Kalevipoja Rattamaraton 2013

Maratonidesarja raskeim ja oodatuim etapp Kalevipoja Rattamaraton peeti laupäeval Vooremaa maastikul. CC Rota Mobilis läks peale eesmärgiga saada maha hooaja parima tulemusega (nagu ka varasematel etappidel) ning lõpuks ometi see ka õnnestus! Tasuks võistkondlik 10. koht, mis oli üle ootuste hea tulemus.

Lisaks elasime aktiivselt kaasa võistlusjärgsele elavale arutelule, mis on rattavõistlusel JOKK. Ka meie klubi tahab saada poodiumile nii nagu eelmisel aastal sõitis Alvaro Laiuse tõusu lõiku. Aga me püüdleme sinna poole terve mõistusega……

Andre:
Laupäevane Samsungi etapp Vooremaal tähendas minu jaoks poolteise kuu pikkuse võistluspausi lõppu maratonidel ja uut tulemist. Vahelejäänud kruusakatsed Elvas ja Otepääl meelt mõrudeks ei teinud. Foorumit lugedes selgus, et nende näol oli tegu nimetatud etappide traditsiooni ja identiteedi jõulise edasikande õnnestunud katsega.*
* Nietzsche avaldamata traktaadid

2013_Kalevipoeg_Andre
Raudmees Aivar murrab lainetes teed

Alguses ei tahtnud mul hoog kuidagi üles minna. Rippusin pundi lõpus ja kippusin maha jääma. Õnneks oli minuga mees nimega Aivar Lipp, kes mind sisuliselt kaks korda punti tagasi lükkas (tänud mees)! Paaril otsustaval pehmema pinnasega lõigul õnnestus pundi ette ronida ja esimeste hulgas peale minna ja nii sai turbastel singlitel oma sõitu teha ja tagant hakkas pudenema. Ärevaid hetki pakkus turbasingli poole peal olev sild, mis oli ees sõitnud jõuliste tallajate keharaskuse ja ajahambale alla vandumas.

2013_Kalevipoeg_Andre2
Laiuse sektorisse läksime koos Mõttuse ja vaikselt järgi hiilinud Sigusega. Peale Laiuse tõusu hakkasid krambid märku andma ja tundus, et asi hakkab tuksi minema. Laiuse laskumisel tuli 71 km/h ette. Tiksusime siis oma väikese pundiga edasi, ees ja taga kedagi näha polnud. Maika küsis mitu korda, et mitukümmend kilomeetrit veel lõpuni on ja ei tea, millal see haamer tal saabub, kuigi raja ääres oli samal ajal silt 3 km lõpuni. Finišis pareerisin Kurjami lähenemiskatseid ja vormistasin 40. koha. Võib rahule jääda.

Bruno:
Kuna kaalukõver on langemas ja vormikõver tõusmas, tõotas tulla põnev võidusõit. Oma panuse andis Anti “Vanameister” Kauk, kes tervisehädade tõttu pidi seekordse sõidu vahele jätma. Nüüd sain sõita pingevabas õhkkonnas! Alguses sai nügitud – koos sõidetud oma klubi Janekiga. Proovisin enne singleid ennast grupi ette sättida, toimis! Seekord polnud Janek-Ziili päev ja pidin endale otsima uued jänesed, keda püüda.

2013_Kalevipoeg_Ziil
Paistab, et Ziil on võtnud ette rahuliku matka koos Alekoga

Viimasel ajal olen palju koos sõitnud Janek “VeloClubbers” Maidlaga ja Tarmo “UnoRaadio” Ennokiga. Nii ka seekord. Minu lühiiseloomustus nende meeste kohta on – tublid töömesilased! Vedasin ka ise mõned korrad aga nende meeste vastu ei saa…

2013_Kalevipoeg_Bruno
Paistab, et rabas 29 ei toimi….

Esimene tõehetk oli turbaraba lõik. Mõnus pikk imev singel. Tilpnesin grupi lõpus ja enesetunne oli suht-hea. Siis väsis UnoRaadio-Jörgen. Clubbersi-Janek sai mööda, mina paraku kohe mitte. Kruusale jõudes oli vahe grupiga juba ca 150…200m. Proovisin järgi imeda, sest teadsin, et tulemas on järgmine rabalõik. Raba nr. 2 oli mulle juba sobivam, veits laiem ja porisem. Vajutasin paremalt “raske rauaga” mööda. Juba nad hakkasidki paistma – “töömesilased”, kahekesi koos. Eks mingi osa energiast jäi sinna rabasse ja pikal kruusa-tõusul pidin nendega taas hüvasti jätma.

