Hiiumaa Marimetsa Kapp

Neljandat korda toimuv Hiiumaa Marimetsa Kapi etapp meelitas kohale ka meie klubi esindajaid. Ilus hilissuvine ilm, korralik maastikurattarada ning seakatkust puutumata loodus- mida veel tahta korralikust laupäevast?

 

Mihkel:

Hiiumaa on selline tore ja muhe paik kuhu alati hea meelega sõita. Marimetsa Kapi 5.etapp andis jälle põhjuse manner hüljata ning Hiiumaa IV Rattamaratonist osa võtta.

Randmäe Talu territooriumil ilusa päikeselise ilma all sooja tehes oli aru saada, et valusad sepikud on kõik kohal ikka ja nalja tegema ei tuldud. Samas testis Bruno oma fatbaiki rannavolle platsil ja oli rahul minekuga. Fattyga on sel rajal päris hea sõita, sest liiva on palju.

Mõned sekundid peale starti oli selline rahulik 45 km/h rauas jälle ja tolmupilves orienteerusin mööda teed edasi. Seejärel kulus mitu head minutit, kui sain pundi ette otsa metsavahel. Siis läks koguni tempo nii mõistlikuks, et otsustasin näidata kuidas asjad tegelikult käivad ja tegin väikse nõksaka mitte millegi nimel. Natukene aega hiljem esimesel singlil hakkas Kristo Sepp tõmbama ja üritasin tal sabas püsida, aga varsti sai jalg otsa ja tõmbasin kõrvale.

mihkel_hiiumaaMK

Seppa asusid jälitama Erikson, Sõptshenko ja Poopuu. Minust möödusid veel Roonet, Post ja Elling. Alles Reimo Noogi tempo neelasin alla lõpuks. Mingi aeg hiljem sõitis Erikson uuesti minust mööda, nende troika oli kuskil mustikasse pannud vahepeal.

Enamust sõitu läkski koos Viira, Kollo ja Noogiga, viimane vedas enamuse ajast, ma üritasin ka natukene abiks olla. Samas hakkas mulle tunduma, et mul on päris hea jalg sel päeval. Veidike hiljem tulid tagant uksest punti Lemloch, Sõptshenko, Poopuu jpt.

Õnneks liivasemal ja künklikumal kohal tõmmati vahed pikaks ning sain koos Poopuu ja kohaliku Remmelgiga eest ära. Viimasest oli palju abi, sest näitas ära õiged jooned, kuidas liiva võimalikult palju vältida. Siiski sai üks männioks sõjasaagiks tükikese CC Rota Mobilise särgist, aga vähemalt jahutus läks jube heaks seejärel 🙂

Lõpus hakkasime Poopuuga kätte saama Ellingut ja Posti. Mul hakkas raske, sest sõit kujunes arvatumast pikemaks ning lõpuosa oli päris raske. Sain Ellingust mööda ja finišeerusin hiljem 6. kohaga mis on Marimetsa Kapi parim koht minu jaoks 🙂 Mingi asi männimetsade juures sobib mulle ja mulle meeldib sellistel radadel sõita. Hea on, et poodiumile ei saanud, sest 16.00 praam ootas mind ja sain ilusti selle peale 🙂

 

Bruno:

Olles ka eelnevatel aastatel Hiiumaal Marimetsal käinud, teadsin mis „liivapidu“ meid ees ootas. Seega polnud palju vaja mõelda ja ajasin jälle enda Fatty välja. Seekord oli stardis juba 3 „rasvapõletajat“!

Stardist pandi kohe korralikud tuurid peale. Kaugelt paistis meie klubi Anti ja AT Sporti esindav Rein Pill. Antil õnnestus putku panna aga Reinu sain kätte ja istusin talle „saba peale“. Kuna pulss oli peaaegu kogu aeg „punases“, siis töötegijat minust ei olnud – sorry! Ainult kannatasin ja ootasin oma liivalõike. Õnneks ei lasknud need kaua oodata.

Peale esimest mudaauku, kus korralikult ikalduti ja Rein minema sai, tuli üks korralik liivaväli, kus sain esimest korda näo naerule 🙂 ! Uskumatu aga toimis– sõitsin sama hooga edasi ja olingi jälle „back in business“! Põhimõtteliselt sõitsin sama grupiga peaaegu kuni lõpuni.

bruno_hiiumaamk

Mereäärsetel tõusupõnksudel andsin järgi aga liival olin jälle tagasi pundi ees. Lõpu „mustikateks“ olin juba täiesti tüma! Rein ja teine AT vend Marko Rimmel läksid oma teed – lihtsalt ei jaksanud. Vegeteerisin lõpuni ja suutsin vähemalt naistearvestuses I koha võtta 🙂 ! Ilm ilus, rada super, kaasvõitlejad viisakadväga pro laupäev!

 

Tulemused:

Pikk distants:

1. Kristo Sepp

6. Mihkel Laine

22. Anti Kauk

30. Bruno Tamm

 

Lühike distants:

1. Rait Ärm

16. Andre Kauk (M14 III koht)

PILDID