Kõrvemaa Rattamaraton 2015

Septembrikuu viimasele laupäevale jagus võistlusi iga maitsele. Andre austas oma kohaolekuga RMK Kõrvemaa Rattamaratoni. Kohal olid profid ja vähem profimad rattasõbrad, mis edasi juhtus, räägib lähemalt Andre.

Andre:

Kuna umbes 10 a tagasi (või isegi enam) üks kange Haanjamaa miis (Sa kindlasti loed seda ja tunned ennast siin ära ja saad pärast sellest jälle kusagil mind hea sõnaga meeles pidada) ei saanud naljast aru ja nüüd plika kombel edasi kiunub ja tujutseb, ei olnud mul nüüd ega ilmselt ka tulevikus Haanja100’le  mingit plaani ega tahtmist minna.

Õnneks sellel päeval võistluste valikut oli ja Aegviidu tundus OK lahendus.

andre_kõrvemaa

40 km stardis üle 700 inimese, ilm ilus. Kohe alguses läks minema 5 meest, kes ei olnud üldse minu masinaklassis. Peale paari kilomeetrit kujunes meil järgmine seltskond: Nook, Rohtmets, Savisikk, Soo, Karu, Pallo ja mina. Õnneks oli rada minu jaoks piisavalt lühike ja arvasin, et peaks selles pundis ära kestma. Sõit möödus ilma eriliste vahejuhtumiteta – kõik tegid vähemal või suuremal määral tööd.

Nüüd järgneb finiši süvaanalüüs:

Kui lõpuni jäi umbes 2 km ja Soo mingil põhjusel ennast viimasel kruusalõigul kasti tõmbas, hakkas juhtuma. Otsustasin istuda igal juhul Rohtmetsa taga. Karu ja Pallo tegid paar rünnaku katset, kuid need sõideti kinni. Õnneks olin enne finiši läbi sõitnud ja teadsin, kus paremini veereb.  Kuidagi tundsin, et olen kogu aeg õigel positsioonil ja purakat nagu oli ka.

Staadionile tulles õnnestus mul kõik asjad õigest teha–  olime ikka kõik koos. Lõpusirge eelsesse 180 kraadisesse kurvi läksin kolmandana  Rohtmetsa ja Pallo tuules. Pallol läks kurv pikaks ja vajus minu ja Rohtmetsa vahelt välja, mis jättis mulle viimasel 200 m päris palju Rohtmetsa vastu tagasi teha.

andre_kõrvemaafinish

Ma ei ole ennast eriti kunagi mingiks sprindijalaga tüübiks pidanud, aga sirge oli täpselt piisava pikkusega, et minimaalse vahega grupi võit ja üldarvestuse 6. koht ära võtta.

Alati on mõnus võite endast paberi peal oluliselt kõvemaid mehi.

Tulemused:

1. Helmet Tamkõrv

6. Andre Kull

PILDID (Janne Jõgi FB)