KoMo Varbola kross 2012

Alvaro muljed…
KoMo sarja avapauk sai eelmisel aastal tehtud just Varbolas. Kui üldse millegagi meid gurmaane sõitma meelitada, siis on see kivitreppHow Do U Get Your Girl Back trong>, mis Varbolas kenasti trassil on! Agiteerisin seekord ka Andre kaasa, et sekkuda võimalikku medalihetlusse. Kohale jõudes selgusid mõningad huvitavad nüansid:
*Kuna me polnud eelregistreerunud, siis ei osatud meid ilmselgelt ka oodata. Osad kohalikud KoMo sõitjad vaatasid meid kui ilmaimet, et miks need Tallinna mehed on nende koduvõistlusele ära eksinud.
* Laskumine kivitreppi mööda on välja jäetud! Milline kohutav kuritöö! Tahtsin rajameistri Kaur Esnari kohe seepi keetma saata 🙂

Päev algas lastesõitudega “lihtsal” lasteringil. Tules olid nii Grete-Liis Suisalu kui Pärtel Kull.


Lihtne küll, aga ka selline tõus oli käikudeta rattaga paras higistamine!


Esikoha diplom versus shokolaad – kumb on magusam auhind?

Põhisõiduks oli end kohale vedanud kahetsusväärselt tagasihoidlik rivistus. Puudusid nii kohalikud esilendurid Pruus ja Tarvis, kui ka arvestatavad konkurendid välisklubidest. Andrele sai seetõttu pandud kohustus tuua ära hooaja avavõit. Sündmustes ette rutates võib öelda, et koorem osutus mehele ilmselgelt liiga raskeks ja murdis nii sõitja kui ratta.

Rada oli kaardil suures plaanis sama, mis eelmisel aastal. Kuid üllatuse oli valmistanud kevadine / sügisene metsaveotraktor, kes oma monster-papudega osad singlid täiesti tundmatuseni segi pööranud. Sõita tuli vahepeal täielikus tunnelis, sest mõlemal pool kõrgusid minimaalselt rummuni ulatuvad vallid. Muus osas oli aga rada väga tõsine nikerdamine singlitel koos mõne sirgema lõiguga. Kokku 4 ringi.


17 pealine stardikari Varbolas

Kohalikud konkurendid olid siis esinumbriteks seadnud Mart Tilki ja Kaido Pesori. Mõlematele olen see aasta Samsungil kaotanud ja Rõuges viimasele veel lausa 60 kohaga. Stardist pani Kullionu lendu nagu haaknõelast nõelatu ja ega keegi teda enam näha ei lootnud. Minul tuli esialgu maadelda Mardiga. Kui tavaliselt ikka rünnatakse tõusudel, siis kasutasin seekord ära ootamatuse momenti ja vajutasin hoopis laskumisel eest. Saingi mehest varsti lahti.

Kolmandal ringil jalutas kõrvaltunnelis Andre. Kurtis kõrvetisi maksas. Ju oli palavus kupli sassi löönud. Võistlus sai uue valguse, sest ette oligi vaid üks mees jäänud – Pesor. Mis sellest, et teises vanuseklassis. Algas klaperjaht. Sain ta enne ringi viimast kruusasirget ka kätte. Selle asemel, et oma tugevus sirgel maksma panna, hakkas mees hoopis jooma ja klubikaaslaste üle pärima. Küll ma olin tänulik selle eest, sest mootor oli tol hetkel totaalsetel ülepööretel käinud tagaajamisest.


Äraspidine kivitrepi laskumine

Viimasele ringile minnes otsustasin jälle sama taktika kasuks. Ootamatu litter süütul laskumisel sundis kaaslase rünnakupositsioonidelt kaitsesse. Jõudis veel vahe kinni imeda. Järgmine kiirendus kurvis lahtisel kruusal ei toonud ka veel edu, aga metsa sukeldumisel risti teel olevad sügavad roomikud tõid pool võitu. Sõitsin lõpuks välja enda võistluse kiireima ringi. Tänud Kaidole selle eest, et oli, kellega rinda pista. Oma vanuseklassi võistlejad olid kahjuks kalendri kaugusel.


Kujuteldav poodium keset loodust

Kuigi kingitud hobuse saba alla ei pidavat olema sobilik piiluda, siis teeme seekord erandi. Kui välja jätta tavapärane sponsornodi, siis koorus õhtul auhinnakotist välja erakordselt väärt kraami:
* Korralik termos, mida oli mult kodus nuiatud juba mitu kuud. Tehtud.
* Elektritarbimise seirevahend. Esialgu mingi mõttetu jublakana tundunud riistapuu avas varsti mu silmad, kui selgus, et üks tavaline koduelektroonika laadija tarbis jõude olles terve neljandiku võimsusest võrreldes täisrezhiimiga laadimisel. Seega ärge hoidke laadijaid lihtsalt seinas!!!

Ei väsi kordamast, miks mulle sellised võistlused jätkuvalt meeldivad:
Korralik XC rada – check
Stressivaba õhkkond – check
Lastesõidud – check
Säästustardimaks – check
Tulemus protokollis, mitte “Väljaspool arvestust” nagu Prykkel Kapis – check
Kui veel kogu võistluskava vähe ladusamalt lõppakordini saaks, oleks küll kõik priima.

Tulemused

Pildid:
Erakogud

How Do U Get Your Girl Back