Tallinna Rattamaraton 2014

Maanteesarja EC teine etapp toimus pühapäeval Kõrvemaa keskuses. Kõvakahvli- ja Freedimehed hõõrusid käsi ning tuiskasid rajale kiirus- ja soojarekordeid purustama. Olime pea täies koosseisus kohal ning sünsmuskohalt raporteerivad Bruno ja Madis. Järgmisel etapil siirdume jällle tagasi maastikule, kui meid võtab vastu Rõuge!

Bruno:
Kolm nädalat köha ja nohu peaaegu selja taha jäetud ja kerge alatreenitus kummitamas, asusin starti. Kange konkurent Rein Pill oli tulemas teisest stardigrupist minutilise viivitusega. Ilm oli SOE, väga SOE. Proovisin hoida ennast ikka sinna esikahesaja sisse. 150 piir tundus hetkel kahtlane, rääkimata saja hulka tulemisest.

Algus oli minu jaoks jälle raske nagu ka Mulgis. Tavaliselt on olnud ikka vastupidi, et alguses paugutan „saja sisse“ ja siis „vajun läbi“ sinna 150-ne kanti. Kuna vanameister Anti on veits alavormis ja ülekaalus, siis pidin endale uue „jänese“ valima, kellega see aasta võitlusse asun. Ma arvan, et selleks võib sobida Talukas. Mulgis õnnestus ta ära karistada, kui ta oli lõpukilomeetritel kimpus tühjeneva tagakummiga. Etteruttavalt võin ära öelda, et hetkel ta sinna jänese rolli ei sobinud, kuna mees otsustas juba esisaja kaant kangutama hakata. Tubli!

2014_TallinnaRM_Bruno2

Kui minust möödus VeloClubbersi Kuldar Reiljan, siis proovisin oma mootorile uued pöörded peale panna. Aga ka tema oli täna mees „teiselt planeedilt“ (M50 IV koht). Tubli! Seega jäi mulle kaaslaseks Rein, kes oli tagantpoolt tulles juba endale edu kasvatanud. Tema grupiga koos saigi peaaegu lõpuni tuldud. Viimases joogipunktis tegin pausi, kuna joogid olid otsas ja kartsin, et ilma selleta lõpuni ei kesta. Üldiselt lõpuosa oli enesetunde poolest ok, aga reaalsus oli, et Rein suutis 2min ja 17 sek kiirem olla. Tubli!

2014_TallinnaRM_Bruno1

Oma klubi meestest kritiseerin Andret, kes ei suutnud 35 sisse tulla 🙂

Madise muljed:
Kui Viljandis kaotasin võitjale ca tund, siis Kõrvemaal ca 40 minutit ning koht oli seekord 500 sees. Stardigrupis (400-600) olin kohe teises rivis ehk sai hakata kohe tulistama. Hoidsin kohe algusest tempot peal. Ühel kruusalõigul läks üks pikem Püha Loomaaia sõdur suurema hooga mööda ja mõtlesin, et sirge peal jaksan ikka tuules püsida… jaksasingi. Kuid mõne km pärast võtsin ikkagi oma tempo ja sain aru, et kõik siseorganid olid koostanud selle pingutuse vastase ametiühingu. Ei tulnudki kaua oodata, kui see ametiühing viskas oma protestideklaratsiooni ülevalt välja, sisaldades üht-koma-teist. Sain siiski rütmi tagasi ja pingutasin lõpuni. Finishis otse autosse-koju-padjale. Õnneks langes Tallinna jõudes ka temperatuur normaalseks, pea 10-kraadine vahe Kõrvemaaga.

Tulemused:
1. Dmitri Sorokin   1:54.45
38. Andre Kull        2:01.55
72. Taikki Tillemann  2:06.34
102. Raul Talumaa     2:10.27
122. Kaido Kriisa        2:13.38
181. Bruno Tamm  2:17.27
202. Raino Einroos  2:19.21
216. Alvar Suisalu   2:20.17
248. Janek Leer       2:22.15
489. madis Türi        2:35.56

Poolmaraton:
92. Ethel Ansip  (N35 6.)

Võistkondlik arvestus 13. koht

Pildimaterjal:
Grimson.eu
Sportfoto
Ühte Koma Teist