Haanja100 2015

Üritus, mis pikemat tutvustamist ei vaja- Haanja100. Hoolimata Ivari ja CC Rota Mobilise suurepärasest läbisaamisest unustasid neli meie klubi liiget kõik muu ja läksid Võrumaa metsadesse pikemat päeva tegema. Oleks vaid ette teadnud kui pikk päev siit tulla võib. Allpool muljed võistlusest.

 

Mihkel:

Äratus kell 5:30 Pärnus ja sealt suund juba Võru poole- nii viimased viis aastat. Seekord oli ilm tavatult vihmane, aga samas üsna soe ning erilist sooja tegemata lükkasin ratta starti. Kindel plaan oli 20 sisse sõita end.

Kohe alguses anti harjumuspäratult korralikult kuuma ja liidrid läksid oma teed. Alguse 10km peal oli kaks ärevamat laskumist, kus vihmane Haanjakandi trademark muda asju põnevaks tegi. Lisaks sai sõita ka läbi tühja lauda, kus seakatk oli lauda tühjaks tõmmanud. Paar korda kollitas ka harilik chainsuck, aga õnneks rohkem seda ei juhtunud see päev. Sain Tiimo, Kanneli, S.Lipu ja Laanemaalt eest ära ja järgnesin Danek Laanelale.

mihkel1_h100

Kuskil laiema puidust silla peal panin korralikult külili. Iga inimene, kes on rattaga sõitnud, teab, et puidust asjad on libedad, eriti vihmaga. Läksin küll otse peale ega teinud järske liigutusi, aga esiratas läks kohe alt ära. Jälgede järgi tundus, et seal oli ennemgi risu pandud.

Raja ääres oli rattaga probleeme Neemelal ja Eriksonil, lisaks polnud Erki Kuke minek hea. Endale tuttavasse väravasse panin jälle mõnusa paugu ära ja ikaldusin. Kuskil 20km nägin viimati konkurente rajal, edasi oli 15km vaikelu kuni tagant tuli Neemela. Siis hakkas ka vihma sadama ning kohati oli päris jahe. Hea, et ma alussärgi ja käistega sõitma läksin.

Mingi aeg saime eest kätte Poopuu ja Wasalopeti võitja Raul Olle. Mõne aja pärast nad läksid siiski oma teed. Muda jätkus igale poole ja mõned singlid koosnesidki ainult mudast. Laskumised olid päris libedad ja tõusud samuti. Kuna prillidest polnud palju abi mudaga, siis paljad silmad olid pidevalt muda täis ja suurt midagi tegelikult ei näinud.

Mu Silverback ei arvanud ka midagi head mudast ning käiguvahetus lülitus pool-automaat režiimile. See tähendas seda, et mitte kunagi ei langenud shifteri peal ja reaalselt käikaril olevad käigud kokku. Lisaks shifteri vajutamiseks kulus päris märkimisväärne kogus watte, mida väga raisata ei olnud. Vaatasin vasakule-paremale ette-taha, kõik oli hall ning oli tunda, et järjest raskemaks läheb.

Kolmandas TP’s oleks pidanud mu teine joogipudel olema, aga mingil põhjusel seda seal polnud ja lasin oma vana pudeli ära täita. Peale seda jäi õnneks vihm järgi, aga muda ei kadunud kuhugile. Korra nägin uuesti Poopuud, kes avas töötoa „kuidas sulgeda ketilukku“.

Kuskil raiesmikul panin teist korda pikali. Üsna suure hoo pealt libises tagaratas ära ning ma olin ratta seljas reisija ja paigutasin oma jäsemeid nii, et valus maanduda ei oleks. Omas mullis edasi sõites genereerisin praeguse blogi teksti enda ajudes, sest midagi põnevat ei toimunud.

Viimases TP’s mulistasin RC Colat ja möödusin zombistunud Robi Niidust. Kuskil 8km enne lõppu tegin mõnusa prohmaka. Panin silmad maas kuhugile metsa vale raja peale, kuni sain aru, et linte ega rattajälgi pole ning pöördusin tagasi ja kirjutasin ühe minuti korstnasse. Vahepeal möödus Priit Tuisk ja Neemela oli ohtlikult ligidal. Lükkasin 10. ehk viimase geeli sisse ja vajutasin “pedaali põrandasse”.

mihkel2_h100

Kuskilt leidsin veel jõudu, et viimane osa ära muljuda ning sai lõpuni tuldud. Rullirajalt maha keerates hakkasid uuesti silmad kipitama, aga mitte muda tõttu vaid kuskilt hakkas õnnepisar välja pressima. Finišis maksimaalne õnnetunne ja rahulolu, et see läbi sai lõpuks. Mingis mõttes elu raskeim sõit, aga lõppkoht 15 on väga hea. Ivar viskas veel buffi ka pihku premeerimaks minu 5. H100 lõpetamist.

„Ülekeedetud piiratud koguses saapanöör“ maitses väga hästi ja koogivalik oli ka rikkalik. Hästi korraldatud võistlus ja rada oli huvitav, kuigi võiks rohkem singleid olla.

PS. Brunolt kena tulemus suure elukaga võideldes!

 

Bruno:

Kui ma hommikul 6:50 Karksi-Nuiast suuna Võru peale võtsin, oli kõik veel ilus. Õues oli kerge uduvine ja linnukesed laulsid. Võrust ca 30km kaugusel, algasid esimesed vihmahood. Kohale jõudes oli töötasid kojamehed täisreziimil!

