Kodasoo-Ruu Rattasõit 2014

Ruu küla Heakorraselts võib tänada yr.no ilmaennustajaid, kes tellisid laupäevaseks võistluseks kohale esmaklassilise sügisilma. Tänu sellele voolas kohale tohutu hulk viimase hetke pakkumisest kinni haarajaid ning viimastele neist ei jätkunud enam võistlusnumbreidki. Kuid pole hullu, rajal võisid nad seda kompenseerida hõrgutiste degusteerimise ja Vana Tallinna mekkimisega.

Andre:
Kõik sai algus sellest, et nädala lõpus koputas kuller uksele ja kõige muu hulgas paistis kasti sees ka uus BMC FS01 (Toimetaja: hästi elame, pole midagi öelda). Ei olnud valikut – jalg hakkas kohe sügelema ja nimi Kodasoo Ruu sõidule kirja! Eesmärk – nautida mõnusat sügisilma, head rada ja ratast. Eelmise võistluse moodi liigutuse sai tehtud septembri alguses teatekrossi eestikatel, seega ei plaaninud rabeleda.

2014_Kodasoo_Maika

Kohapeal selgus, et tegemist on tõelise laulupoega ja lenksule kinnitatavad numbrid olid otsa saanud. Osad hilinejad kriipisid naelaga lenksupikenduse otsaplaadile kuusi ja kaheksaid ritta. Kaks minutit enne starti jõudsin oma velo teiste kõrvele parkida. Brunn käsutas mind enda ette ja tegi jõuliste puusaringidega stardigrupis mulle ruumi. Enda ümber vaadates oli näha igasuguseid tuttavadi nägusid. Rivi ees tegutses Marko “Ma Teen Täna Uue Näost Sinise Maikaga Sõitmise Külmarekordi“ Sigus. Keda aga näha polnud, oli eelmisel õhtul poole öö ajal peksupealinnast Pärnust ärevat korrespondentsi väljutanud Mihkel.

2014_Kodasoo_Tandem
Andre & Bruno tandem lastakse rajale

Sõidust ka. Kuna ambitsioone polnud, sai sõidetud mugavustsooni piiril. Kiiremini ei oleks tahtnud, aeglasemalt ei oleks lubandu ego. Sellises mõnusas sügiseses tempos sai sõidetud koos meeste nagu Toomas “Las 20 Meest Lähevad TP-s Mööda” Eriksoni, Tarmo Ennoki, Jura Molevi ja Veiko Viiraga. Viimased kaks panid vähemalt sama palju kordi ka erinevatel põhjustel risu. Rattaga harjusin kohe – vedrustus nõuab veel veidi tuunimist, aga muidu kõik toimis. Viira vedas viimase ringi ja keegi ei hakanud temaga finišit tegema. Sai sõbralikult üle joone veeretud. Nüüd võib küll öelda, et selleks aastaks kõik. Või krt seda teab…..

Tänud Singli klubile tip top laupäeva eest!

Alvaro:
Ignoreerisin täielikult seda, et võistluse korraldajaks on JRK Singel ning liigitasin 34km põhidistantsi “SellineTundJaVeerandVõitjaAeg” klassi sõiduks. Nii ma peale läksin ilma spordijoogi ja toiduta. Mõnus aastalõpu matk. Tutkit Vasja. Ikka ja jälle oli metsa alt leitud kõige hullemad nikerdised ning seieri saamine 25km/h peale oli pea lootusetu ettevõtmine.

201_Kodasoo_Alvaro1

Stardikoridoris suutsid peaaegu kõik endale sobiva koha leida. Ainult Kuldar “Igihaljas Huumor” Reiljan ja Peeter “10Aastaga100JooksuMaratoni” Kand ei saanud loožipiletit ning pidid tagumisest reast vaatamist alustama. Kui raja keerutades lindi taga kokku juhtusime, vahetasin nendega mõned viisakusavaldused ja jätkasin teed. Muidu oli suhteliselt nukker ja üksildane sõit, sest suht hõredaks jäid sõitjate read selles sektoris. Vaheldust pakkus toidupunkt, kus sai korralikult kere kinnitatud ning tüdrukutega Vana Tallinna tuisutopsi kergitatud. Pärast selgus, et mõned sõitjad olid just selle kraami pärast kohale tulnudki ning pigem tuli napsu puudu, kui jäi üle.

2014_Kodasoo_Alvaro2

Teise ringi viimased pool tundi sisustasin aega naistearvestuse võitja Iiris Õunmaa eskordiga, kes oli Singli vormi selleks võistluseks selga tõmmanud. Pole pahast puust tehtud tüdruk, tehnilistel lõikudel läheb läbi kui kuum nuga võist. Kiiver maha selle talendi ees.

Ühineme kiitjatega. Sellised külavõistlused on tõeliselt nauditavad! Pole vaja muud, kui kohta kuhu parkida (osutus tavapärasest oluliselt keerukamaks) ja natukene vaeva korraldaja poolt ning rahvas tuleb kohale!.

2014_Kodasoo_Brunn

2014_Kodasoo_Liivakas2

2014_Kodasoo_Liivakas1

Tulemused
1. Ravshan Balgabajev 1:40:20
11. Andre Kull
37. Bruno Tamm
43. Alvar Suisalu
DNS Mihkel Laine

Janno Jüriöö pildid
Liivalaskumine
Agnes Pajuri pildid (kõik õigused Rivo Pajur)