Jõulumäe nädalavahetus 2015

Möödunud nädalavahetuse rattavõistluste epitsenter asus Jõulumäel. Laupäeval toimus hooaja viimane EC etapp ning päev hiljem teatekrossi EMV. Saagiks mitmed kangid ja medalid. Kuidas asi täpsemalt välja nägi, loe juba altpoolt.

Jõulumäe Rattamaraton

Mihkel:

Jõulumäe Rattamaraton- võib julgelt öelda, et hooaja tähtsuselt teine-kolmas võistlus minu jaoks. Sel suvel käisin igal vabal võimalusel seda rada sõitmas Pärnus olles. Trass oli raskem ja pikem kui eelmisel aastal ning plaanis oli lõpetada 30 sees.

Start ei olnud kõige ägedam ning alguse kihutamine tundus väga raske. Sander Saar võttis asja rahulikult ja lasi end tahapoole vajuda. Kuskil 10km peal tuli mul elu sisse ja hakkasin kohti parandama. Peale pikemat pendeldamist Savisiku peeglites, sain teamast mööda, muidu ta jättis igas tehnilisemas kohas ja kurvis vahe sisse.

mihkel_jõulumäe

Poole maa peal, keskuses, olime koos S.Lipu, Lasse ja Hallikuga koos. Natuke hiljem korjasime eest peale Krusemanni ja punti tuli tagant ka Tiit Lehto. Vedasin pikalt normaalse hooga, siis andsin vahetuse üle.

Minutid hiljem läks pundi ette Tiit Lehto, kes jõudis kolm vändapööret teha ning jäin maha kohe. Edasi vegeteerisin üksi ja üritasin kuidagi pedaale ringi ajada vastutuules, üritus päädis sellega, et sain hariliku kangi. Selja tagant tulid veel Maika, Viira, Kannel jt. Maikaga sai paar lauset vahetada kui juba jäin sellest pundist maha. Isegi Raio Piiroja kaasaelamine ei aidanud.

Kuna sain aru, et see päev midagi ei tule, jätsin punnimise järgi ja lülitusin trennitempo režiimile. Sama tegi ka Kannel, kellel oli samuti järgmine päev teatekross ees ootamas. Kuskil 5km enne lõppu sain kätte ka Lasse uuesti, kes oli samuti mõtetes järgmises päevas. Päris viimasel kilomeetril tuli seltsiks Leigri, kellega koos sai viisakalt üle finiši tuldud.

mihkel2_joulumae

Lõppaeg 2:47, koht 70, pooleteist minuti kaugusele jäi esimene naine- hea et niigi läks. Massiivne pettumus kogu see võistlus. Nädal varem trennis sõitsin raja läbi täpselt kolme tunniga üsna mõõduka tempo juures, aga täna polnud üldse jalgu.

Tulemused:

1. Rein Taaramäe

70. Mihkel Laine

101. Raul Talumaa

134. Bruno Tamm

135. Kaido Kriisa

 

Teatekrossi EMV

Mihkel:

Teisipäeval laekus ärev kiri Andrelt, et ta on nakatumas seagripi B-tüve viirusesse ning igaksjuhuks peaks viienda mehe varusse otsima. Õnneks Andre jäi ellu ja jätsime ta meeskonda. Laupäeva õhtuks oli selge, et meie dream-team läheb sõitma EC 70, 72 ja 135. koha pealt ning Andre oli päev ennem trekil kuuma andnud ja sellega kopsud pahupidi sõitnud endal. Lisaks ootas Lasset ees jala eemaldamise operatsioon järgneval nädalal.

Kaidoga tegime ennelõunal kaks soojendusringi, teise ringi lõpus tundsin, et käiguvahetus on väga kaootiliseks läinud. Parklas avastasin, et tagumise käikari tross oli kahe kiu abil kinni ning ülejäänud kiud oli tihedas MacGyveri juukseid meenutavas puntras. Väike palverännak võistluslinnakus lõppes Proklubi boksis, kust sain endale uue trossi soetatud. Tänud Teile mehed! Samal ajal selgus ka, et kanged konkurendid A&T Spordist võistlevad väljaspool arvestust ning seega langes 4.koha stsenaarium ära.

mihkel_teateemv

 

Läksin peale kolmandas vahetuses ning esimesel paarisajal meetril tõmbasin end kinni ära nagu kombeks. Aga mida ma siit ikka lootsin- 2 korda 12 minutit rõvedat punases pingutust. Kui Jõulumäe tõusud üle elatud, sain kätte Oliver Kelleri, kes oli küll Eliidi masinaklassis, aga ta oli terve kahe vahetuse peale ainuke kaasvõistleja keda nägin rajal. Viimasel laskumisel tuli üllataval kombel kett maha. Edasi võttis Lasse üle.

Minu teine vahetus oli juba pingevaba, sest ees oli valge maa Hawaii Expressi tiimini ning taga oli piisava vahega Proshop. Jätkuvalt elasid raja ääres kaasa Ennok, Kruusmann ning Brunn. Viimane oli väga näost ära veel eelmise õhtu virtuaalsest lõuahaagist Suure Arvamusliidri poolt. Teist vahetust oli palju meeldivam sõita ning hiljem selgus ka, et teine vahetus oli kõvasti kiirem mul. Õnneks sai Lassele uuesti vahetuse üle anda ning rohkem sõitma enam ei pidanud.

mihkel2_teateemv

Vormistasime arvatava teise koha ära, mõlema poole jäi 3+ minutit vahet. Meie mehed sõitsid üsna ühte auku- vahetuste summas olid kõik ajad 15seki sees. Samas küsiks aga teiste Eestis tegutsevate klubide käest, et kus Teie olite?

 

Kaido:

kaido2_teateemv

 

Andre “Seekord ei jäänudki neljandaks” Kull:

andre_teateemv

Lasse “Saaks see hooaeg juba kiiremini läbi, et marki veel rohkem endal täis ei teeks” Nõlvik:

lasse2_teateemv

 

Sepikud, õnnelikud sepikud:

poodium_teateemv

suurpoodium_teateemv

Seeniorite absoluutklassi tulemused:

1. Hawaii Express

2. CC Rota Mobilis

3. ProShop

PILDID (Agnes Pajur)

PILDID (Janne Jõgi)