KoMo Cup 2. etapp

Paljude maastikuratturite jaoks Eestimaal piirdub võistluskalender maratonide sarjaga. Ärksmad teevad veel kaasa Prykkel Cupil ja mõned segased ja nautlejad H100-l ja muudel sadomaso sõitudel. Tuleb välja, et nende võistluste kõrval eksisteerib veel vägagi elujõulusi underground võistluseid, millest ühel käis meie klubist Ergo. Tegemist mitmendat aastat Raplamaal toimuval KoMo Cupiga.
Keskendunud Ergo mõttelisel stardijoonelMikrofon on Ergol:


Maakodus kardulaid maha pannes ja koduõlut kääritades avastasin, et lähipiirkonnas toimub legendaarne rattaklubi KoMo korraldatav Varbola karikaetapp.Mõeldud tehtud, panin laupäeva hommikul ennem sauna sooja ja asusin stardipaiga poole teele.Ilm oli alguses sitt, sadas täiega ja jahe tuul tahtis pikali puhuda.Üllatuseks olin lausa esimene võistleja kohapeal. Aeg läks ja kohale tuli ca 30 sõitjat kokku ja õnneks jäi vihm ka stardiks järgi.


Tegemist siis rohkem sellise oma maakonna klubi underground üritusega,kuhu olid ka kõik muud rattasepikud oodatud. Meeste- ja veteranide n.n ühisstart oli viimasena, sõita tuli neli 3,2 km pikkust ringi. Rada ise oli maha märgitud Varbola linnuse varemete ümbruses, mis sisaldas heinamaad,natuke kruusateed,kivist männimetsa singlit( korraks tuli Tahko meelde) ,paari metsasihti ja linnusest läbisõitu koos ohtliku paekivitrepi langusega.
Et siis selline trepp…….Start anti ära ja minek, 200 m. pärast oli kohe julm kivitrepp 90 kraadise nurga all,väga libe, koht kus kohe paar venda ka maoli keeras. Ise hoidsin tagasi , mõtlesin, et kevadel ei tahaks päris katki ennast teha veel. Põhimõtteliselt pandi esimesel ringil järjestus paika, korra hingas mulle keegi veel selga kolmandal ringil,sest ma ei saanud jalga klippi kinni tõusul, aga see üritus jäi ainult katseks.
Ergo näitab meestele meistriklassi trepilLõpptulemus 3 koht oma vanuseklassis 6 osavõtjaga – “pole paha”, nagu Villu ütles:) . Kokkuvõttes huvitav vaheldus ja Varbola linnus on vist Eestis ainukene koht ,kus lisaks rattaspordile saab ka kiviheitemasinaga igast kraami taevapoole lennutada.


zp8497586rq