Jõusaali saaga – räme purakas on tulekul


Alvar, Asse ja Kaido

Sügis. Peaaegu talv. Tohutud hanged kõrguvad akende all. Kuldar ja Vellman ’Antiperspirant’ Velomän liiguvad järjekordsele neljatunnisele treeningule Tabasalu sammaldunud treppide ja ilusate Türisalu liivarandade poole. CC Rota Mobilise mehed on pugenud selle jama eest mõnusasse Arigato spordiklubisse. Käib räme ettevalmistus tulevaks aastaks, kus on vaja iga hinna eest pääseda Elioni esindusmeeskonda. Klubisisene konkurents on kasvanud tohutult, seega iga valatud higipiisk läheb täie ette. Kaido, Alvar, Asse ja Marek on igapäevased külalised Arigatos.


Enesekindlus kasvab, koduses puhvetkapis peab hakkama karikate ja medalite jaoks ruumi tegema.

Põhilised hitt-tooted on jõusaal ning spinninguruum. Saalis on ruumi kuninglikult. Kuna tegemist uues spordiklubiga, siis pole veel igasugused jorrid siia teed leidnud. See on hea. Samal ajal kui Andre peab Kadriorus võitlema lihapeade ja muude härgadega, on Arigato saal tihti vaid meie päralt. Tõeline loom on meil Kaido, kes teeb parimatel nädalatel 5 visiiti ning on kohal isegi kell 7 hommikuses virgutusvõimlemises. Vaadake ette, järgmisel aastal peaks Elioni maagiline 25 juba värisema.

 
Õige rattapede soetab endale isegi higirätiku lemmikrattamargi järgi.

Eriti teeb südame soojaks spinningusaal. Tutikad rattad, hästi timmitav koormus (minge korra Corali saali ja siis saate vahest aru) ja NASA tehnoloogiaga rattakompuutrid on vaid algus. Põhiline tõmbenumber on kõigi suur lemmik – treener Evelin. Tema suutlikkus ja entusiasm on täiesti uskumatul tasemel. Mitu treeningut ühe päeva sees ja nii mitu päeva järjest. Ja kogu aeg naeratus näol. Ning kui enda treening läbi, siis jätkub jõudu veel minna kellegi teise treeningusse ise kaasa tegema. Meie 2008 hooaeg oleks vist varsti läbi, kui me sellise intensiivsusega teeks. Alvaro on spinningus vana kala, ka varustus peab tipptasemel olema (vaata kinga karbontalda).

 
… 130, 131, 132, …

Teine omapära on vahetpidamatu viilimine – isegi intervalltunnis tuleb keskmiseks pulsiks mitte üle 125 löögi minutis. A võib-olla hoopis meeletu vormitõus? Igal juhul lõpeb iga trenn korraliku saunaga. Seal on meie juhendajaks vanameister Kaido, kelle range taktikepi all käib leili viskamine ja intervallide pikkuse timmimine. Viimane kord pidi Alvar lausa oma kallihinnalist Võluvett loovutama, et saunakerist toita. Aga see, et intervalltreeningu põhimõtted on ka duðile selgeks tehtud (iga 5 seki tagant tuleb sealt nii kuuma kui külma vett vaheldumisi), on küll käsiteldamatu. Meil on paar head santehnikust tuttavat, äkki saadaks neile sinna appi?!


Värisege, konkurendid!


Vaata kindlasti ka Alvari suure iidoli teemakohast videoklippi – klikka Stalloone fotol (kõlarid lülita ka sisse):Rocky I Training Montage