Prükkel kapp Keila 2010

Ilma pikema jututa üks ilmekas pilt:


Vanakeste start on kui meie klubi sisevõistlus juba

Prükkel kapp on kujunemas klubisiseseks katsevõistluseks raskemate, UCI kategooria võistluste jaoks nagu Kolmapäevakud ja Elioni Maratonid. Kavas on hetkel veel üks katsevõistlus teha – Haanja 100 nimelt. Ka seal peaks meie klubi andma tooni rohkem kui ükski teine! Vaadake ette. Aga sõidust – etapp number 2 Keilas – endast ka. Nimelt panid Kaido ja Raul tasku väärt medalid!

Kaido võidurõõm:
Ilm oli vilu – enne starti pidi ennast kogu aeg liigutama, sest seisma jäädes oli oht kangestuda. Keila rada oli Toilaga võrreldes huvitavam, sest sisaldas ka tehnilisemat osa, mis kulges metsas puude vahel üle juurikate ja kivide.


Starti oli tulnud meie klubi üks kahest tippsõitjast – Talukas. Raul pidi korvama siis T.Mõttuse puudumise, et konkurents Sen1 klassis liiga lahjaks ei jääks. Arvan, et Raul sai selle ülesandega hakkama ja saavutas sama koha, mis Mõttus esimesel etapil. Molevile ei saanud neist kumbki vastu. Muideks Molev sõidab Prükkel Kappi 9-käigulise rattaga, kuna ees on ainult üks hammakas.


Kaido imemas veel Anti tolmu

Sõit ise algas rahulikult, kui välja arvata meie tuliverelise veterani Anti esimese laskumise kurvi, kus mees sisekurvist sisenedes läbi grupi pea väliskurvi jõudis ja Moleviga kontakti otsis/saavutas. See olukord tõmbas ka Molevil vist tuure maha, sest mees ei hakanud kohe 1.ringil asju paika panema ja nii läks üsna suur grupp koos liidritega 2.ringile, mina nende seas. Anti oli sõidu alguses väga aktiivne (sõitis “sildupõletavas tempos”) ja pani mind arutlema, et kas kodurada on mehele nii kõvaks motivaatoriks või on ta endale tiivad kasvatanud, sest nädalatagusega võrreldes oli ta kui ümbersündinud.


…ja nüüd juba üritamas Maarise tagumikku kätte saada

Vist oli 3.ring käsil, kui Maaris Meier koos Talukaga mööda tuhises ja minuga kiiresti vahet kasvatama hakkas. Edasi võitlesin põhiliselt Anti ja Homutoviga, kes suusarajal härgasid, aga metsas natuke pidurdama kippusid. Peale üht järjekordset Tankimäe alistamist tegin väikese kiirenduse ja rohkem nad tagant kuklasse hingama ei tulnud. Kuskil 3-4 ringi enne lõppu nägin Talukat (Maaris oli ta maha jätnud) päris lähedal ja tekkis väike lootus ta kätte saada, aga viimasel ringil leidis mees siiski jõudu kiirenduseks ja ohtlikuks ma temale ei saanud. Pingutasin siiski lõpuni ja tasuks oma klassi pronksmedal ning suur au koos Taluka ja Moleviga pjedestaalil seista.


Selline näeb välja Medalirõõm!

Anti 'Tankimägi' Kauki elamused:
Kodulinna TRC algus oli raevukas. Stardipauk käis, kodumetsa kahinad ja tugevad klubikaaslased toetasid ning esimesed 3 ringi sujusid kenasti. Sõitsin 3. positsioonil, oma klassi liider. Neljanda ringi singlil, lõpupoole, õnnestus lenksu sarv oksa taha jätta ja korralikult külili visata. Kui püsti sain, saabusid kohe kiired konkurendid eesotsas Kaidoga. Mõned ringid õnnestus veel nendega koos sõita, aga polnud seda jaksu jalgadesse niivõrd vändatud kui vaja ja saabus ka seljavalu.


Kaido on Anti alla neelanud

Viimasel kahel ringil lasin jala sirgu olles 100% kindel Sen-2 kolmandas kohas, kohati ilmeselt liiga tikuma jäädes. Dr. Põld nii ei arvanud ja saabus kui välk selgest taevast alla 1km enne lõppu. Oleks ja poleks, kuid sellest sain valusa õppetunni, et:
1. võitle lõpuni
2. jälgi seljatagust.
Ehmatus oli nii suur, et ei õnnestunud isegi finisit teha….

Lisaks olid võistlustules ka Alvaro ja Bruno. Alvaro on oma arusaamatu vormikõvera tõttu suht tagasihoidlikult võtnud viimased nädalad ja spordidirektor Kaido lubas kogu mai kuu lebotada ja õlut juua. Aga võistlustele tuleb ikka välja ennast ajada, et saaks kasvõi seda teha…..ehk siis 2013. aasta Specializedi omanik rahustab 2009.a mudeli omanikku rajal ja näitab, kes on kes. Järgmises kurvis oli mees juba leplikult tagaajaja rolliga leppinudMeelde jäi sõidust ikka see singliosa, kus kõvakahvliga oli omaette kogemus. Pole muud vaja, kui sõitma õppida sellega ja tuleb küll. Veel oli tähelepandav see, et olen liitunud nüüd ametlikult pingviinide erakonnaga. Teist sõitu järjest viskasin nii palju riideid minema kui võimalik ja oleks veel tahtnud vähemaks saada. 10 aastat sadulas ja nüüd siis lõpuks hakkab pekki niipalju kogunema, et võib Andre kombel poolpaljalt uhada:-))

Lastesõidud:
Seekord oli stardis kogu Noortekoondis. Andre 'Tankimägi juunior' Kauk oskas 100 meetri kauguselt kodust tulles starti hiljaks jääda. Seetõttu väike segadus, aga sai teises klassis vähemalt sõidu sõidetud. Medalid jäid kahjuks võtmata valearvestuse tõttu. Kõige noormes klassis suutis Lauri seekord Grete-Liisile sauna kütta, kuna too oskas taaskord end kukkumisse mässida ning võistlejaterivi lõppu langeda teisel ringil. Peab vist vällakale ta harjutama saatma! Laurile tasuks siis hõbemedal M6 klassis!Seekord siis kummikuteta ja võistlusvormis!


zp8497586rq