Tartu Rattamaraton 2016

“Hei kõik Fatbike vihkajad, see jutt on just teile!” arvab Bruno Tamm…..

“Kus kohast selline loll idee?”, küsis Anti Kauk, kui autosse istus, olles näinud minu rattavalikut. Eks on ju ka minu klubikaaslased seal igasuguste liikurite ja kostüümidega sõitmas käinud, miks mitte siis enda sõitu huvitavamaks teha. Eredam näide on vast see, kui aastal 2011 Alvaro ja Andre mitte-just-seeriatootmises oleva tandemiga selle raja läbisid. Fakt on ka see, et Tõnno Palm läbis TRM-i eelmisel aastal fätiga ja lõpetas 55. kohal! See aasta oli ta tavarattaga 47. Seega kõik on võimalik! Aga Anti arvas ikka veel, et mul pole esi-400 hulka asja. Ka lisas ta, et “Kindlasti ta ei kaota mingile fatbike’ile! ”

Laupäeval oli meie peatuspaigaks Nõuni asulas asuv majake looduskauni järve kaldal. Hommikul sealt starti oli ainult 9km. Meie loo “peategelane” sai enne avapauku ka veits teise seadistuse, kui tavapäraselt. Nimelt ette läks 36T hammakas (muidu 32T) ja rehvirõhk korrigeeriti 0,9 ati (tavaliselt 0,4) peale. Toimis! Veeres hästi ja max kiirus oli ainult “kriipsu” jagu väiksem! Kassi-hiire mäng algas minu, Alvaro ja Anti vahel kohe algusest saadik. Tuttavad näod olid veel Kaupo-Cosmos-Kuhlap, kes oma cyclokaga kohe gaasi põhja keeras ja kadus…Teine tuttav mees oli Silver-poolenisti-fätiusku-Havamaa, kelle taga oli väga hea tiksuda. Õnneks keegi isegi ei eeldanud, et mina peaks ka oma rasvarattaga vedama minema.

2016_trm1
Leia pildilt Brunn, Silver ja Alvaro

Umbes poole distantsi peal ütles Alvaro: “Oli meeldiv koos maid jagada…….” Mina aga istusin ikka Silveri saba peal. Seal pastis ka väga väsinud Kaupo, kes oli alguses vist ikka liiga suured tuurid peale keeranud. Peale Palju TP trehvasin ka Mait-Ironman-Millerit, kes oli hirmul, et täna vist fatbike’ile kaotab! Loodetavasti ta on ikka hea une tagasi saanud tänaseks. Peale Hellenurme TP-d hakkas ka Raino Einroos eest paistma. Juhuu, see oli küll nüüd “kirss tordil!” RC Cola jäi seekord suure tunglemise tõttu vahele! Hambad ristis lõpuni. Esi-300 + klubikaaslaste alistamine – see oli FATBIKE seljavõit!

Max kiiruse edetabel sai seekord siis selline:
1. Alvaro 71,3
2. Anti 69
3. Bruno 68,97
4. Raino 66,9

Lõpetuseks Alvaro mõttelõng:
Tartu Rattamaratoniga sai kriips alla hooajale, mida ka Marilyn Kerro poleks aasta alguses ette näha osanud! Peale märtsiks saavutatud über-vormi, on kukkumine olnud päris valus. Erich Kriegeri saatel tehtud tegusid on praegu hea meenutada!

Tartu Rattamaratonist vast nii palju, et eesmärk olla esimene, kel 50. põhidistantsi lõpetatud, on veel jätkuvalt elus! Kiidan kõiki, kes mul eest ja tagant läbi käisid – sõita oskate ikka palju paremini, kui 10 aastat tagasi.

Tulemused:
1. Andzs Flaksis                2:35:33
288. Bruno Tamm           3:00:27
292. Silver Havamaa       3:00:28
295. Raino Einroos          3:00:39
320. Anti Kauk                 3:02:34
392. Alvar Suisalu            3:04:32
485. Kaup Kuhlap            3:08:49

Pildid:
Sportfoto galerii