Karujärve Maraton 2012

Bruno otsereportaazh!

Kuna H100 üritus ei läinud plaanipäraselt, soovisin hooaja lõpetada positiivsema noodiga. Selleks valisime koos Rein Pilliga välja oktoobri esimesel nädalavahetusel toimunud Karujärve II Rattamaratoni. Eesmärgiks sai seatud ületada Anti eelmise aasta seitsmes koht.

Hommikune äratus oli 05:35, praam 09:25, start 12:00. Jõudsime soojenduse ajal läbi sõita ka raja viimased 3km. Mulje oli hea – tundus, et minu rada!

Stardipauk kõlas koos lõõskava päikesega. Sõitsin lühikese püksiga, oktoobrikuus! Stardisirgel pani üks Spezzuvend 29-ga üle nipli. Pääsesin mööda ja hakkasin püüdma esigruppi. Saades kätte asendusrattaga kimpus olnud Sigus Marko, selgus, et olen suht üksi. Küsides raja kõrvalt, et mitu meest eespool on, sain vastuseks KAKS!!! Endalegi märkamatult olin võitlemas poodiumi eest. See unistus lõppes kiiresti, kui märkasin tagant tulemas kümnepealist “kiirrongi”. Ootasin nad ära, kuna sõita oli veel palju.


Brunn ei saanud mahti ilusat loodust nautida…

Paralepa Rattaklubi vendadel on firmamärgiks jäik kahvel. Kruusal olid loomad, aga veits tehniliste kohtade peal nende taga olla ei tahtnud. Suutsin enne singleid ennast alati nende ette sättida . Pilli poisil nii hästi ei läinud. Kruusalt metsa keerates oli tagant kuulda Reinu vandumist ja asi päädis sellega, et üks noor “cyclokavend” Viiking-st ikaldus rööpas ja Rein pani tema najal kõhuli. Visa võitlejana jõudis ta meile uuesti järgi. Põldude vahel sõites vajus üks Pärnu rattur meil eest ära. Juhtisin kaaskodanike tähelepanu sellele, et kolmas koht läheb ees, aga keegi ei uskunud, et ta kauaks sinna jääb. Paraku vahe aina suurenes. Järgnes võistlusraja üks huvitavamaid lõike. Kadakate vahel looklev väga kivine singel koos küljetuulega. Võib öelda, et 29 tolli, rehvirõhk 2,0 ja “suur raud” TOIMIS!


….sest vaja oli peale keerata!

Kruusale jõudes polnud taga enam kedagi ja tegin viimase meeleheitliku katse poodiumit püüda. Korra isegi nägin kolmanda koha selga kaugemalt vooklemas, aga paraku rohkemaks võimu polnud. Sain sõita ca 3…4 km, kui tagant hakkas paistma duo Magus Margus – Karu Allar (õnneks mitte 10 matsi). Meist kolmest oli kruusal kahtlemata tugevaim Allar, kes 85% ajast vedas. Tema Ridley jäik kahvel ja Furius Fred (rõhk 3,5 atm) olid kruusale loodud. Paraku oli 2km enne lõppu raiesmik, kus oli vääga piikalt sõitnud linttraktor! Sinna ta jäi… Mina ja Margus olime jõudnud peaaegu lõppu. Kuna poodiumile heitlust polnud, mõtlesin et pole vahet kas viies või neljas…. või olin lihtsalt NÕRK, mine võta kinni!

Hooajale sai nüüd loodetavasti, ilus punkt pandud! Kuigi jah, poodium ei jäänud kaugele. Hetkeseisuga, järgmine aasta kindlasti jälle! Rada oli minu jaoks SUPER, korraldus 5+ ja tordile kirsi pani TASUTA SOE DUŠŠ!!!

Tulemused
1. Jaanus Sarv
5. Bruno   Tamm
14. Rein Pill

Fotomaterjal

zp8497586rq