Püha Loomaaia Rattaralli 2012

Kui Kaido eelmisel aastal Jõulumäe Elion Estoniancupil finishisirgel Gretega duelli pidas ja sellega ETV Spordiuudistes miljoneid maksvat eetriaega klubile teenis, siis läinud nädalavahetusega jõudsime järgmisele tasemele. Meie klubi on tõusnu Best Time To Sms Your Ex Boyfriend d arvamusliidrite sekka, sest Eesti vast ainuke tõeliselt rattaspordile pühendunud portaal Rattaprofid.ee on oma loo Püha Loomaaia Rattarallist tuletanud Pille tsitaadist! Meile oli Pille nõus pajatama lähemalt, kuidas ta oma mehele pähe tegi!

Pille:
Kuna see oli minu esimene võistlus maantekaga, siis võtsin seda eelkõige kui testsõitu. Kartsin hirmsasti seda stardisaginat ja võimalikku kukkumist ning kaotasin seetõttu alguses ikka päris palju kohti. Pärast, kui hoog juba üles sai võetud, polnud häda midagi. Meie grupis oli u. 15 inimest, k.a. Andrus, kes jäi 1. ringi lõpus maha ja katkestas peale teist ringi.


Andrus tagaplaanil pidamas nõu, kuhu boksi keerata

Umbes poolel maal hakkasin sõitu juba täitsa nautima. Sain aru, et enesetunne on nii hea, et sellest grupist ma maha kindlasti ei jää. Kuskil 4.-5. mehe kohalt tahtis kogu aeg väike vahe sisse tulla, seepärast olin kogu aeg grupi eesotsas, nii et saaks olukorda kontrollida. Vedama ma ei kippunud, sest kartisn, et äkki viimasel ringil läheb hirmsaks andmiseks ja hoidsin siis jõuvarusid selleks puhuks. Aga see, mis seal taga grupis toimus, oli ikka paras komöödia. Ikka üsna mitu korda oli olukord, kus kõik olid keset teed laiali ja keegi polnud nõus vedama. Vahepeal ma küsisin, et mis me siis teeme, jääme seisma või? Ja siis läksid loomulikult jälle need samad mehed vedama.

Minuga samas pundis oli ka Kose Rattaklubi mees Vello Einland, kes Andruse maha jäädes võttis “õpetajaameti” üle ja terve tee muudkui hoolitses ja õpetas: „Ära lase vahet nii pikaks, võta lähemale! Ma lasen nüüd ennast taha poole, tule sina ka kohe minu järgi! Ära roni kogu aeg sinna grupi ette! No juba jälle sa siin ees! Ikka üldse ei püsi tagapool! Sa ei sõida ju üldse tuules, tule siia vahele! Nii, nüüd mine sinna poole!” 🙂 Ja kõik muud mehed ka muudkui seletasid, kuidas ma ikka sõita ei oska – et ma ei sõida tuules. Oi, kui tüütu see oli! Kogu minu grupisõidu kogemus pärineb ju selleaastasest kevadlaagrist. Vara veel tahta, et ma käituks nagu proff. Valisin lihtsalt ohutuma sõidutrajektoori, sest kukkuda polnud tõesti tahtmist.

Igatahes tiksusime selle grupiga samas tempos lõpuni. Mõni mees tuli selg ees vastu, mõni jäi maha. Eest saime kätte veel Jaanus Audova, kellele õnnestus finishiheitluses ka särk püksi panna 🙂 Üks mees teatas veel peale finishit: “Jõudu sul on, aga sõita sa ei oska!”

Kuigi sõit tundus liigagi lihtne, jäin üldjoontes siiski rahule. Oma võistlusklassis 5. koht oleks muidu päris uhke, aga protokollis oli meid kokku ainult 7. Nüüd tuleb välja mõelda, kuidas Kuusalus vähem pabistada ja stardist kiiremini minema saada, siis saab loodetavasti selgeks, kas kannataksin välja ka vähe kõrgema tempo.

Tulemused

Pildid

 

Best Time To Sms Your Ex Boyfriend