Hiiumaa Rattanädal 2014

Hiiumaa Rattanädalavahetusele puhuti sel aastal kõva hoog sisse, kui korraldajatena astus tulle seni asfaldirallide klassi näidanud Mihkel Reile tiim. Meie poolt läks auhinnalaualt matti võtma hooaja lõpus oma teist tulemist tegev Mihkel Laine. Ja võttis korralikult……

2014_Hiiumaa6
Rein mõtleb vaikselt, mis puust see Mihkel-poiss tehtud on

Mihkli ülestähendused:
Laupäeval toimus Eesti ühes läänepoolseimas tipus Aerobike tiimi korraldatud Kaugeima Neeme Rattakross. Ilm oli suurepärane ja võistluskeskus muljetavaldav. Kuuekilomeetrine rada oli üsna omapärane ja huvitav, puudusid küll suuremad tõusud ja moodsad XCO elemendid, aga pettuma ei pidanud. Esimese poole ringi peal olin ees koos Sander Saare, Rein Taaramäe ja Toomas Ellinguga. Seda pidu kauaks ei jätkunud ja jäin maha, jalg oli päris kinni. Jätkasin omas tempos, kuni eestpoolt liitus minuga Toomas Elling. Sõitsime peaaegu lõpuni koos ära, viimasel kiviklibusel mereäärsel panin eest minema ja protokolli märgiti III koht.

2014_Hiiumaa4
Kaks kanget – Pearu vs Andres. Esimene vaatus.

2014_Hiiumaa3
Pretty in Pink. Kaks Kanget pole veel maid ära jaganud.

Pühapäeval oli menüüs 3x15km Emmaste maraton. Peale eelmise päeva nägude oli lisandunud Peeter Poopuu ja Markku Ainsalu.  Vimane jäi küll starti mõni minut hiljaks ning suurde konkurentsi enam ei sekkunud. Sõidu alguses panid Taaramäe ja Sander eest jälle minema, mina ei suutnud järgi minna ja jäin koos Ellingu, Poopuu ja ühe noore kutiga. Natuke hiljem tuli Taaramäe selg ees vastu ja ütles: „See vend (Sander) on ikka päris hull, mina ei suuda niimoodi paugutada!“. Ringi lõpus läks nooremal mehel kumm ja jäime neljakesi kruusateid hööveldama.

2014_Hiiumaa7
Jälitajate grupp asfaldit hööveldamas

Peale esimest ringi oli vahe liidriga 30 seki ja meil tekkis väike lootus ning hakkasime suht korralikult sõitma. Peale teist ringi oli vahe juba 2 minutit ja loobusime võidu tagaajamisest. Kolmandal ringil oli vaja poodiumi madalamad astmed välja jagada. Kilomeeter enne lõppu panin korraliku litri ja proovisin pikka finišit teha. Vahepeal sai Elling mind juba peaaegu ka kätte, aga kestsin lõpuni ära napilt. See lõpp oli minu jaoks elu räigeim pingutus. Keskmine kiirus üle 30 km/h, aga rada oli siiski päris huvitav. Auhinnad olid korralikud ja võis nädalavahetuse kordaläinuks lugeda.

2014_Hiiumaa2
Poisid roosas võtavad Hiiumaa teedel viimast välja

2014_Hiiumaa5
Unelmate poodium igale rattasõbrale

Tänurubriigis tunnustan Sander Saart, kelle minek mõlemal päeval väga kõva oli. Lisaks ka viis pihku Mihkel Reilele, kes selle ürituse püsti pani seal. Loodetavasti järgmine kord on ka rohkem inimesi stardis.

Tulemused:
Kaugeima Neeme Sõit
Emmaste Rattamaraton

Pildimaterjali