2013_Kalevipoeg_Bruno2

Laiuse mäel, minu ees olnud mehele öeldud 100-s koht innustas takka, et tulemas on hooaja parim. Vahepeal selg-ees vastu tulnud Talukas oli teinud uuestisünni ja ilmus eikuskilt. Haakisin sappa. Lõpuni napilt 2km, pikal-laugel kruusatõusul kangestusin ja Taluka selg kaugenes. Ja keda ma näen – Kuldar VeloClubbersist! No nüüd oli viimane aeg oma jõuvarud käiku panna! Seda enam, et Kuldar ise kutsus mind kaasa. Asfalditõus, rauad paremal, pulss punases, “kõrvast veri väljas” ja nii see finišh tuli. Seekord, siis kiirem, kui Kuldar…

2013_Kalevipoeg_Kuldar
Kui keegi veel ei tea, siis see elujõuline ja naeratav mees ongi Kuldar

Tasuks hooaja parim 105-s koht. Hoia alt Jõulumäe, esisada ootab alistamist!

Kaido:
Stardist minnes jälgisin Kaupo Raagi ja jätkuvalt arenevat noorsportlast Taikki Tillemanni VeloClubbersist. Lisaks oli Talukas pidevalt käegakatsutavas kauguses. Peale suusaradasid kruusale jõudes algas Taikki etteaste.  Mees kiirendas vastutuules meie grupist üksinda eesolevasse gruppi ja ka edaspidi tegi, mis tahtis – tõmbas gruppe kokku või lahku ja lõpuks vajus koos ühe Jõhvi vennaga lõplikult meil eest ära.

2013_Kalevipoeg_Kaido

Esimesel kolmandikul olime samas pundis koos Toomas Kirsipuuga, aga kuskil mudaaukudes sonkides jäi ta maha ja hiljem enam ei trehvanud. Üldiselt tundus, et teisedki kõvakahvlimehed (eriti väiksemate ratastega) olid sellel rajal natuke hädas ja üritasin nendest eemale hoida. HG kiirenduskilomeetril üllatas Mihkel Laine, kes tõmbas sellise tempo üles nagu hakkaks finishit tegema. Tiimo (Porter) jättis vahe sisse ja mul polnud soovi mingit ekstra pauku panna. Seega lasime selle km rahulikult omas tempos ja varsti olime kõik jälle koos.

2013_Kalevipoe_Kristjan
See siin on Kristjan “Furios-Fred” Savisikk

Üldiselt oli meil tubli grupp – Peeter Dedov (A&T Sport), Reiko Rosenthal (Taaramäe RK) ja varem mainitud Mihkel Laine ning Tiimo, kes kõik tegid üsna võrdselt tööd. Pundis oli ka Kristjan Savisikk (Raadio Uuno), kes sõitis oma tuntud headuses – tehnilistel lõikudel jättis eesolijaga vahet ja kruusal korra vedama minnes pani nii valusa litri, et tuules püsimisega oli raskusi. Peale lõputut turbasinglit ja ärevamat sillaületust tuli Tiimo kõrvale ja küsis: „ Kas veel midagi niisugust ees ootab?“  Muud ei midagi, kui ainult 2 Laiuse tõusu vaja võtta. Ja sellel esimesel tõusul tõusis  Tiimo sadulast ning meie pundist minema panigi.

Teise tõusu all ütles Dedov, et tema ennast sellel tõusul küll “lukku ei hakka tõmbama” ja mulle see sobis. Uus ärkamine tuli ca 4-5km enne lõppu, kui Margo Tamm (TÜASK) meist sirge seljaga ühel laugel tõusul mööda sõitis ja Dedov ning Savisikk tuulde hüppasid. Mina olin just vedamas, aga sain ka kuidagi saba peale. Mulle tundus, et Mihkel jäi seal maha. Järgmine üllatus tuli ca 2 km enne lõppu põllulõigul, kui pikka aega kadunud Kaupo äkki välja ilmus ja kohe hooga mööda pani. No seda meest ei saanud minema lasta ja nii ma tema tagarattas inisesin. Asi jäi lõputõusu peale nagu ka 2010.a, mil ma Kaupole selgelt alla jäin. Aga seekord õnnestus võtta magus revansh! Tulemuseks jällegi selle hooaja parim SEC-i koht.

Tulemused
1.       Caspar Austa 2:22:17
40.    Andre Kull
61.     Kaido Kriisa
103.  Raul Talumaa
105.  Bruno Tamm
171.  Raino Einroos
202. Janek Leer
252. Marek Tõnismäe

Poolmaraton:
102.  Asse Kotsalainen
294.  Andre Kauk

Pildimaterjal:
Ametlik galerii