Sportland Kõrvemaa Triatlon

350m ujumist
22km ratast (mtb)
4km jooksu

Marek:
Osalesin Sportland Kõrvemaa Triatlonil juba teist korda. Rahvas oli jagatud kolme starti, vaatamata sellele oli ujumise stardis üpris kitsas, tuli kõvasti võidelda, et vabas vees ujuda. Muidu mulle ujuda meeldib, aga kui prillid vett täis on, siis kõige lahedam ei ole. Veest väljusin umbes 25-dana. Esimene vahetus läks suhteliselt kiiresti võrreldes eelmise aastaga tänu mõnusale Crafti triatloni kostüümile. Rattaetapi alguses kohe mingit punti ei moodustunud, umbes poole peal kui hakkas grupp tekkima, suutsin ühes suures lombis üle lenksu käia (see aasta juba teist korda ja mõlemad triatloni sees). Õnneks liikus grupp samal ajal väga aeglaselt edasi ja mul õnnestus nad ruttu uuesti kinni püüda, samal hetkel liitus meiega ka Art. Mingil hetkel üritasime Artiga sellest pundist ära sõita, aga see meil ei õnnestunud tänu minu pehmele jalale ja nii me sõbralikult kõik koos kuni teise vahetusalani koos tiksusime. Erinevalt esimesest vahetusalast läks mul teises päris kaua aega, rattakingade tossude vastu vahetamise peale. Oma pundist sain siis viimasena jooksurajale. Selleks ajaks oli mu koht umbes 15-nes. Jooks ei olnudki seekord üliraske, nagu triatlonides tavaliselt, poole peal õnnestus Art kinni püüda, aga maha raputada ei suutnud. Nii me kordamööda vedades finishi poole rühkisime. Finishis õnnestus mul sekundiga peale jääda. Päästis mind muidugi ainult see, et Artil pistis hullult jooksu ajal, ega muidu poleks ma tema vastu saanud. Finishis olin siis 16-ndana. Väga lahe üritus oli.

Opa: Sai siis ennast kohale veeretatud teist korda toimuvale ning vaieldamatult Eesti suurema osalejaskonnaga Kõrvemaa triatlonile. Minu meeldivaks üllatuseks oli meie teamist kohal veel Ergo Anti ja Marek. Ilm oli meeldivalt palav ja vesi väga soe, seega kõik eeldused toredaks võistluseks olemas. Stardikoha sain esimesse starti, kus Eesti triatloni tugevamad kohal olid. Seega hea mõõduvõtt. Kui start antud sai läks ujumises kohe andmiseks. Veest välja tulles olin vist 30-nes. Vahetusalas läks kõik õlitatult ja 22 km kruusaralli võis alata. Sai siis kohe kõvasti tööle hakatud, et eesolev punt kinni püüda. Krt- sirgel see ei õnnestunud, aga minu õnneks oli distantsi keskel lõik, kus olid korralikud ja sügavad lombid. Ma arvan, et ma ei valeta, kui üks neist lausa põlvedeni ulatus. Õnneks sain sealt kiiresti läbi ja eesolev punt oli käes. Avastasin, et seal pundis oli ka Marek. Tegime temaga ka paar äraminekukatset aga need ebaõnnestusid. Nii me suures ja sõbralikus pundis teise vahetusallasse jõudsime. Ka seal läks mul kõik kiiresti aga selle vahetsalaga sai ka ürituse toredam pool minu jaoks läbi. Kui olin ca. 1 km jooksnud, hakkas kuradima valusasti pistma ka konkurendid lippasid siuh ja siuh vasakult ning paremalt mööda:(. Langesin üldarvestuses 3-4 kohta, kokkuvõttes vist 17 koht.
Kuigi tulemus oli nadi, olen suure tõenäosusega ka järgmisel aastal platsis:) 

Anti: Sportlandi triatlonil ilm ja orgunn olid head. ujumine oli raskevõitu, rahvast oli palju. ratta esimesed km-d tõusin jõudsalt ja kogusin tuulde 3-4 mehelise grupi, teised kukkusid ära. siis mingil mudasel lõigul käisin külili ja need, keda olin ligi 5 km raevukalt vedanud , sõitsid mul puhtalt eest ära. uskumatu aga tõsi, jalg oli kaunis tühi ja jõud rauges. sõitsin üksi üle 10 km ja ratta lõpuks oli vahe üle minuti. jooks oli vahelduseks suhteliselt kerge ja enesetunde järgi parim ala. lahe võistlus oli kuigi tulemus jäi soovida. enne äratulekut kutsuti poodiumilegi, 40+ klassis firmaspordi arvestuses 1. koht.

Ergo: Ei õnnestunud mul eelmine aasta sinna jõuda ,siis seekord sai ots lahti tehtud.Õnneks polnud ma üksi, meie klubist saabus üllatuseks veel 3 tegelast, seega kambavaim oli olemas. Nii siis ujumine –  sellest ei tahaks ma midagi rääkida, oli tunne, et vist ei jõua nii pea kaldale. Ütleme nii, et strateegia viga, ujuda nagu oskan, aga läksin lolli peaga grupi keskele ja seal oli jube tunglemine, koguaeg sai kellegilt jala või käega pihta, isu läks ära, prillid vett täis, jäin meelega lõppu ja tulin veest välja suht viimasena. Ratta juures läks jubedalt aega riiete vahetamise jm sebimisega, just siis tuli mulle meelde Opa kuldsed sõnad, et osta universaalne trikoo. Õnneks suutsin sellel alal mingidki edu saavutada ja oli päris mõnus lähenevaid selgasid lugeda. Rada oli lihtsa profiiliga v.a. megalombid kus suutsin korra maoli ka käia tänu sellele, et jäin uskuma kommentaatori juttu, et igal pool on kõva põhi, pange aga täiega. Jooks-siin kehtis minu puhul vana reegel, tasa sõuad,kaugele jõuad.Nii ma rahuliku sammuga lõpu poole sörkisin. Kokkuvõttes tulemusega rahule ei jäänud, aga mis teha, seekord sport võitis ja on mida järgmiseks korraks õppida, just strateegia poole pealt.250 lõpetanu seas olid meie meeste tulemused sellised:

16. Marek
17. Opa
38. Anti
113. Ergo

Tulemused