sugari klubis oli matti võtnud nii mõneltki võtmetegelaselt. Rain “Lasse-Karistaja” Londi näol on tegemist küll utoopilise tegelasega, sest oma roosa särgiga aovalgel tuppa hiilides ja burgerit konsumeerides ei tundunud ta küll tõsiseltvõetava abijõuna varsti käivituva võistluse jaoks. Ja kui veel vannitoa peegel sai tõelise shoki osaliseks Rauli “Kus-Mu-Mälupildid-On” Taluka hommikust nägu nähes, oli vaja kõrgemaid jõudusid appi paluda.


Selline oli pilguheit staadionile

Stardist panime välja seekord koos eliidi meestega ja see tekitas esimestes kahes kitsas ja lahtise liivaga kurvis palju segadust. Seal mängis ennast konkurentsist kohe alguseks välja Alvaro, kes risti põiki sinna liivakasti kinni sõideti. Peale esimesi teravamaid tõuse ei olnud pilt parem ja jätkasime koos Rauliga “Laterne Rouge” kohal koos Marko Rebasega V+ tiimist. Alvaro eelmise päeva hiigelvormist polnud järel muud, kui läbipaistev hall vari. Peab vist vastust otsima valemist Täpiks sõitmine + Kõva saunamine + “Mõni” pits Sugari Shoti, et sellele seletust anda…….


Teosammul suusasilla tõusule roomamas

Teises vahetuses töötasid Anti ja Kaido mehemoodi ja selja taha jäid ka esimesed tiimid. Anti suur eesmärk Kaidol selg koorepuruseks teha jäi küll täitumata, kuid seda eelkõige tänu Alvaro altlatihüppele esimeses vahetuses.

Kolmas vahetus tõi konkurentsi kindlalt tagasi meie esindustiimi, kus Andre oli rohkelt Red Bulli manustanud ning endale kullitiivad selga kasvatanud. Võitlus kaevurmehe Peebuga oli nauditav vaadata. Lisaks taandus seljataha ka eraldistardimeestest koostatud Viikingi teine esindus, kes tehnilisel rajal ikaldus, kui meie laskesuusatajad pudrulume sees. Andre enda hinnangul kobistas ka ta ise seal omajagu, kui lisaks kahele ikaldumisele liivas sõitis ilusa kaarega metsa all turisti, kui teised rõõmsalt otseks panid ühe poolkaare peale staadionilt lahkumist.


Andre näitab kohe, kuidas siga leivakotti rappima hakkab

Neljandas vahetuses asus siis paugutama Rain. Tundus, et enamus tiime oli lõppu ikka oma piprasemad padrunid jätnud ning seetõttu polnud tal mingi lihtne tööpõld ees. Viimases vahetuses oli seis päris põnev ning lootus kaks kohta parandada täiesti reaalne. Vastaseks eelkõige Investment Agency tiimist Raivo Sala. Siinkohal anname fotomaterjalile sõna üle, sest see oli lihtsalt muljetavaldav, mida Rain korda saatis rajal.


Tark ei torma kohe alguses vaid imeb tuules….


…..kui staadionilt välja tulistatakse….


….kuid haarab initsiatiivi finishisirgele tulles……


……ja karistab konkurendid malbe näoga ära!!

Tõele au andes oli küsimus loetud millimeetrites, aga kokkuvõttes loeb ikkagi vaid tulemus! Mees ei näinud isegi seda, kus finishijoon oli ja vahustas täiega läbi rahvasumma edasi. Kokkuvõttes täitsime eesmärgi igati ja rohkemat oli sellest seisust palju loota. Teisel võistkonnal jääb järgmiseks hooajaks natuke peamurdmist, kuidas ettevalmistust paremini teha ning nendest teravatest põntsudest jagu saada

Tulemused SEN1:
5. CC Rota Mobilis I
9. CC Rota Mobilis II
http://www.ejl.ee/ofile.php?lid=2376