Maastikuratta kolmapäevakud 2007 – sarja kokkuvõte


Alvar

Tallinna ja lähiümbruse maastikuratta fännidele avanes sel kevadel suurepärane võimalus võistelda ka nädala sees. Nimelt otsustasid klubid Porter Racing, VeloClubbers ja CC Rota Mobilis koostöös KT Timinguga üle mitme aasta taaselustada maastikuratta kolmapäevakute sarja. Sarja on varasematel aastatel peetud nii Merida CUP`i, kui Velo Clubbers CUP nime all.

Tegemist on sisuliselt maastikuratta eraldistardi võistlusega. Võistlejad lastakse valdavalt singletrack`idest koosnevale rajale ühekaupa 1 min. vahedega. Enamasti on etappide raja ühe ringi pikkus 2-3 km. Sõidetakse tavaliselt 3-5 ringi. Ringide arvu määrab konkreetse raja rajameister selliselt, et lõpuajad jääksid 30-40 min. kanti. Keskmiselt osales ühel etapil 20-30 sõitjat. Harku etapil lausa 38 sõitjat. Kokku osales sarjas 58 ratturit.

 
Andre                                                         Lasse Nõlvik (Arctic Sport)

Sel aastal toimus sari viieetapilisena:

1) 25. aprill. Sakus. Saku100 rajal. Sõideti üks 13km ring. Raja autor ja märgistaja Porter Racing.

2) 09. mai. Harku metsa singlitel. Sõideti neli 2,5 km ringi. Raja autor ja märgistaja CC Rota Mobilis.

3) 23. mai. Viimsis nn. mini Tahkos. Raja autor ja märgistaja Velo Clubbers.

4) 01. juuni. Pirital. Ambruse mägi. Raja autor ja märgistaja CC Rota Mobilis.

5) 06. juuni. Keila Tankimäel. Raja autor ja märgistaja KT Timing.

Järgnevalt pisut meie klubi  poolt korraldatud etappidest:

Andrus: Harkusse raja tegemine polnud keeruline, sest paar aastat tagasi tegin Tiidu sarjas seal juba peaaegu sama raja. Seekord siis väikesed muudatused (rada lühem ja sisukam), üks uus lühike lõik ja jooksukaga veetakistus + liivajärsakust ülesse ronimine. Ka stardipaik oli uues kohas. Rajal toimuv oli publikule/kaasvõistlejatele päris hästi vaadeldav, sest trass läbis selle koha ühe ringi jooksul kaks korda. Märgistus sai ka täitsa priima, nii et mul on hea meel, et rahvale meeldis. Tänud raja märgistamise, ohtliku koha turvamise ning märgistuse maha võtmise eest Alvarile, Marionile, Kaidole ja Velo Clubbersi Rivole. 

 
Tiimo Tõnisson (Porter Racing)            Veiko Kelk (Velo Clubbers)

Andre: Oli 30 mai ja alates kella 16 müttasid Pirita metsas kaks, tunni pärast juba kolm tegelast. Andrus, Tõnu ja Andre. Tibutas veidi vihma, kõik tundus ok. Kui rajast oli maha märgitud umbes 70 % avanesid taevaluugid. Side Alvariga pirita teelt kinnitas fakti, et teed on nagu jõed sama sai öelda ka metsa all looklevate singlite kohta. Läbimärgadena märgistasime raja lõpuni aga võistlusest selle päeval asja ei saanud. Õhtu kulminatsioon oli minu autos, kui läbimärg Tõnu oli ära märjanud auto juhi kõrvalistme ja sisse lülitanud istmesoojenduse. Edasine sündmuste käik oleks kindlasti Harold Brownile (elektri tooli leiutaja) naeratuse näole toonud. Mees jäi õnneks peale virgutavaid alalisvoolu surakaid elu ja tervise juurde.
Võistlus ise toimus järgmisel päeval igati ilusa ilmaga. Kuna ajavõtu kunn Tiit Idarand oli sellel päeval eestis ära, oli me sunnitud ise aega võtma (tänan kõiki klubilisi, kes ei pidanud paljuks meie klubi poolt korraldatud etapile oma panust andma tulla: Kaidot, Alvarit, Tõnut, Andrust). Rada sai päris tehniline ja intensiivne. Keegi ei virisenud, mis oli positiivne. Rajal käis kokku 14 ratturit, nende hulgas ka Alvar ja mina. Enda sõidust niipalju, et peale tugevat esimest ringi küpsesin veidi ära, lõpus taasutusin ja sain siiki enam vähem koha kirja.


tehtud!

Sarja kokkuvõttev punktitabel

On mõtteid, et järgmisel aastal võiks sarjakorraldamise tõsisemalt ette võtta. Elame-näeme.

Tänud kõigile osalejatele.