Kohtla-Nõmme HaaPeeEnnEss 2009

Endine HaaPeeEnnEss, nüüdne SwedPanki NoorteSari jõudis 13. juulil, 2009 Kohtla-Nõmmele Estonia kaevandustesse. Tegemist on täiesti toimiva turismiobjektiga, kuhu siis muuhulgas sellise turundusnipiga meelitatakse rahvast. Nagu selgus, oli peale ratturite sinna tulnud seiklema ka suurem seltskond ekstremiste, keda veeti dziipidega läbi rajal oleva veetakistuse. Ega neist muud tulu polnud, kui tegid vaid vee mudasakeks……
Veetakistuses pesitsenud kullesed olid tõsiselt häiritud ratturitestAlvaro sissejuhatus:


Kurb oli see, et nö harrastajate sõidust jäeti välja päris õige kaevanduse osa. Samas oli see lõik sees sajandi alguses toimunud sama sarja sõidus ning siis põrutas sealt läbi mitu korda arvukam harrastajate seltskond. Mine võta kinni, miks siis seekord ei tahetud täie raha eest kõigile rada anda.Tõusud oli karmid. Neid oli vaid kaks, aga see-eest ronisid sinna üles ikka kalendriga. Minut vist mõlemale tõusule. Ja valus piitsutav tuul lisaks. Veetakistuse ääres oli ka meie fotograaf, aga hulka rohkem lõbu pakkus Veloplusi esi-mehann Juri Molev, kes irvitas “Esmaspäeval hoolduses näeme!”. Ahv selline :-)))) Vesi oli tõesti rummuni, aga vähemalt kinnistele laagritele ehitatud tehnika pidas minul vastu ja ainult õli ketile järgmine päev.Enda sõidumõnu rikkusid siin mõned pisiasjad ära. Vast põhiline oli see, kui tillusõidus juhatas kohalik äss ATV-ga seltskonna põhisõidu rajale ja 6-aastased pidid alla tulema samast laskumisest, kust ise käiguga 2:2 üles roomasid. Loomulikult polnud kõik selleks katsumuseks valmis – tõusul üürgasid tüdrukud kui hädapasunad ja kaks tükki kukkus lihtsalt ümber, kuna käigud lõppesid otsa. Ja laskumisel pani minu oma lihtsalt asfaldisse. Läks küll üllatavalt õnnelikult, aga laskumine ise oli selline, kus said vabahooga 50 sisse. Palju õnne mehed!
Poriseks muutuval rajal kurvi sihtimasAga Kaido jätkab Seenioride sõidu teemadel……..Kohtla-Nõmme kaevandusmuus

eumi territooriumil toimunud etapp pakkus erinevaid pinnavorme ja maastikku. Täiuslikust MTB rajast oli puudu


ainult juurikatega singletrack. Samas oli rajal kaks tõsist tõusu järjestikku ja veetakistus,kus vesi ülatus üle rummude ja mis oli 3 korda pikem, kui Mulgi Elionil. Lisaks veel muda,turvas, suured lahtised kivid jm komponendid. Ja seda kõike tuli läbida meil 8 korda.Rajaga tutvumisel arvas T.Härg Kopli, et sellel rajal pole küll põhjust ees suure hammaka pealt väiksemaks vahetada. Minul oli vastupidi, polnud põhjust ees suure peale vahetada. Sõit ise kujunes nii, et tugevamad panid kohe alguses tõusul minema ja mina jäin oma rahuliku algusega neid tagant seirama. Kuna Sen1 klassis oli kohal tugev kolmik – Kopli, Mõttus, Abel – siis leidsin, et minu saagiks jääb võistelda parimal juhul 4.koha eest.Aga tehnikasport on imeline ja pakkus pärast liidrikohalt katkestanud ( kummipurunemine ) Indrek Abeli ebaõnne mulle võimaluse poodiumile tõusta. Seda võimalust ma viimasel ringil ka kasutasin, kui isekus ja ebasportlik käitumine minust võitu said ja ma Alvarist möödusin. Proffide seltskonnas oleks mind selle eest kaelani mutta tambitud, aga minul läks õnneks, sest harrastajate seltskond on leebem ja minu juhtumi puhul piirduti ainult kätlemisest keeldumisega.
Veetakistusel läheb kitsaks, kui loomakari peale lendabAnti mälestused:


Kuidagi kahtlesin Kohtla-Nõmme võistluses ette, esialgu tundus ilm vingerpussi mängivat, aga tegelikkuses osutus maitsetuks rada. Maitse asi muidugi. Sellist sihilikku rattalõhkumist ei mäletagi, 8 ringi läbi pika ja sügava jõe lisaks + lahtised paekivi jurakad rajal räägivad enda eest. Arusaamatul kombel oli rattajalg täitsa tühi ja kange eilsest 12h-sest terassilaudade paigaldusest. Esimesel ringil otsustasin lõpuni tiksuda ja nii ka läks, enne lõppu oli oht veel 5.ks jääda. Vanuseklassi 4.koht. Kohe pärast finisit pakuti korralikku äikest.Tagasiteel külastasime Kohtla Järve Tavernat, mis osutus vägagi lahedaks söögikohaks. Kaastunne Alvarole ja tütrele, kes ATV poolt valestijuhataud rajal nö. täiega laskumisel lenksu vibama lasi ja meeletu õhulennu asfaldile tegi. Kaugelt oli valus vaadata.Pildid:


www.stopkadr.eu/AndreyTulemused:


Kaido S1 3.


Alvaro S1 4.


Anti S2 4.


zp8497586rq