Marimetsa Kapp 2014

Karujärve Maratoniga Saaremaal tõmmati juba mai kuus stardipaugu saanud Marimetsa Kapp sarjale joon alla. Meie igiliikur Bruno Tamm, kes on aastast aastasse olnud finišeeritud võistluste arvu poolest klubi esirinnas, ei teinud endale mingit hinnaalandust ning kolas ka sel aastal läbi pea kõik etapid. Autasuks pisteti talle pihku hulk nänni ning lubadus aastaks 2015 leida profileping mõne välisklubiga, kellel vaja logistikajuhti võistlustele sõitmiseks! Kui tühjad lubadused aga kõrvale jätta, siis ülitiheda konkurentsiga M40 klassi esikoht aasta kokkuvõttes on väärt saavutus!

Bruno:
Alustaks sellest, et olen selles sarjas ka eelnevalt vahelduva eduga võistelnud ja iga võistlus on jätnud positiivse mulje. Seda üritust saab iseloomustada, kui väga peresõbralikku üritust. Kõik saavad osaleda, alates kasvõi üheaastasest. Sellest aastast oli korraldustiim investeerinud ka ajavõtusüsteemi ja kõik käis kiibiga – TASE! Osustasin sarja see aasta tõsisemalt võtta, kuna minu võsukestel on seal hea võistlukogemusi omandada. Erinevalt Estonian Cupist on seal sarjas lühike maa 15…25km, mis on kuni 12-aastastele lastele jõukohasem poolmaratonist. Nüüd tagantjärgi seda Marimetsa Kapp hooaega vaadates, on meeles väga palju positiivset.

2014_Karujarve_Bruno1

Alustades loomulikult Vormsist, kus käisime kogu perega ja kus pidi ka minu proua ratta selga hüppama! Nimelt oli praam, mis viis mandrilt saarele, nii väike, et autokohti meile polnud. Ilm oli ilus ja see 5km matk stardipaika polnud raske isegi klubikaaslase väikesele 4-aastasele tütrele, kes läbis selle distantsi singel-speed lasterattaga. See oli minu elu esimene Vormsi külastus! Siis loomulikult olid huvitavad reisid ka Hiiumaa ja Saaremaa. Eestimaa on VÄGA ILUS MAA!

2014_Karujarve_Bruno2

Kui nüüd natuke ka tulemustest rääkida, siis hooaeg algas kummipurunemisega. Lõppes aga mulle endalegi üllatuseks, sarja üldkokkuvõttes M40 poodiumi kõrgeima astmega. Sama suutis ka, minu vanim poeg Lauri, kes lõi platsi puhtaks M12-s. Eks oma osa oli minu võidus ka konkurentide ebastabiilne osalemine aga nagu ütlevad klassikud: „Ei saa võita neid, kes kohal ei käi!

Suured kummardused ja tänud MARIMETSA KAPP. Loodetavasti kohtume ka järgmine aasta.

Marimetsa Kapp 2014 tulemused:
1 Sten Saarnits M 1749 punkti
2 Aleksei Kushnir M 1725 punkti
3 Margo Post M 1724 punkti
4 Toomas Elling M 1717 punkti
5 Rainer Pungar M 1678 punkti
6 Harri Sügis M50 1669 punkti
7 Bruno Tamm M40 1652 punkti

Artikkel Delfis