Hawaii Expressi Maantee Karikas 1. ja 2. etapp

1. etapp: Söeterminali tee.
9km

Tulemused

Andre: Minu lemmik ala – eraldistart, õnneks jälle kolmapäeviti tallinna ümbruse teedel. Seekord siis maardu söeterminali teel, kus asfalt hea veeremisega ja auguvaba, liiklus hõre ning paar tõusu moodi asja ka sees. Lisaks päris kõva tuul.
Algus oli hea, püüdisin kiirelt kinnin ees startinud Alvari ja peale tagasipööret ka VeloClubbersi Veiko, kuid tagasiteel ei olnud enam kedagi püüda (kuna rohkem polnud keegi enne meid startinud) ja tempo vajus kohati 38 peale ära. Tulemuseks siiski täiesti ok koht. Järgmine kord luban Molevile särgi pükis panna.2. etapp: Tallinna uue prügila tee.
18,6km

Tulemused


Andre: Olin sellest etapist valesti informeeritud (süüdistada saan ainult ennast) ja selgus, et trass on 10 km asemel 19 km. Tuul oli korralik ja tagasipöördes, mida pidi läbima 3 korda, tuli hoog täiesti maha pidurdada. Sellest tulenevalt olid ka keskmised kiirused veidi kesisemad. Molevile jäi särk taaskord püksi panemata, seda suuresti selle tõttu, et härra oli trassile lennanud eraldistardi rattaga. Ja fakt on ka see, et kõik, kes minust protokolis eespool olid, startisid spets eraldistardi ratastega. Nii, et lugupeetud sponsorid, kui te seda loete – hädasti oleks vaja umbes 120 000 eeki, et selline ratas osta. Jään annetusi ootama, eestikad on veel õnneks kaugel.

Sellist püssi oleks vaja


Andrus: Kunagi 2001. aastal vist sai seda sarja bike arvestuses sõidetud ja kokkuvõttes vist lausa 4. koht saavutatud. Võistluse formaat meeldis. Pisik jäi sisse. Andre hea minek selles distsipliinis viis mind nii kaugele, et leidsin end 2007. aastal teisel etapil stardist,  taas bikega :), sest maantekat veel pole soetanud. Bikearvestust pole enam aastaid, kuid see mind ei heidutanud. Soov end tühjaks tulistada oli lihtsalt piisavalt suur. Sõideti kolm “ringi”. Iga ringiga läks enesetunne paremaks kuid viimasel tagasipöördel sain hakkama millegi uskumatuga. Panin maoli 🙂 kramp jalas ja põlv katki panin spidoka seisma. Hilisem arvutus näitas, et kukkumiseta oleks lõpuajaks tulnud u. 37 min. ja keskmiseks kiiruseks 30,16km/h. Järgmisel etapil olen igatahes jälle joonel oma bikega tola tegemas. Bike ja kitsaste slikkidega eraldistardi sõitmine on vist viimane staadium enne mnt ostmist? 🙂