Kolmapäevak Suurupi 2010

Kolmapäevak Suurupis, TEHTUD!


Lund sadas ja tuul ulus. Keset sajandi talve oli vaja teha ostus, korraldada kolmapäevak või mitte, optimistlikult sai jah sõna antud.


Kuna eelmise aasta Rannamõisa etapi rajast oli juba 100% võetud ning keegi ei tahtnud enam sama mudavanni võtta, siis tuligi uut rada otsima minna. Suurupist sai leitud võimalik sobiv koht, kus head parkimisvõimalused, huvitav Merekindluse objekt, merevaatega rajalõik ja küsimärk metsa osas, kust peaks rada tagasi tulema. Kuna märtsi alguses Artiga metsas käies oli lund rohkem kui põlvini, siis me planeeritava metsasihini ei jõudnud ning jäigi väike küsimärk ülesse ning kohapealne otsus oli – siit peaks saama.


Sillad olid ikka mehised saanud


Kui enamik rahvast alles mõtles talgutele, oli Rota Mobilise 7-pealine punt juba saagide, kirveste, võsalõikuritega metsas rada tegemas (tööd saatmas rohke loba). Kuna suur osa rajast tuli sisuliselt nullist teha, siis tööd igatahes jagus. Nii mõnelgi oli vahepeal lootusetu tunne, kas saab ikka asja, palju kraave ja võsa. Sellest ei tehtud välja – ega ettevõetut ei saa ju pooleli jätta. Kraavidest said sildadega kiirteed, langenud puud eest ära saetud ja peale mitut päeva metsas-rajal rassimist saigi trass valmis.


Peakorraldaja elu parim foto – milline shedöövr!


Võistluspäeval meestele sihiks pandud 4 ringi, ligi 200 osavõtjat ja eelmise päeva vihm tegid rajast kohati mudamülka (enamjaolt siiski läbitava). Koos tehnilise mätas-auk metsaaluse, Merekindluse huvitavate tõusude ja laskumistega jäi rada loodetavasti osavõtjatele positiivselt meelde ning tulevad ka ehk järgmine kord samale trassile end väsitama.


See mees küll väsinud ei paista olevat peale sõitu!

Tõnu Raudsepp
Suurupi Rajameister