Püha Loomaaia ralli 2011

Mai esimene või aprilli viimane nädal on teist aastat meie klubile eriline olnud. Kui eelmine kord tegi tõelise üllatuspaugu  Ergo ning karistas kõik ära Jõelähtme Maratoni lastesõidus, siis seekord oli asi planeeritum. Otepää kevadlaagris oli Brüno poiss õhinat täis ja pidas plaane oma profiklubi loomise osas. Selleks oli aga vaja võita ära üks eliitkategooria sõit. Pärast pikka sõelumist otsustas mees võtta sihikule Püha Loomaaia lastesõidu, kus seni vaid M14 junsud ja Prükkel võimutsenud on.

Mõeldud, tehtud. Brüno otsis endale ka abilised ning liisk langes lõpusprintides lahti vedamisel suurt kogemust omanud Alvarole. Leping sai sõlmitud ja mandross võis alata. Ainuke paha asi oli see, et professionaalse treeneri palkamiseks enam rulli polnud, sest Alvaro leping sõi kogu 100 000 eurose eelarve ära. Seetõttu tegi Brunn suure vea, kui võistlusele eelnenud päeval kihutas 140 km Tallinnast Pärnumaale rattaga. Nimelt ei tee pikad trennid just palju head sprindijalale.

Võistluspäev. Taktika oli paigas – esimene ring passime niisama ja laseme Prükkelil vedada. Ohh õnnetust – esimene viga. Seekord oli ennast kommisõidule reganud paar täielikku looma seenioride klassist, kes muretult vilet lasid ja gruppi kahekesi terve ringi tõmbasid. Alvarol kui suure kogemustepagasiga abilisel lõi hoiatustuluke põlema. Saabus viimane kurv esimesel ringil ja oodata oli tugevat allatuult. Lajatas siis end kohe vedurite sappa ja ennäe imet, mehed tõmbasidki +50 km/h üles. Junsud jäid kus see ja teine, aga oh õnnetust – profileeri siirduma pidanud Brunn jäi ka maha! Punnis mis ta punnis, aga rong oli läinud.

Kuna tandem oli lahutatud, siis polnud midagi teha. Abimees Alvaro rassis ees nagu korralikule ‘Dometique’-le kohane ja finishisse jõuti igati respekteeritava 36,5 km/h keskmisega 55 km distantsi peale. Finishiheitlusesse jäi alles 4 tegelast ja fööniksina tuhast kerkis kunagise profisõitja Andre Lauk’i poeg, kes kavalalt asja ära lahendas. Pärast pildilt vaadates selgus muidugi ka tõsiasi, et poisikese jalamuskel on oma 50% suurem, kui Alvarol vastu panna oli. Teine koht ikkagi ka asi.

Nüüdseks on kommisõit saanud ka uue nime – “Sashlõkisõit”. Nimelt anti poodiumil suur kotitäis Rannamõisa head paremat lihakraami. Järgmiseks aastaks ettevalmistus hakkab meil varsti, et ikka Brunn saaks korraliku ettevalmistuse Lõuna-Aafrika 3 kuulises treeninglaagris ning abimeesteks on plaanis palgata nii Vader kui Kanks…..