Prükkel CUP: Kose-Uuemõisa

Alvaro: Just värske kogemus olemas sellest, kui rada on kuiv ning kui rada ei ole üldse mitte kuiv (kolmapäevaku etapp 3 päeva varem Harkus). Sama ja võib-olla hullemgi lugu oli siin Kosel, kus vihm oli ikka korralikku laastamistööd teinud ning lehmas**ast, mullast ning kummimustrist võimsa pudru kokku keeranud. Tänu sellele oli ka uitama läinud parim osa algsest rajast, kus jõgi oli sillale tuule alla teinud ning ühe magusa laskumise Jurmala veepargi Punase toru laadseks renniks muutnud. Igal juhul meid sinna ei lastud, vaid hoiti traataiaga ning verekoertega eemale.

Lisapinget pakkus enne starti überkallis Thule rattahoidja, mille võtmed ma kuhugi teadmatusse susanud olin. Peale tehnilist koosolekut Kaidoga läks aega ca 4 min, et ratas vabastada ilma võtmeteta ning hoidjale piinasid valmistamata. Nüüd ma teeks selle juba ühe minutiga ära. Nii et mõelge enne, kui ratta valveta jätate hoidjasse!!!

Stardis oli nagu ikka tuttav rivi tegelasi. Pauk käis ja düüsid avanesid. Kahjuks ei tuksunud seekord ühtses rütmis RRR (Rota Rong Rakverest), kui mõned võõrkehad ennast meie vahele pressisid. Rada oli suht lühike, läbimiseks kulus viis pool kuni kuus minutit. Panin peale esimest ringi päris üksi edasi, liidrid rebisid eest ja tagant kukkusid mehed ära. Varsti aga otsustas Anti mootor, et düüsid on umbes ning vajus kolinal mulle seltsiks. Edasi oli asi lõbusam, lasime paarisrakendis hobuvankrina kaks kolmandikku võistlusmaast. Mina pressisin imeval saepurul ja mudas, Antil hakkas jälle kõvakattega sirgel mu selja taga külm. Mängisime kordamööda rajaleidjaid, et sellel vastikul pinnasel kandvamat trajektoori leida. Pildid vist kõnelevad iseenda eest. Tulemus oli igati korralik, jällegi sai seljatatud mõned aasta alguses kaugel ees olnud konkurendid ja klassis kolmas koht tasku pandud. Tüdruk võttis veel kõige tillemate seas hõbeda ning sai koti KAHE!!!! energiajoogiga. Tase……………Anti: Pikalt oli vihma kallanud ja rada oli megaporine, isegi soojenduse ajal saime silmad-nina mudaseks, rääkimata vormidest ja ratastest. Siiski
olin nädals ca 3 h ratast sõitnud ja see tuli selgelt kasuks. Kaks ööd betoonil valvuriametit pidades olin külmetanud ja enesetunne polnud
kiita, eriti kartsin imevat saepurusirget. Start…ja kolm ringi olime neljakesi ees, siis vaatasin, et see nii ei saa jätkuda. Õnneks tuli tagant Alvaro, kellega koos lõpuni oli hea pingutada. Finisis oma klassis turvaliselt 2. koht. Keha kuumas ja kohe hüppasin külma jõkke muda eemaldama, veel teadmata, et väsimus kogus tuure ja külmavärinahoog.

Seenior 1
1. Opa
3. Alvaro
4. Marek
5. Kaido

Seenior 2
2. Anti


Protokoll