Team Rattapood Cup Voka etapp

Juba aprillikuu teisel pühapäeval oli võimalus konkurentidega mõõtu võtta Vokal, kus peeti Team Rattapood Cup I etapp. CC Rota Mobilise eest läksid võistlema Janek M, Tarmo ja Ahto.

Janeki läbielamised:

Hommikul ca 10.30 söök ja siis Tarmo ning Krusa bussile ja Voka poole liikuma. Ilm oli linnast lahkudes enam-vähem, ka teel olles oli 6-7 kraadi sooja, lubas küll päikest, mida väga
näha polnud. Kohale jõudes oli udu parajalt paks ja kraade vaevalt 2 plussi. Sai siis numbrid välja võetud ja tehtud väike luure rajale. Sai selgeks, et tuleb päris kiire aga raske sõit. Eriti arvestades, et eelmisel päeval sai koos Tarmo ja Krusaga veel 4,5 tunnine treening metsas tehtud.

tarmo_voka

Staadionil soendust tehes ei olnud enam mingit tahtmist minna starti, kuna tundus, et järjest külmemaks aga läheb. Kõrvad, sõrmed ja varbad tahtsid otsast kukkuda. Lõpuks ca 16.20 oligi kord siis seeniorite ja N-eliidi käes. Stardis oli mingi 30-35 ratturit. Kuna starti kutsuti vanuseklassiti ja ma ei tea mille järgi veel, siis olime jäänud suht tagumisse ossa stardikoridoris.
Kõlas kohtuniku vile. Minek. Saini just mõlemad jalad kinni, kui karjuti kukkumine (õnneks küll ei olnud) aga hoog pidurdati täielikult maha. Veidi edasi jõudes nägi, et täpselt sisekurvis irvitas üks korralik kivi, mis ei lubanud endast ülesõita, see tekitaski ummiku. Kuna välikurvis takistust polnud, siis seal poolsed startijad panid  kohe ees täpiks. Nägin veel korra Tarmo selga ja olin kindel, et minema ta läkski. Silmanurgast nägin veel kõrval olevat Krusat, kes oli kah toppama jäänud. Õnneks pääsesime ikkagi liikuma.

ahto_voka

Esimene ring oli ikka paras piin, ei olnud mingit minekut. Mõtlesin veel, et eks tuleb siis kuidagi need ringid ära läbida ja kõik. Siis aga kuskilt tagant ilmus välja Aivar ja tuiskas mõõda. Teades, et jalga tal on ja ehk õnnestub mul kuidagi tema sabal püsida, istusingi sabale. Singlitel liikus suht rahulikult, võib-olla isegi liiga aga sirgetel vajutas ikka väga valusasti.
II ringi esimesel poolel jõudsime järgi Tarmole (diisel ei tahtnud vist käima minna) ja Aivar pani kohe ka mööda (mõtlesin, minna järgi või mitte, läksin). Kolmas ring ainult inisesin sabas. Neljanda ringi alguses saime kätte Veiko, kes oli vist algusega endale veidi liiga teinud ja nüüd maksis võlga. Tema taha kauaks ei jäänud. Neljanda ringi keskel, otsustasin enne raskemat osa Aivarist mööduda ja üritada eest saada. Seega ka õnnestus. Mõned kurvid hiljem taha vaadates, nägi tuttavat vormi, Tarmo oli diisli käima saanud ja ligines jõudsalt. Viimasele ringile minnes olin kindel, et suudan teda seljataga hoida aga ühel järsemal tõusujalamil ei vahetanud tagant korralikult käik üles ja olin sunnitud jalastuma ja seda nii kehvasti, et Tarmol oli võimalus mööduda. Joostes üles aga Tarmo oli saanud juba ca 15 m edu ja teades, et lõpp on lähedal, siis olin kindel, et ega mul enam väga võimalusi teda kätte saada ja veel vähem temast mööduda, ei ole. Pressisin, mis pressisin aga finišis oli ikka Tarmo ees.

Tulemused:

Sen2.

  1. Tarmo Mõttus

5. Tarmo Ennok

6. Janek Maidla

9. Ahto Kruusmann

 

PILDID (Janne Jõgi FB)