EMV: XCO


päris glamuurne stardikoridor.


Juhtus nii, et seekord oli meie klubist kohal vaid Andre ja Alvaro. Ülikõva konkurentsiga Seenior 1 klassis võeti, mis võtta andis. 13. ja 14. koht on maksimum, mis mehed said välja pigistada. Mitmed suurkujud eesotsas Krusemanniga katkestasid, seega on protokolli tagaots tegelikult pikem. Hea töö meie meestelt!Alvaro: Kõik sai alguse sellest, et 2008. aasta alguses sai tehtud litsents eesmärgiga osaleda Talikrossi EMV-l ning VÕIBOLLA suvistel eestikatel maastikukrossis. Kahjuks kukkus talikross ära ning järele jäigi vaid see võimalus summutada võimalikke repressioonimeetmeid juhtkonna poolt. See oli hea samm, sest väikese töötluse peale saime ka Andre enda starti kohale.

Aklimatiseerusin reede õhtust kohapeal koos kerge grilli, kuid rangelt ilma taastusvahenditeta (snus, vesipiip ja C2H5OH). Sai varakult stardipaika orienteerutud ja pidevaid juhtkonna telefonikõnesid talutud (aruandlus raja osas).


minek

No oli raske rada, tõenäoliselt sama raske kui Voka kahe aasta tagune eestikate rada. Lisaks veel korralik kuumus. Kruisisin prooviringi koos peatustega 28 min. See eeldas võistlustempot a’la 20 min ring. Ohh seda õudust, kui selgus, et eliit pani selle raja esimesel ringil alla 15 min. Mõni mees ka kärvas sellega, aga ikkagi hull värk. Lükkasin veel kohaliku kartulihakklihavormi lipsu taha ja päevitama raja äärde.

Enda stardiks olin ei liha ega kala. Ei olnud isegi närvis. Esimene ring sujus hästi, kui mõned toredad sõbrad, kes rada polnud läbi sõitnud, välja arvata. Isegi sellel suht vähetehnilisel rajal suudeti ikalduda. Tõusud enamjaolt kerides ning teisel ringil läks tuju juba päris heaks, kui eneamik vello klubi vendi ning ka nt Maaris Meier selja taha jäid. Liiklesin rahulikult Elioni 100 klassi sees, milleks ma maratonidel kindlasti võimeline poleks. Samas oli ikka päris nukker üksinda sõita, rada tõmbas kogu pundi ribadeks. Paljud koolesid liigvalusa alguse kätte.


local supporter

Jäin võitjaga samale ringile, kuigi väga nipin napin. Viimane ring uhkes üksinduses oli täielik koomauss. Aga sellest hoolimata sain viimasest killertõusust sadulas ülesse! Samas mahtus sinna ringi sisse kaks väikest maokat singlil, kui väsimus silmanägemise ja roolitunnetuse oli ära võtnud.

Tasuks siis 14. Koht, mis oli konkurente vaadates vägagi hea tulemus nõrga ettevalmistus pealt. Alata võis korralik taastumine sauna, vesipiibu ja õlle saatel. Lisaks sai veel ujumas käia lähedal järves.

Andre: Kuna aeg tiksub armutult olen minagi jõudnud vahepeal seenior 1 masinaklassi. See on tore punt selle, mis koosneb peamiselt endistest
tippudest, kunagi “lootust andnud noortest” ja muidu kestvusalade parimais aastais tegelastest, kes annavad niimoodi minna, et nägu on taga sõitjal kruusa täis.
Kui ma strdikat vaatasin, oli selge, et maastikul jään ma suhteliselt statisti rolli. Seda juba ette teades, läksin peale suht külmalt: ilma mingi erilise ettevalmistuseta. Aga nagu ikka, peab mingi eesmärk olema, niisiis seadsin selleks 15-a koha, mis eeldas nelja endast tugevama mehe alistamist. Rada oli maha märgitud Mammaste suusaradadele, mis lubas suht nüridat kulgemist ja korralikult tõusu. Rada oli väga raske, aga eestikate rada peabki raske olema. Kaks väga vastikut ja pikka tõusu ringi kohta, lisaks mitte ühtegi puhkamise kohta + korralik temperatuur. Starti kutsuti meid Alvaroga viimaste seas. Kohe peale starti võeti korralik vingaal üles.


Beavis and Butt-Head

Teisel ringil võtsin teadlikult hoo maha. Tiksusin omaette, Clubbersi Kaupo pidevalt nägemisulatuses. Paar ringi enne lõppu hakkasid raske raja
viljad põõsa vahelt paitsma. Kõigepealt möödusin zombistunud Krusemanist, kes oli Mammastes 4 päeva aklimatiseerunud ja vist nats vindi üle keeranud. Siis ägises enne ühte suuremat tõusu põõsa all Janek Järva, kes ajas suust valget vahtu välja. Veidi hiljem hüppas Kaupo samal tõusul sadulast – põhjuseks krambid. Kannatasin ilusti lõpuni ära ainukesena jäi kripeldama ühe minuti kaugusel jäänud Marko Rebane. Muidu võib enam-vähem rahule jääda. Vähemalt on ühtedel eestikatel jälle käidud ja mingi märk maha jäetud. Eraldistardi eestikatel näeme raisk !!!

EJL uudis

Protokoll