Kalevipoja Maraton 2009


Olid kord Kalevipoeg, Olevipoeg ja Sulevipoeg. See, miks just Kalevipoeg omanimelise maratoni sai, on sulaselge ülekohus. Sest ka Sulev Lipp ja teised tahaksid nautida aupaistet omanimelisel sõidul. Nüüd saab seda siis teha vaid Kalev Nõmm……
Alvaro oma “lemmikrajast”:


Litsents on? No kes see aktivist käskis keset talve jälle selle EJL-i paberilipiku ära vormistada. Pääsu polnud, EMV maratonis nõudis stardijoonele asumist. Viimased mälestused sellest kandist olid legendaarse aastaid tagasi manala teele läinud suurtuuri rajad, mis tõotasid palju head. Aga nagu karta võis, olid korraldajad kuulda võtnud mudafoobe, singlipõlgureid, kruusalajatajaid ning trassi keset autostraadat tõmmanud. Palju õnne!Kohe raja teisel kilomeetril tahtis tolm lõõrid umbe tõmmata, käsi haaras juba telefoni järgi, et TV Shopist kiiresti tolmuimeja filtreid esimesse toidupunkti tellida. Polnud aega, sest hetke pärast lajatas mööda VCL karvajalg Kirsa, kellega ühes sektoris pole nagu eriti au olnud viibida. Käsi haaras teist korda telefoni järele, et tellida mehele riietepesu raja peale – no see lebra, oi ma ei või 🙂 Õnneks vist tõmbas higi poorid kinni, nii et üsna varsti ta maha jäi.
Käimine on nakkav, nakkusi saadakse nõrkadelt……Fast Forward 2h. Jõudsime raja viimasele 20le kilomeetrile. Enidselt samas grupis, kus 45km tagasi ja ikka veel maagilises Elioni 100 sees. Ja üks üllatavam lõik järgnes teisele. Suusarajad, kus peale ühe tõusu oleks kõik eest suurega läinud – täiesti harjumatu lausik võrreldes mõnede teistega. Siis täiesti paljas mägi, mida keegi Caspar Austa võttis sadulast väljas, rauad paremal. Loom. Kangutasin 2:1 üles ja nagu pool elu oleks selleks kulunud. Alla sai tirri lasta ja seier käis pea 70km/h ära. Ja siis veel kaks korda sama mäge. Niidetud kartulipõllud, übersinglid ja turbaraba. Sihuke kompott, et ei sarnast mujalt leia.Maratoni meister ajaga 2:15? See ju lausa olümpiakrossi sõidu pikkus! Loodetavasti lastakse sinna Jõgevamaale kruusa peale mõni hea konverter, mis teeks sama head tööd nagu oleks vaja teha Windows Vistaga…….
TorsoTiger Andre ägedasti zhestikuleerimasAndre ülipositiivsed emotsioonid:


Kunagi oli ütlemine: on head lauljad, on halvad lauljad ja siis tuleb Mait Maltis. Vot see rada oli Mait Maltis. Rada koosnes sõna otseses mõttes sirgetest ja 90 kraadistest kurvidest. Isegi raba- ja raielangilõigud olid kilomeetrite pikkused sirged. Teele jäi ette ka üks mägi – seda tuli vallutada kolmest küljest. aga mis siin ikka ohkida. Eelmisel õhtul olin nats ratast näppinud ja ka tagajooksu korra alt ära võtnud. Korraks tekkis mõte, et enne starti prooviks, kas on ikka otse all – meenus kohe Taluka tegemised Rõuge Elioni stardikoridoris…. Selle meenutuse tulemusena otsutasin loobuda. Töö käigus selgus, et õnneks oli ikka tagajooks viltu all – kähttp://creditnoproblems.com/post/small-loan-for-bad-credit-c6.html

S>igud väga ei toiminud, korra vahetas kasseti ja kodarate vahele ja hiljem selgus, et üks piduriklots tegi ka ühe pikema 71 kilomeetri pikkus pidurduse.
Lõõrid umbes ja habe härmasKui stardivile käis oli kõigil 1 min pärast suud ja silmad tolmu täis. Kruusal anti minna 40 + km/h. Seda rõõmu jätkus tervelt 35-s kilomeetriks. Kui ma endaga koos sõitvaid sepikuid vaatasin, oli selge, et kauaks ma siia ei jää Karlsson, Molev, Selder jne. Raske oli seal püsida, kui siis rada lõpuks metsavahele keeras lasin rongil minna – olin lisaks kõigele ka juba suht sombi. Rahvas hakkas vaikselt mööda vajuma. Õnneks hakkas siis raja raskem osa. Kilomeetreid raputavaid kraaviäärseid sirgeid ja treppis heinamaad. Korraks tõmbas näo naerule üks puudevaheline kiire laskumine (vahetult enne seda sain karistada Meieri käest) ja ülikiire laskumine Kolmekorraronimisemäe otsast (70 km/h). Lõpus hakkasid kummitama minujaoks sellele aastal tuttavaks saanud krambid (vanus vist hakkab rõhuma). Koht nagu ei tulnudki kõige hullem, aga eks rahvast oli ka vähem.Üldjärjestus:


64. Andre 2:44.26


70. Raul 2:45.51


107. Alvaro 2:53.05


138. Asse 3:01.09Eesti Meistrivõistluste arvestus SEN1:


10. Andre


11. Raul


19. AlvaroPildid:


www.proshop.ee
Raul uut 2027.a. prillimoodi näitamas
Võidukad siniverelised nautimas Asse skalpi

zp8497586rq
zp8497586rq