Kuusalu Rattaralli 2014

Alates sellest aastast avasime klubis ka maanteesektsiooni, kuhu kuulub juba ka paar germofoobia all kannatavat liiget, kellel maastikuratast üldse pole. Nende jaoks oli hooaja avapauk Kuusalus peetud Filter Maanteekarikasarja esimene etapp.

Liisa muljed:
Arvestades eelmise kolmapäeva Jüri TT paarissõitu, ei osanud ausalt öeldes küll midagi head loota. Jüris oli täielik kang ja järgnevad päevad olid samuti mitte just kõige meeldivamad. Siiski olin end kirja pannud Kuusallu ja nii mõnigi CCRM mees oli ju ka minemas! Panime rattad ühte kappi (loe: katuseraamile) ja asusime Kaido, Raini ja Taikkiga teele. Ilm ähvardas vihma, kuid terve sõidu jooksul seda ei tulnud. Põhimõttelisiselt oli täiesti tuulevaikne, küljekat polnud ollagi (joppas). Sain endale hea stardipossa ja algne plaan oli sõit teha tugeva trennina ning eelkõige oli eesmärk ühes tükis finisisse jõuda. Sõit toimus 3’l ringil, kokku 89 km.

2014_Kuusalu_Liisi

Esimene ring, teine ring…hmm imelik ma olen ikka peapundis. Kiirus oli vahepeal nii suur, et mul said käigud otsa. Silmanurgast nägin pidevalt enda tiimi mehi, see ka kuidagi aitas kaasa ja hoidis meele kindlamana 🙂 Naistest olid ees Liisi Rist ja Liisa Ehrberg. Lisaks veel üks neiu Hawaii riietes, keda ma ekslikult pidasin Tea Langiks. Sõitsime siis selle salapärase naisega suht lähestiku terve sõidu. Eeldasin, et võin olla ehk neljas-viies.

2014_Kuusalu_Taikki

Kui muidu igale uuele ringile minnes tuli teha vasak pööre, millel järgnes ilge kiirendamine (püsti kangutamine), siis finississe pöörates oli kurv paremale. Ma olin juhuslikult just paremal pool ja sain kohe teiste vahelt hea possa võtta ja Hawaii neiust mööda. Kohe uuesti vasak pööre , taas olin hea koha peal. Ja nüüd siis kõige parem koht: ringtee, kus enamus läksid paremalt (nagu liikluseeskirjades ) mina ja veel osad vasakult. Saime olulise võidu ja jõudsime antud pundi suht etteotsa. Nägin isegi korraks Liisa selga – korraks käisid mõtted, et äkki prooviks ? Kuid kui üks tüüp mulle küljega sisse vajus, kadusid need mõtted ruttu 🙂 vahet ei ole, mis koht on, peaasi, et ise terveks jääks! Õnneks keegi finisi sirgel maoli ei pannud ja kõik lõpetasid terve nahaga 🙂

2014_Kuusalu_Liisa

Endale suureks üllatuseks naistest 3. koht! Muideks see salapärane Hawaii neiu ei olnud see kelleks teda pidasin, tegemist oli hoopis Liisi klubikaaslasega 😉 Muideks lõpetasime kõik Rota vennad ja õed ühes pundis. Well done!

2014_Kuusalu_Liisa2

Statistika :
Distantd 89 km
Aeg 2:01 h
Keskmine kiirus 43,5 km/h
3 High5 geeli + 750 ml vedelikku
Keskmine pulss 170

Tulemused:
1. Kristjan Oolo  1:57.55
44. Rain Lond
48. Raul Talumaa
69. Kaido Kriisa
80. Liisa Kull (N 3.)
102. Taikki Tillemann

33 km
47. Ethel Ansip (N 5.)

Pildimaterjal