Tundus, et tuleb „Fati ilm“?! Number peale ja starti. Külamehed rääkisid, et vähemalt 20 „rasvapõletajat“ on kohale tulnud. Palju täpselt, kahjuks ei tea! Grisha oli ka paksukesega nagu lubatud aga kahjuks vaid esimesed 20 meetrit. Siis pidi boksi keerama. Tuliuus ratas aga mingi tehniline apsakas! Võttis mees rendiratta, 50. kilomeetril kaotas sadula ja pidurid! Tuli püsti sõites ja kannaga pidurdades 10h lõpuni – respect!

Minu Canyon DUDE toimis suurepäraselt. Laskumised vajavad veel veidi harjutamist. Võibolla aitab väiksem rehvirõhk ja pidurite vähem doseerimine-näppimine. Jah, ma natuke uisutasin aga kukkusin vaid ühe korra (vähemalt rohkem ei mäleta). Minu leib olid tõusud, kus ma sain mõõduka kiirusega ja sirge seljaga üles sõita. S.t. pidamist oli piisavalt! Metsavahelised laudteed olid ka minu jaoks sõidetavad, kuhu ma tavarattaga tõenäoliselt poleks roninud.

Sõidu alguses sain koos sõita meie klubi Raino ja Talukaga. Mingi hetk Raino kadus ja jäime Rauliga koos vegeteerima. Peale viimast RC Cola joogipunkti, läks turbo tööle! Minu lõpuosa aktivaatoriks oli Toomas Kõrge. Väidetavalt oli ta mind üritanud kinni püüda ca 3 km. Lõpuks, kui see tal õnnestus, arvasin, et nii need asjad päris ei käi! Vend põgenes meeleheitlikult „Paksukese“ eest!

Rullirajale jõudes oli vahe tühised 10m. Peaaegu olin juba tuules ja oleks saanud KERSi kasutada… Ja siis, keda me näeme –  Veiko Viira kolmapäevakute hunt.  Oli teine väga kustund olekuga. Korra ta märkas, et tagant on kaks möirapulli tulemas ja üritas ka veel, sest lõpuni oli ju ainult 2km. Aga kiiruste vahe oli nii meeletu, et Toomas-poiss  ja  „teerull“ läksid oma teed! Jah Toomasele jäin seekord alla, aga võit Veiko üle H100 oli omaette sündmus – ülimagus!

bruno_h100

Kirsiks tordile oli paksukeste klassis III koht. Ausalt öeldes, ei uskunud-lootnud! Suured tänud korraldajale – Ivarile, et võttis vaevaks ja tegi meie „paksukestele“ omaette masinaklassi!

PS. Rasvapoiste I oli üldarvestuses 28. Tiimo Tõnisson ja II koht üldis 33. Aigar Raja. Seega paksukesed ruulivad – HOIDKE ALT!

 

Raino:

Laupäevaks oli kalendrisse pandud vähe pikem maastikurattasõit. Olin uskuma jäänud juttu, et Võru kandis pole just palju sadanud ja pigem saab olema kuivapoolne rada. Seega kummide pärast ei hakanud muretsema ja plaan oli 6 tunniga lõppu jõuda.

Rada oli mõttes jagatud 10km lõikudeks ja keskmiseks lõiguajaks pidi tulema 36 min. Esimesed 2 sektorit õnnestus graafikus olla. Rohkem mitte ühtegi. Isegi sajanda koha serva peal sõites oli rada libe nagu liuväljal. Vändates kumm ringi ja pidurdades pori ringi. Aga vaim kindel ja ergutajatele sai alati naeratatud.

Püsipulsihoidja fikseerisin 150 peale, sellega oli plaan kenasti lõpuni jõuda. Ja toimis ka!

Kuni Munamäeni läks kõik ülesmäge. Ka Munamäest üles sõites paranes koht. Aga sealt Munaka tagaküljelt alla libistades läksin liiga julgeks ja paraja hoo pealt sai põsk poriseks tehtud. Algul tundus, et tehnikal piirdus mure kursilt kõrvale vaatava lenksuga. Sirgeks ja edasi. Aga peagi selgus, et tagumiste piduritega on nüüd null reaktsiooni ja tagumistest käikudest on alles mõned kiiremad.

Teine raja pool sai siis kulgetud raskemate käikude ja tihedama jalastumisega, seda isegi väiksemate tõusunurkade juures. Suurema mure tekitas vaid esipiduriga sõiduharjutus. Kui allpool kurve näha polnud, siis piisas enamasti ühe jala valmisolekust toetamiseks. Kui porine kurv tuli liiga äkki, siis sai pandud küljeli või otse. Downkilli lõpu tulin jala, kurv all paistis.

raino_h100

Kuuest planeeritud sõidutunnist sai hoopis 7+. Keha ja vaim pidasid seekord tublilt vastu ja olid tehnikast üle. Riiete ja ratta puhastamiseks läks pool pühapäeva. Järgmiseks sügiseks paneks ennast vist siiski kirja.

Mihklilt tasemel tulemus! Bruno rr-l lootsin järel püsida, aga ei õnnestunud. Rauli kättesaamisest jäi natuke puudu :-). Riho, ära pahanda, seal libedal laskumisel juhtis ratas ennast paraku ise.

 

Raul:

raul_h100

 

Tulemused:

1. Soomlane 5:03:30

15. Mihkel Laine 5:36:09

73. Bruno Tamm 6:37:49

108. Raul Talumaa 7:09:00

112. Raino Einroos 7:12:04

 

PILDID (Võrumaa Spordiliit)