Tartu ja Toila Prükkel CUP etapid

TARTU

Kaido: Tartu vald, Lähte suusarajad – see vast ütleb selle raja kohta mõndagi. Midagi tehnilist ega keerulist ei olnud,kui mitte arvestada lahtist liiva,mida mõnedel lõikudel oli päris ohtrasti.See oli selline tugeva jalaga ratturite rada ja seepärast eraldati terad sõkaldest juba esimesel ringil. Kuna tekkisid selged vahed ja tagant otseselt kedagi ohustamas polnud,siis sõitsin terve sõidu koos Kaupo Kuhlapiga ja eesmärk oli säilitada jõudu ka järgmisel päeval toimuvaks Tallinna Rattamaratoniks. Tagantjärele võib öelda,et see ka õnnestus – kõik minust eespool lõpetanud ratturid( va Anti) jäid minust järgmisel päeval tahapoole. Kokkuvõttes kordaläinud õhtupoolik,kus auhinnaks anti õlut,šampust ja muid spordijooke.

Anti: Hea sõit oli. Ilm oli soe ja kuiv. Rada mägine ja liivane, justkui sissejuhatus Kõrve sõiduks. Esimese ringi olin 3 liidri varjus kuni sõiduveani ainsas mudases kohas….ja siis sõitsin ligi tund üksinduses. Lõpus ei olnud ülemäära pingutamiseks põhjust. tulemuseks teine koht vanuseklassis. järgmise stardini jäi 18h.

Kaido Seenior 1 vanuseklassis 3. koht
Anti Seenior 2 vanuseklassis 2. koht


TOILA

Kaido: Toila etapiks valmistumine jäi erinevatel põhjustel (peamiselt haiguse futboliit tõttu) natuke kasinaks ja see andis rajal ka kohe tunda.Kui esimesel ringil suutsin oma vanuseklassi 2.positsioonil oleva Tõnu Põldmaga veel sammu pidada,siis teise ringi tõusudel ja eriti pärast asfaldil külitamist oli ta lootusetult läinud.Seejärel tuli tagant veel Anti( kes enne starti kaebas kehva enesetunde üle) ja sõitis mul ühel tõusul lihtsalt eest ära. Ülejäänud 6 ringi jooksul pidin pidevalt üle õla kiikama,sest Võsarattur Suisalu tuli tagant ähvardavalt lähedale ja tundus,et tal on kindel plaan minu komm ära võtta. Õnneks suutsin teatud rajalõikudel Alvarost kiirem olla ja nii ka turvalise edumaa ja 3.koha säilitada. Alvar oli pärast võistlust muidugi hapu näoga,aga ehk aitas minu antud õlu tema mõrudat meelt natuke rõõmsamaks muuta. Kokkuvõtteks tuli juba kolmas poodiumikoht selle hooaja HPNS-i sarjas,aga võitjatest olen ikka väga kaugele jäänud. Mõned etapid on veel ees ja eks paistab,kas on lootust ka kõrgemale astmele ronida.

Alvaro: Eelmäng: Grill sisse, söed peale, tuli otsa, liha peale, kahvel sisse, liha suhu, õlu peale, saun sisse, pepu lavale, leili kerisele jne jne. Vast tuleb tuttav ette ühest aktuaalsest Tele2 raadioreklaamist J
Tõen oli just see legendaarne protseduur see, mis Toilas organismuse liikuma pani. Seega ettevalmistus võistluseks on äärmiselt kriitilise tähtsusega!
Ahjaa, sõidust enesest ka. Toila on üks pikima traditsiooniga XC radu üldse. Sattusin sinna vist neljandat korda juba. Rada on käänatud nii seda kui todapidi ja ikka on mõned huvitavad uued jupid sees. Kahju on dendropargist, mille tõsiselt väljakutsuvaid nõlvasid vähemalt seeniorid mõõte ei saanud. Sellest hoolimata olid mõned tõsised laskumised, switchbackid ning auguline sild, mis Toilast kindlasti üle keskmise raskusega harrastaja XC rajaks vormis. Start läks hästi, teisel ringis pani velokas velokat (loe: viskas külili), kolmandal ringil püsisin stabiilselt S1 ja S2 poodiumi piiri peal, neljandal hakkasid kallid klubikaaslased eest ära vajuma, viiendal ja kuuendal sai aktiivselt Peeter Kandiga piike ristatud ning viimastel juba rahulikult neljandat kohta vormistatud.
Oli hea ilm ja aktiivsed pealtvaatajad. Igal juhul on Toila üks igati põnev urbaniseerunud XC meka!

Anti: Eelmise nädala 2 järjestikust kaunis õnnestunud võistlust ja nädalane võistluspaus ehitades ning väike külmetus olid oma jälje jätnud. Enne starti oli kaunis sant enesetunne, aga rada oli hea- tehniline ja samas jõuline. Rõõmu valmistasid konkureerivad klubikaaslased Alvar ja Kaido.
Tulemusega pole põhjust rahul olla, teenitud 4.koht.

Kaido Seenior 1 vanuseklassis 3. koht
Alvaro Seenior 1 vanuseklassis 4. koht
Anti Seenior 2 vanuseklassis 4. koht