Rakvere HPNS 2009

 

Meie klubi Prükkel kapi kuldne kolmik sai tugeva täienduse Andre näol 15. augustil toimunud Rakvere etapiks. Mehel oli kindlasti meeles kuldne finisheerumine eelmisel aastal, mis pani öösel higiste linade vahel kõvasti vähkrema. Kaido oli manustanud kõvasti kontsentreerumist parandavaid substantse, sest kippus enne starti vägagi kidakeelne olevat. See ajas vist nii mõnelegi hirmu nahka, sest üksteise järel kukkusid konkurendid poodiumilt välja ja Kaido nihkus kõrgemale. Anti tegi kindla neljanda koha soorituse SEN2 klassis samas kui Alvaro tiksus vaikselt lõpuni kahurikuulide ja linnusest kostuva sõjakisa taustal….


 


Rahvatark Andre teab:


Rahvatarkus ütleb: Korra aastas pääd ikke Prükkel Cupilt osa võtma, muidu lääb raam vedelaks. /Assamalla/


Seda ütlust silmas pidades vedasin ennast Rakvere linnuse jalamile, et raami jäikust kontrollida. Õnneks või kahjuks toimus samal ajal Rakvere linnuses miskine üritus, kus müüridest seespoolt kostus plahvatusi ja rahva kisa – imiteeriti keskaegset lahingutegevust. Et asi usutavam oleks, oli linnuse vallide jalamile vabalt ringi luusima toodud kari lambaid ja mõned kitsed.


 Stardis on kitsam kui 100 000 sipelgaga pesas…..


 


Rada ise oli hea – piisavalt tehniline, samas kiire. Oleme ausad, läksin starti kindlate poodiumi mõttetega. Kui stardivile kõlas läks kohe väga kitsaks ja keegi Tarmo Mõttus ise tahtis vasakust äärest kogu rahva doomino klotisdena maoli tõmmata – osad vennad panidki selle rapsimise tulemusena põõsasse. Esimene ring oli muidu hea – Kopli ja vana Sarv lahkusid kohe pundist ja mina jäin järgmisena trassile kütma. Tuules mehed nagu Aimur Uuk, klubikaaslane Kaido, Ivo Põld ja veel mõned sellid. Paar ringi ma siis seal ees vedasin. Vastutuule osa oli raske ja umbes 3-4 ringil lajatas Uuk koos Kaidoga mööda. Olin süsi, ei suutnud tempo muutusele vastata. Põld libises ka mööda.


 Mees kallab täiega kurvi sisse


 


Varsti oli selge, et mehed on läinud ja püüda neid ei õnnestu. Linnusest kostus aegajalt selliseid kärgatusi, et keti needid värisesid ja tagatipuks juhtus veel see, et ma sõitsin rajal laiutavale lambale otsa. Jäin püsti, aga lammas lasi sajaga Rakvere lihakombinaadi poole leebet. Järgmisel ringil astus raja ühes kiiremas kohas põõsaste vahelt välja laps, kellel ma lenksuga otse pasunasse sõitsin. Kiire pilk üle õla kinnitas, et midagi väga hullu vist ei juhtunud. Lisaks veel väike „sõbralik sõnavahetus Sarvega ja finish oligi käes. Neljas koht oli selge pettumus, ei olnud seda jalga, et paremini esineda. Kaido tegi see-eest kõva sõidu ja tõi klubile taas poodiumikoha.


 


Kaido emotsioonid: 


Seekordse stardi tegi minu jaoks ärevamaks asjaolu, et oma läinud aastast etapivõitu Rakveres otsustas kaitsma tulla Andre Kull isiklikult. Kohapeal selgus, et lisaks temale on end uute meestena joonele seadmas veel 2 pähklit – Jaanus Sarv ja Erik Aibast, rääkimata vanadest tegijatest( Kopli, Mõttus, Abel, Suisalu, Maidla). Stardivile kõlades oli kõva trügimine, aga minul õnnestus sellest puhtalt pääseda ja Aimur Uuk`i tuules sõitu alustada. Kaks esimest – Kopli ja Sarv panid minema nagu püssikuulid ja kasvatasid kiiresti vahet. Varsti möödus minust Andre ja otsustasin tema tempoga kaasa minna. Ei olnud kindel, kui kauaks mind jätkub, sest Eestikatel olid jõuvahekorrad kindlalt Andre kasuks. Seejärel jõudis järgi ja möödus meist Mõttus, kes oli stardirüsinas ummikusse jäänud. Olin langenud oma vanuseklassis juba 5.kohale.


 Keskendumist oli lausa õhus tunda….


 


Paar ringi hiljem tundsin, et tempo pole tappev ja sain meist uuesti möödunud Uuk`i tuules Kullist mööda. Polnud vist Andre päev (või hoidis ta ennast järgmise päeva Rakke Elioniks), sest mõne aja pärast lasi ta mul minna ja rohkem tõsiselt ahistama ei tulnud. Tagant lähenesid Ivo Põld ja Kristjan Randma, aga nemad olid teistest masinaklassidest. Kui pool tundi oli sõidetud, hakkas selg ees lähenema liiga kiiresti alustanud Sarv ja temast möödudes olingi kerkinud Sen1 kolmandale positsioonile.


 Kristjan Randma neelamas Kaido heitgaase


 


Kuna Uuk oli vahepeal natuke eest libisenud ja minu taga passiv Põld oli kõrgelt motiveeritud, siis ässitasin teda vedama, aga mees pani sellise käigu sisse, et üle poole ringi tema tuules ma ei püsinud. Jäime Randmaga( Sport klassi liider) kahekesi pusima – eelviimasel ringil sai ta kaks korda minust mööda, aga mõlemal korral eksis sõiduvea tõttu ja nii läksin viimasele ringile ikkagi mina ees. Hiljem kuulsin, et viimase ringi alguses oli mehel tagakumm läinud ja ta jooksis-sõitis sellega lõpuni ning säilitas napilt esikoha omas klassis.


 Tarmod võtsid taas hapukoore SEN1 klassis


 


Mina mõtlesin, et kuna vahed on selged, siis võtan viimase ringi rahulikumalt, aga üllatuseks nägin Härg Koplit enda ees mitte väga kaugel kruisimas ja mulle selg ees lähenemas. Sain talle küll päris lähedale, aga hiljem selgus, et ta oli kummipurunemise tõttu tagajooksu vahetanud, palju aega kaotanud ja lihtsalt narris vanainimest ehk kontrollis olukorda. Keskmine pulss tuli 180, mis näitab korralikku pingutust.


 


Kokkuvõttes jäin oma sõiduga väga rahule ja eriti hea meel on selle üle, et õnnestus üks väärtuslik peanahk  (nimesid nimetamata) võtta.Pildimaterjal:


Kristina Toome? erakogu


 


Tulemused:
Kaido        SEN1   3.


Andre       SEN1   4.


Alvaro       SEN1   7.


Anti          SEN2   4.


 Alvaro suures plaanis