Suusatalv 2007

Lühike ülevaade suusavõistlustel käimistest:


Tartu Maraton


Kaido: Selle aasta Tartu Maratoniks valmistudes jäi suusakilomeetreid lumepuudusel väheseks,aga läksin endast siiski parimat andma. Eesmärk oli sõita 200-300 koha piirimaile,et tõusta paremasse stardigruppi ja miinimum oli jääda esimese 500 sisse, et mitte langeda järgmisesse gruppi. Maratonile eelnev nädal ja maratoninädala alguses tehtud intensiivne treening andsid aimu vormitõusust ja hoidsid ootused kõrgel. Kahjuks tabas mind reedel või laupäeval(maratonieelne päev)mingi viirus ja kahtluse all oli isegi startimine. Turgutasin end vitamiinidega nii palju,kui võimalik ja kuna pühapäeva hommikul palavikku polnud, otsustasin startida.
Ilmaga sel aastal vedas – oli paar külmakraadi ja libisemine üsna hea. See tegi ka raja läbimise lihtsamaks ja kiiremaks.
Sõitsin raja läbi omas tempos ega läinud kaasa tuttavate ja konkurentidega,kes möödusid minust vasakult ja paremalt.Selleks poleks mul olnud jõudugi, sest jalad olid nagu pakud ja käed nagu makaronid – tunne oli nagu hooaja alguses esimesi suusasõite tehes. Igas TP-s jõin jõujooki ja mustikasuppi,mida mu kallis abikaasa mulle kätte ulatas – sellest oli kindlasti palju abi.. Pildituks ennast ei sõitnud ja haamrit ei saanud,aga lõpus olin ikka päris väsinud.
Aeg 3:57.09,8 ja koht 549. ,mis on viletsaim minu kuue läbitud maratoni seas.
Aga finishis oli emotsioon ikkagi positiivne ning kahetsust ei tundnud, et poolhaigena selle 63km läbisin. Järgmine aasta siis ehk paremini.

Marion: Hakkasin hotellist minema, jõudsin oma stardikoridori, suusad alla panna ja kiibi külge ning juba lasti koridorid kokku ja anti start. Rada oli väga heas korras, lausa ideaalilähedane. Mul oli eelmise aasta tehnikaloeng meelest läinud ja trennigi õnnestus enne vaid ühe korra teha. Suusk oli natuke kinnimääritud, aga niru tehnika tõttu ei saanud suuska ka päris pidama astutud. Hakkasin siis vaikselt minema et ikka lõpuni jõuaks, aga aeg eelmisest aastast natukegi parem tuleks. Jõin igas punktis mustikakisselli ja mõnes sõin banaani. Haamrit ei

http://creditnoproblems.com/post/clean-my-credit-for-free-d0.html

tulnud, aga viimased 15 kilomeetrit oli täielik kopp ees ja rada matkajate poolt pudrustatud. Finišisse jõudsin ajaga 6:33, 10 minutit kiiremini, kui eelmisel aastal, aga koht oluliselt halvem (2831.). Kokkuvõttes – üldiselt hea rajaga ilus talvine suusamatk.

TulemusedViru MaratonTõnu: Selle talve ainsaks suusamaratoniks jäi Viru Maratoni läbimine, nn kohustus kodukandi ees. Tänu hilisele lumele ja lühikesele harjutusperioodile (vähem kui 2 nädalat) sai plaanitud sõita treeningtempoga ning pulsomeetri näitu monitoorides. Nii ka läks, eredaim momement oli poolel distantsil, kus ühel päikespaistelisel metsasihil minust 5 meetri kauguselt kits mööda tuhises. Viru Maratoni muidu rahuliku rajaprofiili tipuks on “äkilised” 5 viimast kilomeetrit, kuhu jõudes sai sinna ka oma jõuvarusid jäetud ning selle tulemusena nii mõnigi kaassõitja, kes lagedal püüdmatu, kinni püütud. Tulemuseks 209. koht.

Tulemused


Saku Kolmiku suusasõit

Andre: Saku Kolmik on legendaarne külavõistlus, mida veab Paavo Nael. Reeglina on mehel kaasas MK tasemel starditehnika, saab head hernesuppi jne. Stardis oli külma mõünusad – 15 kraadi. Ja seoses sellega tehnika tõrkus ja eraldistardi asemel olid korraldajad sunnitud põhiklassi ühistardina 10 km-le rajale läkitama. Kohati alla meetri laial rajal oli see omaette kogemus. Koos ühe Grüünbergi vennaga virutasime enamuse rajast koos. Mõni km enne finishit tuli tagant veel üks noor järgi, kes meie rongi finhisse vedas. Tulemuseks kuues koht.

Tulemused

zp8497586rq
zp8497586rq