Nädalavahetus Pärnus: EMV Teatekrossis ja Jõulumäe Rattamaraton

Eesti Meistrivõistlused Teatekrossis

CC Rota Mobilis team koosseisus Raul, Alvar ja Andre saavutas 16 meeskonna seas tubli 9. koha.


koomas Kull uhiuue klubi mütsiga.


Andre: Stardieelsel päeval kalkuleerisin stardiprotokoli uurides, et oleks reaalne sõita välja 10-s koht. Aga läks paremini. Kui välja arvata Taluka väike äpardus stardis (eks tai se räägib lähemalt), sujus sõit ülihästi. Enda esimese vahetuse sõitsin koos segatiimi (HWX-VLP-ASC) Aivar Lipuga. Koos võtsime umbes 4 peanahka. Sõitsin ennast päris pildituks. Viimases vahetuses käskis Alvaro mul ees sõitvat Velo Clubbersit püüda. Aga seal sõitis valus mees Öpik, keda mul püüda ei õnnestunud ja kindlustasin 9-t kohta. Tänud ka Assele , kes raja ääres ergutas ja kogu ürituse ka kaamerasse püüdis. 


Alvar ja tagaplaanil Asse. 

Alvar: Jõulumäele sõitsin nö varumehena, kuna meie kõige härjam MTB rattur Kaido tahtis vähe napsu võtta ja võistluspingeid välja elada. Kuna polnud peale Poola tuuri 5 nädalat teinud ühtegi kiirustreeningut ja üldse vähe liigutanud, siis kujutasin ette, et saab väga raske paugutamine olema. Uskumatu küll, aga sõit läks väga hästi. Tõen võtab vastutus võistkonna tulemuse ees selle viimase organismusest välja J
Sain rajale teises vahetuses eelviimasena, seega vajuda polnud enam kuhugi kui ainult sohu. Mõned tiimid sai kinni püütud ja teatepulk Andrele üle antud koos ühe põhikonkurendi AuksTrauksLipp tiimiga. Koht võis ca 13-14 olla 17 võistkonna konkurentsis. Nagu ikka oli esimene ring minu jaoks düüside avamiseks hädavajalik. Teisele ringile minnes oli meie positsioon juba hoopis teine ning poole minuti kaugusel terendas uskumatu küll, aga VCE esindustiim. Kuigi „Elionis“ saan nende kõigi käest kõvasti lüpsta, siis püssi põõsasse ei visanud ja andsin rajal kõik. Tulemusena raputasin maha Trauxi, sitke Tartu Velo ja sain VCE-le 10 sekundi kaugusele. Aeg oli endalegi uskumatuna tunduv 10.50, mis jäi eliidi sõitjatele alla vaid minutiga. Sellise saiavormi juures väga hästi.
Enne sõitu võisime eeldada kohta kuskil 8 kuni 12. Lõpuks pressisime ennast üheksandaks. Tegelikult jäi meist ette vaid üks võistkond, keda oleks lootnud võita – kodupubliku toel liikunud Püha Loomaaed1. Ülejäänud skalbid olid kas salamisi loodetud või planeeritud. Tiimina olime väga ühtlased ja täis võitlusvaimu. Raul lausa nii väge täis, et andis teistele ligemale minuti ette! Way to go.
Rada oli üsna lahe, kiire ja mõnes kohas isegi tehniline. Oli lõike, kus oli raske mööduda, aga muidu väga sobiv teatekrossiks. 


Kull aktsioonis

Raul: Nonii, esimest korda elus õnnestus starti hiljaks jääda, õnneks ainult minutijagu, loodan et kolleegid pikka viha ei pea. Aga sõit ise oli siis sutsi, paarkümmend minutit puhkust, siis uuesti sutsi ja tehtud ta oligi. Pärast vaatasin aegu, ühtlane tiim oli meil, ajad suht ühte auku.


Sussa saab kohe mööda


    Video   

Protokol


Jõulumäe Rattamaraton

Peale väsitavat EMV Teatekrossi matkasid Raul ja Asse pühapäevasel Elioni sarja kandidaatmaratonil – Jõulumäe Rattamaratonil.
Raul mesikäpa masinaklassis ekslemas.Asse

Asse: Põhjus miks ma sõitsin ilma numbrita oli sellest tingitud,et olin raja suhtes suht skeptiline,kuna kuulduste järgi pidi see olema üks suur liivaväli(meenus kohe Värska GP rada) ja polnud üldse kindel ,et tahan tervet rada läbida.Rohkem oli tegemist uudishimu rahuldamisega,milline see rada siis ikkagi on?Tegelikult polnud asi üldse nii hull,rohkem meenutas see Nissan maratoni oma,minumeelest.Kuna sõitsin siis ilma nr.-ta ja õiget stiimulit kihutamiseks polnud ei hakanud pulssi lakke ajama ka.Startisin enam-vähem viimasena,et mitte võistlejatele jalgu jääda,ning plaanisin terve sõidu sõita oma tempoga,mis ka õnnestus.Esimene pool rajast oli `loodis`,nagu ütles legendaarne rattur Kuldar naaberklubist,siis teine pool rajast möödus enamjaolt liivateede ja tõusukeste-laskumistega.Õnneks sadas eelmine õhtu ja liiv ei olnud kuiv,seega vabalt läbitav.Paar km enne lõppu õnnestus mul veel `kallistada` üht mändi,mis mu teele ette jäi,õnneks küll vigastusteta.Kõik kolm jäid terveks,nii mina,ratas ja mänd.
Mulle see rada meeldis,võiks olla vabalt Elioni sarjas.

Protokol