EMV XCO 2014

EMV maastikurattakrossis on meile alati tähtsal kohal olnud. Sel aastal oli rada joonistatud maha Pärnumaa Jõulumäe tervisekeskusesse ning medalitenäljas seeniorid lasti peale pühapäeval. Erinevate tõsisemate ja vähem tõsisemate vigastuste tõttu olid meil rivist puudu nii Mihkel Laine kui Kaido Kriisa, kes oleks kindlasti stardijoonel tahtnud olla. Seetõttu saime välja panna tandemi Andre Kull / Raul Talumaa. Tulemuseks 7. ja 8. koht vastavalt SEN1 / SEN2 vanuseklassis. Püstolintervjuu andis seekord Andre.

Milliste mõtetega läksid sel aastal EMV starti?
Mis k****i küsimus see on?

Kas tegid ka spetsiaaltrenni selle võistluse jaoks?
Ettevalmistus hõlmas peamsielt lõigutrenne maanteel ja viimasel kahel nädalal ka tihedamat baigi oskuste lihvimist.

Seitsmes koht väga tihedas Seenior1 vanuseklassis – kas see oli sel päeval maksimum, mis võtta andis?
Enne starti oli eesmärk oli võtta 6. koht. See läks selle nahka, et hüppetorni laskumist sõitsin ma chcikenline mööda ja viie ringi peale kogunes seal oma 40-50 lisasekundit. Otse sõites oleks olnud 6. koha konkurentsis, aga see oleks võinud ka hoopis katkestamisega lõppeda. Võtsin kaalutletuid riske.

Kuidas hindad rada Jõulumäel – kas oleks võinud rohkem üle võlli keerata või oli piisavalt maasikaid?
Jõulumäe rada oli tänu lisatud kunstlikele elementidele piisavalt raske, et minu mandrossmeetri võbelema panna. Aga ma arvan, et EMV rada peabki väikese vibra sisse võtma.

Kuna ma ei ole just maailma kõige tehnilisem sõidumees, siis osad elemendid jäid sõitmata puhtalt selle pärast, et need oleks minu puhul vajanud pikemat harjutamist. Paraku sai eelnevalt ainult korra proovimas käia ja selle jooksul sai tehtud otsus, et kuna ma seal ennast kindlalt ei tunne, saab sees olema paar jooksulõiku. Ajaliselt sealt ma kindlasti ei kaotanud.

Kas õnnestus ka sõidu ajal “tuules istuda” või tuli üksi hakkama saada?
Start oli mul üle ootuste hea ja esimesel ringil olid minu ees ainult Margus Sirvel, Tarmo Kopli ja mõni veel, ehk olin 5-6. Neemelad ja Palmid ja muud surusid alles hiljem mööda.

Rajal sai maadeldud Vsivstseviga, kelle sain lõpuks viimasel kahel ringil ka seljatatud. Ees paistis paarikümne sekundi kaugusel SEN2 Mõttus. Endamisi lootsin, et lubatud paduvihm siiski saabub, see oleks sõidu suuremaks lotoks teinud ja ehk veidi minu võimalusi parandanud. Paraku piirduti stardieelse kõveme sahmakaga, sõidu ajal tuli vist ka korra veidi teravamalt.

Kuidas tehnika rajal vastu pidas?
Tehnika toimis ja sellega probleeme ei tulnud.

Kas tähistasid südikat sõitu ka sama väärikalt?
Sõitu ma eriti südikaks ei hinda. Tavaline harju 3+. Tähistamine toimus reedest pühapäeva hommikuni American Beauty Car Showl Haapsalus. Kodus läksin otse magama.

Millised on järelejäänud hooaja eesmärgid?
Filter Eraldistardi Karikasarjas prooviks kokkuvõttes oma vanuseklassi poodiumit, kuigi see tundub juba veidi ebareeaalseks muutunud olevat.
Lisaks tahaks klubi esindada maantee eestikatel, teatekrossis ja trekis tahaks ka looma välja lasta.

Lisaks tahaks veel tänada Sulev Lippu ja Erki Kukke, et nad sellise vahva raja tegid ja et nad ikka minu mölinat välja kannatavad.

Tulemused

Rivo Pajuri pildid

 

2014_EMVXCO1
Kalevipoeg oli rajale poetanud mõned kivimürakad

2014_EMVXCO_Andre1
Cyclokrossi stiilinäide Andrelt

2014_EMVXCO_Raul2
Talukas vs Kaup Kuhlap

2014_EMVXCO_Villu
Raja raskusest annab ettekujutuse Villu

2014_EMVXCO_Andre2
Andre vs Vova

2014_EMVXCO_Raul