Tartu Rattaralli 2016

Eesti suurim maanteerataste võidukihutamine Tartu Rattaralli 2016 meelitas kohale ka meie klubi esinduse. Kuidas meestel läks, loe juba edasi.

Bruno:

See on minu üks vähestest MNT võistlustest, mida iga-aastaselt olen ikka teinud. Võistlus algas juba Tallinn-Tartu maanteel, kui ma koos Juri Moleviga võistlesin, kes rohkem karistuspunkte kiiruskaamera käest saab. Mina võitsin – seljatades Põltsamaa ultramoodse kahepoolse kaamera.Ärge seda järgi tehke!

bruno_trr16

Tuju suht tuksis asusime Talukaga starti. Sooja olime teinud vähe. Stardist pandi, nagu alati, korralik purakas! Mina jäin maha, Raino pundist. Nii ma seal järgmises grupis vahelduva eduga tiksusin, suht emotsioonivabalt. Vahepeal käisin isegi vedamas InFocuse meeste õhutamisel.

Ca 25km enne lõppu sain, küljetuule käes, hanereas sõites, esiratta alla terava kivi. Ootasin, mis saab. Esiots muutus pehmoks, aga sai sõita. Taandusin grupi eesotsast tahapoole. Johhaidii, kui suur see oli (finišhiprotokollis 109)! Olin iga hetks valmis boxi keerama. …aga tulin lõpuni, esirehvi säästva tehnikaga. Mulle oli keelatud püstisõit, hooga kurvi võtmine ja esirattaga raudteeliiprite puutumine.

bruno2_trr16

Adrenaliini lisas kukkumine ringteel, kus ma oma pehmo kummiga pidin veidi võimlema ja hiljem sadulas istudes grupile järgi kiirendama. See on TRR-l loomulik ja tavaline. Leppige sellega ja ärge kartke kukkumisi 🙂 ! Järgmine aasta uuesti ja paremini!

 

Madis:

Kuna olin pea 3 nädalat haige, siis oli kahtlane, et kas jään üldse ellu TRR-il, aga starti sai mindud. Riia mägi läks sprindiga ja Lõunakeskuse juures valutasid kõik hambad. Otsustasin võimsust alla lasta, enne kui jamaks läheb.

madis_trr16

Kuskil 30km sõidetud, läks mägisemaks. Siis oli ka selge, et hakkan gruppidest läbi vajuma. Otepääl tervitasid juba kergelt krambid. Neelasin jõujooki peale ja sukeldusin uude gruppi, millega Tartusse välja veeresin. Finishis oli hea tunne, aga krambid olid jälle kerged tulema. Kuid ikkagi, väga rahul oma 584 kohaga.

Lisaks, käe päeale sain GPS jälgimisüsteemi, millega sai tugitiim pidevalt infot minu asukohast. Seda head teenust võib soovitada küll:  http://sportrec.navirec.com/ui/#1bjph1a

 

raino_trr16

 

TULEMUSED:

  1. Matti Manninen

208. Raino Einroos

318. Bruno Tamm

516. Raul Talumaa

584. Madis Türi