Saku 100 – 6th Edition

2009.a. hooaja teine maratonilaks oli Saku metsa samblaaustajate paraad. Klubi esindasid meil 3 kanget, kes saavutasid kokkuvõttes nö Mahumeistrite arvestuses väga arvestatava 3. koha!!  Ning lisaks oli Marion N klassi absoluutarvestuses teine!


Otsa teeb lahti Marion:


Registreerima suutsin ma ennast veenda alles kolmapäeva õhtul, enne seda oli Jõelähtme veel nii valusalt meeles.
Nagu Sakus ikka, ilus ilm ja soe päike lubas mõnusat pühapäeva, seda muidugi juhul, kui rattaselga ei istuks. Aga nagu õigele masohhistile kohane, pidi seda natuke pori, higi ja verega tempima. Esimese ringi ma tõesti võistlesin, teisest ka poole, kolmandal surin ära, neljandal hakkas tunduma, et äkki on Raitviirul õigus ja ei tapa mitte distants, vaid tempo ja edasi panin kevadise mahutrenni pulsiga.


Paistab, et see oli õige valik. Teisel ringil üks meeskodanik arvutas, et 70 km läbimiseks peab sõitma 4 ringi ja siis läheb juba sarjaarvestusse – et siis oli 4 ringi minu päevaplaaniks. Aga õige natuke hiljem selgus, et sarja arvestuseks peab hoopis 5 ringi sõitma ja kogu mu maailm kukkus kokku, see oli see koht kolmandal ringil, kus ma ära surin. Aga õige varsti tõusis tuhast uus matkasõitja, kes rõhus rohkem looduse vaatlemisele ja linnulaulu kuulamisele ja sekka vähene jalgade ringikujuline liigutamine, peale viiendat ei olnud enam mõtet pooleli jätta ning autasuks oli 100km läbimine ja lisaks naiste 2. koht. Tehtud.Puud hägustuvad taustal Asse meeletus tempos!


Asse võtab oma katsumused kokku:
Saku 100 oli ikka nagu varemgi, tuntud oma rohkete singlite poolest. Sel aastal oli ka rohkesti sillaületusi,igale kilomeetrile üks:)
Enda sõidu võtaks kokku selliselt, et, kuna eelmine õhtu,kuni laupäeva varajaste hommikutundideni sai peetud sünnipäeva,siis ausalt öeldes suurt starti mineku isu ei olnud. Aga mis seal ikka, hommikul kell 8 oli äratus, pea veel kergelt paks,mõni võileib,kauss putru ja Saku poole teele.


Esimene ring sai sõidetud vaikselt et väga ei raputaks,pingutada ka ei tahtnud,jõudnud eriti,vedas pulsi kohe üles,mis enam alla kuidagi tulla ei tahtnud. Teist ringi ei tahtnud enam üldse sõita, lihtsalt ei viitsinud. Saigi endamisi mõeldud,et aitab 2 ringist küll. Peale teist ringi sai söödud, joodud,ning eluvaim tuli tagasi. 3 ring oli juba päris ok tunne, aga kuna sõit oli ringidel, siis ikkagi ei olnud rohkem tahtejõudu edasi sõita. Küll Saku maitses ikka pärast rattasõitu hästi;) Eks järgmisel aastal proovime jälle!


Sõnasepa Rauli arvamus asjast:


Peale Jõelähtme laksu võtsin Saku sajase väga ettevaatlikult ette. Esimesed 2 ringi tiksusin sellises 7..8 mehelises pundis. Aga kuna enamus rajast oli kitsas, juurikane, turbane, oksaline, kännuline jne., siis otsustasin kolmandast ringist alates üksisõitmise kasuks- singlitel oli parem omas tempos üksi tuterdada. Aga ilm oli ka ikka väga hüva, tõstis emotsiooni.  Ega ma väga plaaninutki lõpuni sõita, aga kokkuvõttes jooksid kõik asjaolud sedamoodi, et tegin kõik 6 ringi ausalt lõpuni.


Tulemused:


Marion      N 2.


Raul         M 9.


Asse         M 71.