Team Rattapood Cup II etapp Rakvere 2015

Kuna Prükkel ehk Team Rattapood Cup liigub allpool avalikuse piiri, siis eraldame siin blogis ka sellele sarjale ruumi paari kilobaidi jagu. Stardilistis olid Kaido ja Mihkli nimed. Raja ääres elas kaasa Bruno.

 

Kaido:

Päev varem toimunud Saku100-l hoidsin ennast  tagasi ja tegin ainult 2 ringi, sealjuures esimese kiiremas ja teise natuke rahulikumas tempos. Suutsin säilitada kainet meelt vastupidiselt Mihklile, kes tegi Sakus täisprogrammi ilma kinnasteta ja monteeris õhtul veel võistlusest filmitud video kokku. Noortel meestel energiat jagub 🙂

Rakvere etapi võtsin kalendrisse tõeliselt hea XCO raja tõttu ja ühtlasi oli see eelluureks juulis toimuvaid eestikaid silmas pidades.

Mihkliga koos väike tutvumisring ja Rock Gardeni harjutamine ning oligi aeg starti asuda. Stardijoonel ca 25 nägu ja kõik tahavad võimalikult ees esimesele singlile jõuda. Mihkel oli suusarajal kohe minu ees, aga esimese laskumise järgselt lõikas ta sisekurvi, sai sellega 2-3 kohta ettepoole ning rohkem ma teda ei näinud. Mul olid õhuventiilid viimase vindi peal, eesolevatega hakkas vahe tekkima ja tagant tuiskas mööda kohalik suurus Roland Toome, kelle tempos ma 1. ringi lõpuni  püsisin ja temaga koos jõudsime järele kolmikule Molev, Kozinets ja naiste liider Mõttus.

Roland sai enne metsa keeramist nendest mööda, aga mina jäin korraks hinge tõmbama. Kozinets läks hüppeka asemel „chicken line“ proovima ja temaga läks lihtsalt. Mari-Liis sõitis tublilt, aga temast sain ühe tõusu lõpus mööda ja järgmisel tõusul jätsin ka Molevi seljataha. Roland oli endiselt püütavas kauguses, aga mida aeg edasi, seda kaugemale ta ära libises. Taga oli turvalise vahega SEN3 sõitja Aimur Uuk.

Teise ringi lõpuks hakkasid asjad paika loksuma ja viimased 2 ringi jäi mul üle säilitada keskendumine tehniliselt nõudlikule rajale, RockGardeni puhtalt läbimisele (kus Tõnu Eelma hõigetest ja ergutusest mets kaugele kajas) ja tervena finishisse jõudmisele. Rock Gardeni läbimised õnnestusid kenasti ilma jalastumata, aga iga kord oli väike kartus sees, et õigelt trajektoorilt kõrvale ei kalduks. Bruno oli ka metsas koos poistega, ütles vahet Rolandiga ja ergutas kõvasti, aga seekord mul püssirohtu rohkemaks ei jätkunud.

Lõpuks siis oma klassi 5.koht ja positiivne emotsioon, kuna rada oli super ja ilm oli ka mitte-eestilikult soe ja päikeseline. Tänud rajameistritele raja ja Mihklile transfeeri eest!

 

Mihkel:

Päev peale Saku100 läbimist, kui sai jala korralikult lahti kerida, oli plaanis Rakverre sõita. Ülestunnistus: ma olin nii enesekindel, et suudan Rakveres hästi sõita ka peale Saku 100km läbimist, muidu ma poleks Saku võistlust üldse plaaninud. Siiski reality-check lajatas vägevalt.

Ilm oli erakordselt soe 20+ kraadi ja lauspäike. Parklasse sõites suretasin auto välja, aga see polnud päeva viimane feil moment. Prooviring läks jälle nii, et rock-gardenis viskasin raju kaarega kõhuli end ja ratas hakkas orbiidi poole lendama, aga tõdesime, et rada oli väga huvitav ning valmistusime stardiks.

Kui muidu mul polnud kuskilt valus midagi ega enesetunne nõrk, siis kohe peale starti ei olnud minek kõige teravam. Kas süüdi oli 24h varem läbitud raske Saku katsumus või aasta esimene soojem ilm, jääb teadmata. Igaljuhul jalg ei olnud mitte makaron vaid korralik üle keedetud 90ndate söökla spagett.

Esimese ringi algus kuluski teiste võistlejate (nimed toimetusele teada) tagarattas sõitmisel ning vabasse vette eriti ei pääsenud. „Palavus“ kõrvetas korralikult ja tatti pritsis uhke kaarega. Korra panin ka külili, et sooja liiva sees pikutada ja päikest võtta.

Pidin korralikult pingutama, et mööduda ja kaitsta oma Sport-klassi teist kohta maleklubi Dmitri Rusovichi eest. Teisel ringil tegin ka ühe ärevama momendi uuel rajalõigul, kus oli vaja enda ratast taga ajada mööda Palermo terviseradade võsa. 

Kolmas ring hakkas kergem, aga kahju oli juba tehtud. Oma klassi liidrit Dmitri Sõptshenkot mõnes kohas nägin, aga reaalne variant teda kätte saada puudus. Bruno küll ärgitas kõigist mööda sõitma, aga polnud seda duhhi üldse. Enamasti sõitsin koos Alar Reiskaga (kui ta oli minu vanune, siis mind polnud olemas veel), kellest viimasel rock gardenil ka möödusin.

Peale neljandat ringi anti märku, et aitab küll ja sai päeva lõppenuks lugeda. Ei oskagi midagi kosta tulemuse ja võistluse kohta. Koht protokollis on rahuldav, selg on vastu seina kokkuvõtte pärast. Rada oli hästi huvitav ja ootan pikkisilmi EMV juulis.

avaleht_71

Allpool ka väike video (keera kindlasti 1080p peale). Seekord ei teinud moodsaid timelapse’i või aegluubis võtteid, ainult toores video. Video lõppeb meeldetuletusega, miks kaameral on REC nupul on lukk olemas ja ideaalis võiks seda kasutada 🙂

 

Tulemused:

M-Sen2:

1. Ravshan Balgabaev

5. Kaido Kriisa

 

M-Sport:

1. Dmitri Sõptshenko

2. Mihkel Laine

 

TULEMUSED

PILDID (tüng, pilte pole kuskil)