Mulgi Rattamaraton 2011

 


Viimaseid hingetõmbeid 26 tolliste rehvide peal tegev Kaido koos
Rainiga stardisaginas

Andre:
2011.a hooaja lõpp ei ole mul just liiga hästi läinud. Maantee EMV ajaks jäin haigeks, Kroodi kolmapäevakul sain prooviringil jagu tagaamordist…

Stardiprotokol andis mulle Mulgis numbriks 113 – kohe aimasin halba, et siit midagi head ei tule. Kui numbri kätte sain, oli see muutunud 112-ks, aga enam kurjuse jõude peatada ei saanud. 10. km peal muutus tagumine ots liiga vedelaks ja rehvipurunemine oli tõsiasi. Esmaabi vahu näol ei toiminud ja peale kilomeetri jagu sõitu tuli taas boksi keerata. Kummiheeblit mul kahjuks polnud ja mudane rehv ei tahtnud kuidagi maha tulla. Kui kõpuks liikuma sain, seiklesid minu remondiboksist mööda tegelased numbritega 800+.


Hetk, kui Andre polnud veel vajunud mudaliigasse

Ega siis midagi, hakkasin sealt tagant otsast tulema. Õnneks oli märgadest oludest niipalju kasu, et mesikäpa masinaklassis keegi ideaaltrajektoorilt naljalt kõrvale ei keeranud, seega sain raja kõrvalt edukalt mööda. Raske on see üksi tulek, esimest ja viimast korda sain reaalset vedamise abi 15 km enne lõppu, kui üks tegelane pakkus, et ta veab ka veidi. Sisuliselt olid need ainukesed kaks minutit, mis ma tuules sõitu nautida sain. Lõpuga pungestasin ennast 225. koha peale.

Loodame, et olen nüüd oma karmavõla tasunud ja edaspidi on lust ja lillepidu.

Bruno:

Ootused olid suured. Lootsin, et suudan taas finišeerida esi-sajaviiekümne sees. Paraku läks nii nagu mõnikord ikka läheb. Esimesed 30 km oli väga hea, kus ma seilasin koos hr. Rein Pill-ga, kuskil 140-ndal kohal. Mingi hetk Rein ütles, et „täna pole tema päev“. Lootsin, et minul on parem päev, aga siis hakkas ka mul raske. Kõigepealt jõudis mulle järgi Raino ja nii need rongid minust järjest möödusid… Ma arvan, et see oli klassikaline „haamer“, aga natuke kergemal kujul.


Noor junga Bruno vanameister Antist mööda pressimas„I“-le pani täpi Anti, kes napilt kilomeeter enne lõppu mind ära karistas ja ka Elioni sarja üldkokkuvõttes suutis minu ette tõusta! Vanameister võttis oma, au talle sitkuse eest!

Marek:
Minu selle hooaja teine pool tõestab üha enam seda, et pean hakkama leppima selle mudaliiga kohaga. Kui Mulgis olin enne starti ja sõidu esimesel 20-nel kilomeetril tahtmist täis, siis seekord arvas tagakäikar, et pole mõtet normaalselt toimida.

Sinialliku tõusul olin just Antist ja Kristalist mööda jooksnud ning ja ka väikese edu sisse sõitnud, kui ühel kiirel kruusalaskumisel raputas keti eest ja tagant korraga maha. Üritasin sõidupealt asja korda saada, aga ei õnnestunud. Jäin seisma, pusisin keti peale ja uuesti sõitma hakates ei suutnud vahetaja otsustada, kuhu pidama jääda. Kett hüppas üles-alla, nii nagu ise tahtis. Kui natukenegi kõvemini vajutasid, hakkas üle viskama. Holstre-Polli suusaraja tõusud pidin enamus kõndima. Siinkohal tahaks suured tänusõnad öelda teises TP olnud mehaanikule, kes käikari paika timmis ja sain jälle normaalselt sõitma hakata. Ei oska täpselt öelda, palju selle jamaga minuteid kaduma läks, aga vähemalt sain õnnelikult lõpuni.

Loodame, et järgmine aasta tuleb EEC paremini välja.

Tulemused:
Rain         52.
Kaido       65.
Raul         110.
Raino       143.
Anti          186.
Bruno       191.
Andre       225.
Marek      293.

Koondtulemused (Elioni meeskond):
11 koht

Koondtulemused :
Rain         54.
Kaido       61.
Raul         81.
Raino       99.
Anti         135.
Bruno      136.
Marek     154.
Andre      284.Koondtulemused (poolmaraton N):
Ethel       6.

Pildimaterjal:
http://www.spordifoto.ee/et/?gallery_id=37