Maanteenädal Jõgeva/Elva 2014

Selleks aastaks klubisse koostatud maantee osakond koosseisus Rain Lond ja Liisa Kull annavad võistluselt võistlusele tuld. Keskmised kiirused kasvavad eksponentsiaalselt ja loodame, et mõlemad peavad tervete kontide ning raamidega vastu hooaja lõpuni!

Rain:
Nädalavahetusel tekkis võimalusel osaleda kahel maanteesõidul – nii Jõgeval kui Elvas. Jõgeva sõit kuulub ilmselt minu lemmikute hulka – suhteliselt vähe osalejaid, Eesti mõistes üsna raske rada ja seetõttu ka väikesed grupid. Puhas nauding.

Soojenduseks siis Jõgeva Rattaralli
Eelmise aasta räme tuul ja külm ilm oli asendund mõnusa suveilmaga. Palav õnneks ei olnud, aga miskipärast jooksis Kaidol higi ojadena juba paljast numbri särgile kinnitamisest. Termomeeter näitas Eesti külmapealinnas tagasihoidlikku 32 kraadi.

2014_Jogeva_Rota1
Anti on juba stardijoone ületamise hetkel hapnikuvõlas

Sõidu algus oli tänu Rietumu poiste tirimisele üsna aktiivne. Pidevalt keegi üritas, aga kuna tuult oli vähe, siis minema ei saadud. Suur grupp püsis koos kuni esimeste tõusudeni, kus jõuvahekorrad maksma pandi. Umbes 30 tüüpi said eest minema ja mina jäin järgmisesse suuremasse gruppi koos umbes 30 ratturiga. Pundis oli hulgaliselt Pelotoni värvides sõitjaid, kellest mõned väga viisakad küll polnud. Enamasti tegelesid nad kellegi peale räuskamisega, kõikvõimalikud roppused olid ilusasti selgeks õpitud ja neid lasti lendu kõigi ja kõige suunas valimatult. Küll sai tiimiauto, kes härgadele juua ei pakkunud, korralikult saadeti ilusatesse kohtadesse matkasõidul tiksunud daamid, kes ässade jootmist segasid, küll karjuti vähemkogenud sõitjate peale, kes karuselli teha ei mõistnud või ei tahtnud. Siinkohal soojad tervitused eelkõige Peip Reedile. Võrdluseks võib tuua märksa kõvema ratturi Sigvard Kuke tegutsemise pundis – selle asemel et kellegi peale karjuda, proovis ta nõuannete ja organiseerimisega punti kiiremini tööle panna. Ei mingit ropendamist ja vähem kogenud ratturite peale karjumist. Klassivahe!

Minu sõit lõppes teise ringi keskel, kui selgus põhjus, miks mu ratas nii hirmsalt kolises juba pikemat aega. Esijooks oli all lahti ja halvema ärahoidmiseks pidin kiirel allatuule lõigul seisma jääma ja jooksu kinni panema. Punt oli läinud ja edasi tuli lihtsalt lõpuni saada. Esimesed 10 km tiksusin üksi. Siis tuli tagant kolmeliikmeline grupike, kus töötegijaks oli Märt Sildvee. Aimur Uuk ja mina proovisime ka jõudumööda aidata. Ca 25 km enne lõppu saime kätte kummi parandanud Margus Miksoni, kes aitas hoogu üleval hoida. Hoog tõusis märgatavalt ja Uuk jäi tõusul maha. Sealt edasi kulgesime üsna tempokalt kolmekesi kordamööda vedades. Tuleb tunnistada, et minu vedamised jäid ilmselt nii pikkuselt kui ka kiiruselt Märdi ja Marguse omadele alla. Ei ole lihtsalt sellist purakat. Tõusudel seevastu tundsin end ülihästi ja seal oleks võind vabalt peale keerata.

Kokkuvõttes tore treening. aga tulemuse mõttes ei midagi rõõmustavat. Õhtul olin nii väsinud, et isegi Meistrite Liiga finaal jäi minu poolt vaatamata.

Tulemused:
1. Armands Becis
61. Taikki Tillemann
68. Rain Lond
86. Kaido Kriisa

Fotomaterjal

Elva rattaralli

Ei ole just tihti saanud kahel järjestikusel päeval võistelda. Hommikul tundus nagu oleks eelmisel päeval mingit sporti tehtud – Jõgeva sõidu 3 tundi oli ilmselt organismi “pisut” kurnanud.

2014_ElvaRalli_Rain

Startida lasti õnneks esimesest grupist, mis lubas rahulikult alustada ja organismil kohaneda. Ilm oli jälle suvine, aga tunduvalt mõnusam, kui päev varem. Kui ca 25 km sõidetud sai, siis hakkasid päris jalgratturid hoogu tegema ja punt tõmmati ketti. Kusagil jättis keegi vahe sisse ja esimesed ca 20 pääsesid minema. Mõnda aega sõitsime väiksema pundiga suure grupi ees, aga peatselt vedas ilmselt Alpha Baltic, kellel polnud ees ühtegi ratturit, suure gruppi jälle järgi. Teisele ringile minnes olime ca 2 minutit maas liidritest. Vahepeal tiksusime suht rahulikult, aga nii kui jälle Rannu peale keerati, tõmmati hoog üles ja grupp pikaks. Olin suht heal kohal ja tundsin end mõnusalt. Tagant hakkas kärisema ja olime mõneks ajaks jälle väiksema pundiga eest ära. Kuna jälle oli Alpha Baltic tagumises grupis, siis tuldi sealt kahjuks suurema hooga järgi. Ma pole küll eriline asjatundja, aga jube keeruline on mõista Alpha Balticu tegutsemist. Oled elukutseline jalgrattur, tuled Eestisse võistlema kogu tiimiga, sõidad rahvaspordi üritusel koos harrastajatega ja sa ei saa mitte ühtegi ratturit jooksikute hulka. Seda nii Kuusalus kui ka Elvas. Kogu purakas läheb paksu bossi grupis hoidmise peale ära?

Sealt edasi oli hoog pidevalt üleval ja ca 10 km enne lõppu näidati autost, et vahe liidritega vaid 1 minut. Selleks ajaks oli meid pundis järel ca 40 ratturit, kelle seas üsna palju Alpha Balticu ja Rietumu tüüpe. Lõputõusud tulid lihtsalt ja viimastel kilomeetritel tuli lihtsalt vaadata, et väga taha ei vajuks. Tulin üle joone grupi keskel ja 43. koht jälle taskus. Keskmine kiirus üsna soliidne- ca 46 km/h, esimestele tuli kaotust 1.36. Koondarvestuses tõusin peale kahte etappi 22. ja M30 vanuseklassis 7. Kohale.

Tulemused:
1.  Andris Smirnovs
43. Rain Lond

Fotomaterjal