Legendide Jalgpallilahing V osa

Ajaloolise tõe huvides järgneb kommentaar juubelihõngulise viienda Velo Clubbersi ja CC Rota Mobilise vahelise jalgpalli derbyst. Seekord otsustas konsiilium, et juubeli mäng peab toimuma suurel väljakul. Erinevate väljakute vahel valides olime juba pea palli mängu panemas Tabasalu platsil, siis lähedalt peale löömas Õismäe gümnaasiumi platsil, kuid ootamatult läks pööritamine lahti hoopis Hiiu staadionil.

Selle aasta eesmärk oli KINDLASTI võit koju tuua. Kuna meie senine juhendaja, mentor ja treener oli oma ameti sõnadega: „Mehed, midagi on valesti. Võitmiseks tuleb midagi muuta – kas treenerit, mängijaid või mängu!“ maha pannud, valmistusime oluliseks päevaks omal käel. Punti tuli tugevdama CC Rota Mobilise noortekoondise liige Evert, kes erinevalt paljudest meist oskas palliga ka midagi ette võtta.

Mängupäeva eelsel nädalal oli Piletilevi müügipunktides tihe rebimine ja ka enne lahtilööki sai viimaseid pileteid väravast veel soolase hinnaga soetada.Rahvast tribüünidel oli murdu – kohati vähemalt 10 inimest.

Algus oli paljulubav. Surve oli vastastel peal ja siis hakkas juhtuma. Pall käis 2 korda latis, korra postis. Sinisärklased olid poolaja lõpu saabudes kuidagi väsinud ja kontsentreeritus ei olnud ka kõige parem. Kaitses rassis Kaido, väravas tegi häid tõrjeid Ergo ja ründes möllasid Rain ja Evert. Rommi oli meie poolt kinni võetud ja ega ta vist kordagi peale ei saanudki lüüa. Teisel poolajal näitas Talukas, et tema eesnimi ei ole juhuslikult Raul. Mees lasi umbes 15 m pealt teele sellise volley, mis teeks kadedaks ükskõik millise pallivõluri. Paraku jäi palli teele juhuslikult ette Clubbersi puurilukk.

Väljakul käis ka Tõnu Roundkepp, kes sealt aga valugrimassides 25 sekundit hiljem lahkus – põhjuseks krooniline treenimatus. Normaalaeg lõppes viigiliselt 0:0.


Ergo andis endast kõik, et pallide teele venida

Lisaajal oli surve taas peal ja värav oli õhus. Kuid viimast otsustavat sammu ei suudetud teha. Kuni selle hetkeni oli mäng meie kätes, kui hakkasime pendlaid lööma, siis muutus paraku kõik. Kaks eksimust meie poolt kinkisid sõna otsese mõttes lotovõidu taas Velo Clubbersi vutihiidudele.


Bruno jämeda eksimuse poole tormamas. See pennal lükkas ta
välja järgmise aasta Elioni võistkonnast

Hetkesesi siis 5:0. Aga järgmine aasta, siis te saate!