Saku 100

Juba viiendat aastat järjesti toimus Porter Racingu eestvedamisel Saku 100


Asse trassil

Asse: Alustasin sõitu vaikselt,esimene ring oli rohkem nagu soojenduseks ja
rajaga tutvumiseks.Edasi hakkas enesetunne paremaks minema ja sai ka
paar pirukapeatust tehtud,kuid kuuendal ringil väsis selg ära ja sellega
koos kadus ka sõidumõnu,ning otsustasin sõidu lõpetada.Kokkuvõttes oli
rada mõnus ja ilm ilus,vast saab järgmisel aastalgi mättaid ja kraave
seal nühkida.


Andre trassil

Andre: Käisin sellel võistlusel esmakordselt. Läksime Kaido ja Alvariga sõitma nö kontroll võistluse formaadis – 3 ringi kõvasti + 1 ring rahulikult peale. Kohe stardist tekkis meil punt: Raul, Alvar, Kaido, Rivo clubbersist ja üks Kesko Agro vend. Tempo oli räme, korra panin külje maha – jäin momentaalselt valgusaasta kaugusele. Oli tükk tegemist, et punti taas kätte saada. Aga arvan, et see düüside lahti sõitmine läks asja ette. Kokkuvõtteks – Raul ja Kaido sõitsid nagu mootorrataga, Alavar on oma uuest rattast nii palju purakat saanud, et suutsin vaevu kannul püsida.


Alvar ja Raul trassil

Alvar: Saku 100 oli esmakordne kogemus minule, sest seni on alati hooaeg avatud Prykkel cupi või Püha Loomaaia sõiduga Pärnus. Kuna see aasta oli vaja testida uut MTB tehnikat ja Pärnus tulistamine tundus ka natuke liiast, siis Saku 100 oli ideaalne võimalus tulevasteks maratonideks valmistuda.
Rajale läksin kindla teadmisega läbida 4 ringi nii kiiresti kui võimalik ja mitte meetritki rohkem. Plaan õnnestus suurepäraselt. Innustatuna konkurentidest suutsin esimestel ringidel hoida tempot kõrgemana kui samal nädalal läbitud üheringilisel võistlusel. Rada oli kui koopia minu leivanumbrist Harku metsa kitseradadest ehk singel singli otsa. Puudusid rasked tõusud, õigemini puudusid üldse tõusud. See-eest oli juurikaid, mättaid ja künkaid rohkem kui rubla eest, mis pani selja tõsisele proovile. Sõitsime algusest peale üsna suures pundis, kus VCE klubi esindajana Rivo Pajur mängis kotleti CC Rota Mobilise topelthamburgeri vahel. Porteri oma mehed suutsime üsna kiiresti pehmeks sõita ning edaspidi saime neid tahavaatepeeglist jälgida.
Kui Raul läks oma teed ja Kaido-Andre tandem asus matkama neljandat ringi, siis kupatasime Rivoga sõbralikult lõpuni. Respekt nendele, kes ikka 100km täis said tol päeval. Oleks vaid külma õlut olnud auhinnaks neile finishis………..

Raul: Mõtlesin, et sõidan laupäeval 100 km, s.t. 8 ringi. Asudes võistlustulle tabas mind esimesel ringil täielik shokk. Paljukiidetud Saku rada oli absoluutselt ettevalmistamata- risu, mättaid, juurikaid ja muud ebameeldivat täis ja asfalt oli kah maha panemata. Kolmandal ringil hakkasin selle jamaga ära harjuma ja tundus, et ikka peaks lõpuni sõitma. Aga mütsigi, tsiviliseeritud inimese organism ütles kuuendal ringi EI ning loobusin.


21. Asse
28. Raul
42. Alvar
47. Kaido
48. Andre

Protokol

Ringiajad