Rakke Rattamaraton 2014

Rakke Rattamaraton on pea igal aastal olnud etaloniks teistele korraldajatele, eelkõige oma entusiastlike abiliste armeega, kes suure mesilasperena tanklates pudelitest juua jagavad ning ergutavad. Vesi ja spordijoogi sihtimine ja saamine on lihtsaimast lihtsaim!

Bruno blogisissekanne:
Kiili Skoda MTB Kolmapäevakust puraka jalga saanud, asusin sirge seljaga starti. Eesmärk esi-150-l lõpuks kaan maha kangutada! Olin juba esimeste seas stardikoridoris, et sain ühe grupi võrra ees oleva meie klubi Janekiga (Ziil) juttu rääkida. Ma jagasin talle tarkusi amordi-rõhu kohta. Ta noogutas ja oli kõigega nõus! Nimelt olime enne starti seda reguleerinud kõrgemaks. Toimis!

Alguses pandi korralikud tuurid peale. Minu imestuseks oli ka minejateks minu sõber Rein Pill. Tavaliselt on ikka olnud vastupidi, et mina lähen ees ära ja tema tuleb järgi. Jooksuka tõusu võtsin rahulikult ja valisin omale „jäneseks“ Ziili. Mingi hetk saimegi tema pundi kätte ja hakkasime püüdma Pilli punti. Meie punti sattusid korralikud töömesilased. Enam-vähem kõik olid nõus eest läbi käima, sealhulgas Ziil, Kuido-Niner-Lemloch ja isegi mina! Täna oli tunda jalas seda puraka-moodi asja.

2014_Rakke_Bruno2
Niner-Kuido Brunni tagarattas imemas

Enne karjalauta saimegi Reinu pundi kätte. Aga oh häda, laudast välja tulles pandi korralik pauk nii, et kaotasime pundi jälle käest. Nii me seal Janekiga punnisime kahekesi edasi. Kohta loeti raja ääres 141. Lõpuks saime Reinu jälle kätte. 10 km enne lõppu andis Ziil teada, et temaga on kõik – krambid. Soovitasin tal kerida ja hästi palju juua… Peale veetakistust sattusin kokku sellise mehega nagu Raul Koppelmaa. Tema mind teadis, mina teda mitte! Jutt käis kompressioonsääristest, et kas nendega kuum ei ole? Ei ole kusjuures, julgen väita – toimivad!

2014_Rakke_Bruno

Tagantpoolt tulid „lühikese maa“ esi-kümne mehed. Neil seda särtsu ikka oli. Mingi paar-kolmsada meetrit proovisime nende tuules imeda, aga vastutõusu ikka noorte jalgade vastu ei saa. Ja oligi juba lõpp käes! Super hästi tehtud rada! Tasuks 127-s koht, hooaja parim, SENIKS.

Tulemused:
1. Alo Jakin
44. Andre Kull
127. Bruno Tamm
144. Janek Leer
176. Raino Einroos
231. Alvar Suisalu
393. Anti Kauk
696. Madis Türi

Sportfoto pildigalerii